Ubezpieczenie turystyczne

Planujesz urlop? Chcesz uniknąć zbędnego ryzyka? Wybierz optymalne ubezpieczenie turystyczne i poczuj się bezpiecznie. Nie wiesz, jak to zrobić? Bez obaw. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, czym właściwie jest ubezpieczenie turystyczne, jakie są jego ceny i rodzaje. Poznasz również najważniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe, oferujące najlepsze usługi.

Ubezpieczenie turystyczne

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

Zanim zdecydujesz, które ubezpieczenie wybrać, zastanów się czego potrzebujesz i jakie są Twoje oczekiwania. Dobrze jest znać temat, żeby wybrać właściwie. Odpowiemy Ci na pytania co wchodzi w skład polisy ubezpieczeniowej, jakie są koszty ubezpieczenia i co te koszty generuje oraz opowiemy o firmach, które w Polsce oferują ubezpieczenia turystyczne.

Definicja ubezpieczenia turystycznego

Jest to umowa prawna pomiędzy nami a ubezpieczycielem, w ramach której ubezpieczyciel zobowiązuje się zapewnić nam finansowe wsparcie podczas podróży. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa wówczas koszty związane z ewentualnymi zdarzeniami losowymi, które mogą mieć miejsce w trakcie naszego wyjazdu.

Co może wchodzić w skład polisy turystycznej?

 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW).
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Odpowiedzialność cywilna (OC).
 • Assistance, czyli pomoc w trudnych sytuacjach.

Jakie są koszty ubezpieczenia turystycznego?

Koszty ubezpieczenia są uzależnione od wielu czynników. Każda ubezpieczalnia ma własne warunki i różne pakiety do wyboru.

Podstawowymi czynnikami, które decydują o kosztach polisy są:

Wakacje z Tipli
 1. Cel podróży. Miejsce, do którego się wybierasz jest jednym z głównych czynników, decydujących o wysokości Twojej składki. Ubezpieczenie podróży krajowej jest tańsze od ubezpieczenia za granicą.
 2. Forma wypoczynku. Praca, wypoczynek, a może uprawianie sportu? To wszystko ma ogromne znaczenie dla towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ pozwala mu oszacować ryzyko potencjalnego wypadku.
 3. Wiek. Starsze osoby częściej uskarżają się na problemy ze zdrowiem, gorzej znoszą również nawet najdrobniejsze wypadki. Dlatego cena ich polisy będzie wyższa. Tymczasem dzieci i nastolatkowie mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.
 4. Zakres polisy. Zawierając umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym ustalasz zakres i wysokość polisy. Decydujesz, na wypadek jakich incydentów chcesz być ubezpieczony i jaka będzie maksymalna wysokość udzielonego Ci wsparcia.

Koszty polisy wynoszą zwykle od kilku do kilkunastu złotych za dzień. Na przykład podstawowe ubezpieczenie dla jednej osoby w Chorwacji (wypadki, koszty leczenia i straty mienia) to koszt od 2,56 PLN za dzień. Za ubezpieczenie dwutygodniowego wyjazdu zapłacimy w tym przypadku 36 PLN. Natomiast polisa obejmująca odpowiedzialność cywilną, sprzęt sportowy i urazy związane z uprawianiem sportu będzie już kosztować 7,27 PLN dziennie. Ubezpieczenie podróżne w przypadku 2 tygodni urlopu będzie dużo droższe - około 102 PLN.

RADA TIPLI: Wybierasz się na zagraniczny urlop? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek na tanie latanie! Rezerwuj bilety z Tipli i zyskuj zwroty cashback za każdy internetowy zakup!

Kto oferuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne można zawrzeć w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych, które spotkamy na polskim rynku. Najważniejsze jest dostosowanie zakresu polisy do indywidualnych potrzeb.

Poniżej przedstawiamy firmy, które oferują ubezpieczenia turystyczne w Polsce.

Firmy oferujące ubezpieczenie turystyczne w Polsce:

 • PZU
 • AXA
 • ERV
 • LINK4
 • Gothaer
 • TU Europa
 • Aviva

Można również dokupić ubezpieczenie turystyczne jako dodatek do karty kredytowej. Taką możliwość oferuje na przykład PKO Bank Polski czy mBank. Ubezpieczenie zawarte w ramach oferty naszego banku chroni nas przez cały okres ważności karty kredytowej.

Powyżej opisaliśmy najważniejsze rzeczy, które składają się na ubezpieczenie turystyczne. Temat oczywiście jest bardzo szeroki, zagadnień całe mnóstwo. W zależności od tego, co jest nam potrzebne i w jaką podróż się wybieramy taką opcję polisy ubezpieczeniowej wybierzemy. Nie spieszmy się jednak z decyzją, warto temat zgłębić dokładnie. Zapoznaj się z kolejnym artykułami na ten temat.

Ubezpieczenie turystyczne z cashbackiem

Kupując w Internecie z Tipli.pl możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty! Również towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bonusy za zakupy. Z cashbackiem kupisz ubezpieczenie w najlepszej cenie!

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Dlaczego warto ubezpieczyć się przed podróżą?

Coraz częściej podróżujemy, zwiedzamy świat. Tak przecież najlepiej się rozwijamy. Warto jednak pomyśleć o tym, żeby w podróży czuć się bezpiecznie. Niezależnie od sytuacji, jaka może się wydarzyć bądźmy świadomi, ze polisa ubezpieczeniowa to bardzo ważna rzecz. Opowiemy Ci o tym, co to jest karta EKUZ oraz czy lepiej wybrać ubezpieczenie indywidualne, czy ubezpieczenie grupowe.

Wyobraź sobie, że jesteś w obcym miejscu, w którym nikogo nie znasz, a tymczasem przytrafia Ci się wypadek. Nie wiesz, gdzie właściwie pójść, ani z czyjej pomocy skorzystać. W takich okolicznościach nawet w ciągu jednego dnia możesz przekroczyć swój pierwotny budżet kilkukrotnie. Oto, dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest priorytetem podczas wszystkich wyjazdów.

Ubezpieczenie turystyczne

Z jakiego ubezpieczenia powinieneś zatem skorzystać? Podstawowym rodzajem ubezpieczenia turystycznego jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Możemy ją dostać za darmo. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić stosowny formularz i złożyć go w najbliższym oddziale NFZ. Istnieje również możliwość wypełnienia wniosku online. Po kilku dniach zostanie nam przyznana karta EKUZ, która upoważnia nas do korzystania z opieki medycznej za granicą.

Wady i zalety karty EKUZ:

Warto mieć przy sobie kartę EKUZ. Należy jednak wiedzieć, w jakim przypadku możemy z niej skorzystać. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę zalet i wad tej formy dodatkowego ubezpieczenia od NFZ.

Zalety:
Wady:
Zalety:Zapewnia podstawowe ubezpieczenie przed wypadkami i kłopotami zdrowotnymi.
Wady:Obowiązuje tylko w państwach europejskich (Unia Europejska, a także Norwegia, Islandia, Szwajcaria i Liechtenstein).
Zalety:Jest bezpłatna – otrzymasz ją w lokalnym oddziale NFZ.
Wady:Pokrywa wyłącznie koszty publicznej ochrony medycznej.
Zalety:Zawarcie ubezpieczenia przebiega szybko – po złożeniu odpowiedniego formularza, kartę EKUZ odbierzemy najwyżej w ciągu kilku dni.
Wady:Pokrywa wyłącznie koszty publicznej ochrony medycznej.
Zalety:Nie ma górnych limitów leczenia.
Wady:Nie obejmuje kosztów ratownictwa medycznego.
Zalety: 
Wady:Nie obejmuje kosztów powrotu do domu.
Zalety: 
Wady:O zwrot kosztów leczenia możesz ubiegać się dopiero po powrocie do kraju.

Ubezpieczenie z kartą EKUZ jest przydatne, lecz w wielu wypadkach warto kupić dodatkową polisę. Czy wiesz, że zachęca do tego sam NFZ?

Indywidualne i grupowe ubezpieczenia turystyczne są płatne, lecz dają możliwość szczegółowego uzgodnienia warunków polisy z ubezpieczycielem. W tym przypadku sami decydujemy, na wypadek jakich sytuacji chcemy być ubezpieczeni – dokładnie określamy zakres polisy.

Z firmą ubezpieczeniową ustalamy też jej końcową sumę. Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze z góry decydują, jakie maksymalne koszty będą w stanie ponieść. Jeżeli wydatki związane z Twoim leczeniem przekroczą ustalony limit, za resztę zapłacisz z własnej kieszeni. Oczywiście im większa suma ubezpieczenia, tym wyższa nasza składka.

Ubezpieczenie turystyczne

Wybierz taką kwotę ubezpieczenia, która pokryje koszty pomocy medycznej w damy miejscu. W przypadku krajów Europejskich wystarczy na to 200 000 PLN, lecz w Stanach Zjednoczonych suma polisy powinna być przynajmniej dwa razy większa.

Indywidualne ubezpieczenie turystyczne możemy łatwo kupić przez Internet, w oddziale firmy ubezpieczeniowej lub korzystając z usług agenta. Często zapewnia je również samo biuro podróży.

Teraz już wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę i które ubezpieczenie jest dla Ciebie bardziej korzystne. Ale jeśli masz więcej pytań i wątpliwości, to zachęcamy do przeczytania kolejnych artykułów, które uzupełnią Twoją wiedzę na ten temat.

Cashback z ubezpieczeniem turystycznym

Wybierasz się na wakacje? Planujesz podróż? Pomyśl o ubezpieczeniu turystycznym. Towarzystwa ubezpieczeniowe również oferują bonusy za zakupy! Możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty. Z cashbackiem kupisz ubezpiczenie w najlepszej cenie!

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Ubezpieczenie turystyczne online

Wiesz już, że możesz kupić polisę w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego lub u agenta. Coraz więcej osób decyduje się jednak na zakup ubezpieczenia online. Nic w tym dziwnego, skoro takie rozwiązanie jest wygodne, umożliwia uzyskanie bonusów czy rabatów oraz pozwala dokładnie przyjrzeć się dostępnym ofertom. Napiszemy o tym jak korzystać z porównywarki ubezpieczeń, kalkulatora oraz opowiemy o tym, że warto zainstalować w telefonie aplikację mobilną, która umożliwia zakupy polisy w łatwy sposób.

Ubezpieczenie turystyczne

Wszystkie, największe towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają zakup polis na swoich stronach internetowych. Cena polis zakupionych przez Internet nie jest wyższa niż w oddziale stacjonarnym. Wręcz przeciwnie, kupując polisę w sieci możesz sporo zaoszczędzić. Wiele firm ubezpieczeniowych przyznaje dodatkowe zniżki osobom zarejestrowanym w serwisie. Rabaty mogą osiągać nawet 30 - 40%.

Ubezpieczenie turystycze

Przykład porównywarki ubezpieczeń Rankomat.pl

Porównywarka ubezpieczeń

Chciałbyś w łatwy sposób ocenić oferty największych towarzystw ubezpieczeniowych? Szukasz sposobu, aby jak najwięcej zaoszczędzić na polisie? Szczególnie przydatna jest w tym porównywarka ubezpieczeń. Dzięki niej porównasz ponad 120 ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych w ciągu kilku minut. Ubezpieczenie turystyczne - porównywarka to najlepszy sposób na wybór polisy w atrakcyjnej cenie.

Jak skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego?

W Internecie znajduje się jeszcze jedno narzędzie, które pomoże Ci wybrać atrakcyjną polisę turystyczną w niskiej cenie - kalkulatora ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu szybko obliczysz cenę polisy.

Jak się nim posługiwać? To dziecinnie proste. Musisz jedynie wypełnić formularz online, wybierając parametry dotyczące Twojego wyjazdu. Najważniejsze z nich są: miejsce, do którego się wybierasz, cel wyjazdu i okres pobytu. Na podstawie wprowadzonych danych kalkulator wyliczy szacowaną wartość składki, a następnie wyświetli Ci dostępne oferty. Korzystanie z internetowych porównywarek ubezpieczeń jest opłacalne, ponieważ pozwala Ci na wybranie optymalnej polisy w najniższej cenie. Sprawdź i oszczędź nawet do 50%.

Jak skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego?

 • Wybierz cel planowanej podróży.
 • Określ charakter wyjazdu – praca, sport, a może wypoczynek?
 • Ustal czas obowiązywania ubezpieczenia.
 • Zdecyduj, ile osób ma obejmować polisa.
 • Uzupełnij daty urodzenia podróżnych.
 • Porównaj dostępne oferty, dobrane pod kątem Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie mobilne, czyli ubezpieczenie podróżne w aplikacji

Czy wiesz, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych udostępnia klientom specjalną aplikację mobilną umożliwiającą zakup ich produktów? To innowacyjne rozwiązanie staje się coraz popularniejsze. Dzięki aplikacji mobilnej nie tylko kupisz polisę w ciągu kilku minut, lecz zyskasz też szereg dodatkowych funkcji. Zastanawiasz się jakich?

Wszystkie informacje o ubezpieczeniu sprawdzisz błyskawicznie w telefonie. Jeżeli zechcesz przypomnieć sobie zakres lub czas obowiązywania polisy, zrobisz to w dowolnym momencie. Co więcej, dzięki aplikacji mobilnej natychmiast zgłosisz wypadek i zyskasz kontakt z ubezpieczycielem. Korzystając z niej, będziesz czuć się bezpiecznie 24 godziny na dobę – a to wszystko bez żadnych dodatkowych opłat. Czy wiesz, że firmy ubezpieczeniowe przyznają za korzystanie z aplikacji mobilnej dodatkowe zniżki? Mogą one sięgać nawet 20% Nie czekaj i skorzystaj z dostępnej oferty już teraz.

  Zalety ubezpieczenia w aplikacji mobilnej:

 • Szybki zakup polisy – zrobisz to nawet w ciągu 3 minut!
 • Łatwy dostęp do wszystkich informacji o ubezpieczeniu.
 • Możliwość błyskawicznego zgłoszenia wypadku i kontaktu z ubezpieczycielem.
 • Szybsza organizacja pomocy.
 • Dodatkowe zniżki.

W dzisiejszych czasach większość rzeczy załatwiamy przez internet. Aplikacje mobilne bardzo pomagają nam w życiu codziennym. Dlatego też, wydaje się, że aplikacje, dzięki którym możemy nabyć ubezpieczenie turystyczne jest świetną opcją dla zabieganych. Jeśli natomiast nie chcesz instalować kolejnej aplikacji, polisę kupisz przez Internet, na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego. To również bardzo fajna i wygodna opcja. Możliwości mamy bardzo dużo, wystarczy wybrać tą idealną dla siebie.

Kup ubezpieczenie na wyjazd i zyskaj zwrot pieniędzy!

Jeśli wybierasz się na wakacje albo na krótki weekendowy wyjazd, pamiętaj o ważnej rzeczy, jaką jest ubezpieczenie turystyczne. Nie zapominaj również o tym, że kupując je z Tipli możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty! Ubezpieczenie w najlepszej cenie! kupisz na Tipli.pl

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Ubezpieczenie turystyczne – haczyki i wykluczenia w umowach

Zanim podpiszesz umowę z ubezpieczycielem, pamiętaj, żeby dobrze przeczytać warunki umowy. Każda umowa zawiera gwiazdki, tekst zapisany małą czcionką, które jednak są bardzo ważne dla nas. Opowiemy Ci o tym, kiedy nie dostaniesz odszkodowania i w jakich okolicznościach wzrastają koszty ubezpieczenia. Napiszemy Ci również o sportach ekstremalnych, które objęte są rozszerzoną polisą, a nie każdy z nas o tym wie.

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) zawsze znajduje się część „wyłączenia odpowiedzialności”. Omówione są w niej te przypadki, które wykraczają poza standardowy zakres polisy turystycznej. Co to oznacza? Jeżeli przytrafi Ci się coś, co zgodnie z umową było wyłączone z odpowiedzialności, towarzystwo ubezpieczeniowe niestety nie wypłaci Ci odszkodowania. O jakie okoliczności zazwyczaj chodzi?

  W jakich przypadkach najczęściej nie dostaniesz odszkodowania?

 • Szkody związane z działaniem wbrew miejscowemu prawu.
 • Koszty leczenia i usług assistance powstałe pomimo przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia podróży.
 • Koszty leczenia i usług assistance związane z leczeniem chorób przewlekłych.
 • Koszty związane z niestosowaniem się do zaleceń lekarza – np. obowiązkowe szczepienia ochronne.
 • Szkody powstałe pod wpływem środków odurzających.
 • Koszty leczenia lub nieszczęśliwych wypadków związane z uprawianiem sportów wyczynowych lub ekstremalnych.
 • Szkody powstałe w wyniku udziału w wyprawach do miejsc o ekstremalnych warunkach klimatycznych – np. dżungla, góry, tereny lodowcowe.
 • Szkody powstałe w związku z angażowanie się w lokalne konflikty polityczne.

Standardowe ubezpieczenie możesz oczywiście zawsze rozszerzyć. Klienci firm ubezpieczeniowych mogą sami ustalać zakres swojej polisy. Dlatego istotne jest, abyś przed wyjazdem turystycznym zdecydował, czego dokładnie potrzebujesz. Jeżeli zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne, wystarczy że skorzystać z dodatkowych opcji ubezpieczenia. Jeżeli jesteś osobą starszą i cierpisz na choroby przewlekłe, koniecznie powiedz o tym swojemu agentowi. Koszty ubezpieczenia wtedy wzrosną, lecz Ty zyskasz ochronę, która jest Ci potrzebna.

Sporty ekstremalne

Ubezpieczenie turystyczne

Planujesz aktywny wyjazd? Zamierzasz uprawiać sporty o podwyższonym stopniu ryzyka? W takim przypadku musisz rozszerzyć swoją polisę ubezpieczeniową, by zyskać gwarantowaną pomoc. Jeżeli tego nie zrobisz, firma ubezpieczeniowa nie wypłaci Ci odszkodowania. Koniecznie ubezpiecz nie tylko koszty leczenia, lecz również transport i następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Polisa obejmująca sporty ekstremalne będzie droższa, lecz dzięki niej możesz uniknąć olbrzymich wydatków. Potencjalny wypadek to w takich okolicznościach koszty sięgające od kilku do aż kilkuset tysięcy złotych.

Z jakimi kosztami musisz się zatem liczyć? Jeżeli wyjeżdżasz na dwa tygodnie do niedaleko położonego kraju, za standardowe ubezpieczenie zapłacisz ok. 60 PLN. Jeżeli chcesz, aby Twoje ubezpieczenie turystyczne obejmowało uprawianie sportów ekstremalnych, przygotuj się na koszt ok. 190-220 PLN.

  Jakie przykładowe sporty firmy ubezpieczeniowe uznają za ekstremalne?

 • Wspinaczka górska i skałkowa.
 • Sporty motorowe.
 • Narciarstwo poza trasami.
 • Bungee.
 • Spadochroniarstwo.
 • Szybownictwo.
 • Nurkowanie.

Czy wiesz, że definicje i klasyfikacje sportów ekstremalnych mogą się różnić? Towarzystwa ubezpieczeniowe same decydują, co zaklasyfikować jako ryzykowną dyscyplinę sportową, a co jako zwykłą rekreację. Za sporty ekstremalne zazwyczaj uchodzą takie dyscypliny sportowe, które wymagają ponadprzeciętnych umiejętności i działaniach w ryzykownych warunkach. Wybór tych, które spełniają powyższe warunki, jest jednak decyzją samego ubezpieczyciela. Zanim wykupisz polisę, koniecznie przyjrzyj się zawartym w umowie definicjom.

Osoby starsze

Ubezpieczenie turystyczne

Większość osób po 60 roku życia narzeka na problemy ze zdrowiem. Gorsza sprawność fizyczna i choroby przewlekłe seniorów sprawiają, że ich ubezpieczenie zwykle będzie droższe. Im jesteśmy starsi, tym więcej możemy za nie zapłacić. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku osób starszych prawdopodobieństwo wypadku lub konieczności leczenia jest nieco wyższe.

Standardowe polisy turystyczne nie obejmują leczenia chorób przewlekłych i wynikających z nich następstw. Na czym polega choroba przewlekła? Mówimy o niej wtedy, gdy leczyłeś się na nią już wcześniej i gdy wpływa ona na Twoją ogólną kondycję. Przykładami takich chorób są cukrzyca, astma lub nadciśnienie. Jeżeli jesteś osobą starszą i dokuczają Ci problemy ze zdrowiem, musisz pamiętać, by ubezpieczyć się od chorób przewlekłych. Pamiętaj, że np. niezbędne Ci leki mogą okazać się za granicą bardzo drogie. Jeżeli Ci ich zabraknie, w będziesz musiał wydać na nie fortunę. Jeżeli jednak uzgodnisz z ubezpieczycielem zakres swojej polisy, zdołasz tego uniknąć. Włączenie w zakres ubezpieczenia kosztów choroby przewlekłej może obejmować również koszty leków.

O jakich kwotach w tym przypadku mówimy? Jeżeli wyjeżdżasz na dwa tygodnie do jednego z państw europejskich, za standardowe ubezpieczenie turystyczne zapłacisz od 60 do 110 PLN. Jeżeli jednak cierpisz na chorobę przewalą, ubezpieczenie takiego samego wyjazdu może kosztować od 110 do 300 PLN.

W skład ubezpieczenia powinny wchodzić także koszty leczenia i transportu związane z Twoimi dolegliwościami. Jeżeli wybierasz się w podróż z biurem podróży, prawdopodobnie dostaniesz polisę turystycznąw większym pakiecie. Koniecznie sprawdź, co dokładnie ona obejmuje. Może się bowiem okazać, że koszty potencjalnej hospitalizacji lub konsultacji medycznych będziesz zmuszony opłacić sam.

Alkohol i zaniedbania

Ubezpieczenie turystyczne

Istnieje jedna sytuacja, na wypadek której nie możesz się zabezpieczyć. Pamiętaj, że jeżeli coś złego wydarzy się z Twojej winy, ubezpieczyciel na pewno nie przyzna Ci odszkodowania. Jeżeli np. świadomie narazisz się na niebezpieczną sytuację lub spowodujesz wypadek, polisa nie pokryje Twoich wydatków. Właśnie dlatego musisz pamiętać, aby podczas wyjazdu postępować zgodnie z miejscowym prawem i posiadać przy sobie wszystkie dokumenty. Powinieneś również bardzo uważać, aby nie narażać swojego życia i mienia.

Szczególnego rodzaju zaniedbania wiążą się ze spożywaniem alkoholu i innych używek. Jeżeli podczas wypadku będziesz nietrzeźwy, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci pieniędzy z polisy. Dlaczego tak jest? Picie alkoholu radykalnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwych incydentów. Dlatego zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) firma ubezpieczeniowa wyłącza takie sytuacje ze swojej odpowiedzialności. Chcesz mieć pewność, że w razie wypadku otrzymasz odszkodowanie? Pij z umiarem, bądź uważny i nie narażaj się na żadne niebezpieczeństwa.

Ubezpieczenie turystyczne z cashbackiem

Kupując w Internecie z Tipli.pl możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty! Również towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bonusy za zakupy. Z cashbackiem kupisz ubezpieczenie w najlepszej cenie!

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Wybór dobrego ubezpieczenia wcale nie jest prosty. Jak widzisz, jest mnóstwo rzeczy o których musisz pamiętać. Kolejną z nich jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Wyjaśnimy Ci, kiedy przysługuje takie odszkodowanie i ile kosztuje ta usługa w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Kiedy chcemy zaoszczędzić na podróży, często planujemy ją z dużym wyprzedzeniem. Kupujemy bilety lotnicze w promocyjnej cenie i niedrogo rezerwujemy hotel. Taka strategia jest skuteczna, lecz posiada wielką wadę. Tuż przed wyjazdem może się stać coś nieoczekiwanego. Nigdzie nie pojedziesz i na dodatek stracisz zainwestowane pieniądze.

Jak tego uniknąć? Wystarczy, że kupisz ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Dowiedz się co to takiego i jak zyskać najlepszą polisę.

Towarzystwa ubezpieczeniowe

Co to jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży znajduje się w ofercie większości największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Pomimo tego cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż podstawowe opcje polisy turystycznej. Dlaczego tak się dzieje? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że takie ubezpieczenie może być bardzo przydatne. Powinniśmy zwrócić na nie uwagę jeżeli chcemy uniknąć straty pieniędzy, tym bardziej, że z roku na rok warunki ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży stają się coraz atrakcyjniejsze.

Na czym dokładnie polega ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży? Jeżeli z przyczyn losowych, czyli niezależnych od nas, nie jesteśmy w stanie wybrać się w zaplanowaną podróż, organizator wycieczki, zarządca hotelu czy przewoźnik mają prawo na odszkodowanie. Zwykle jego wysokość jest określona w umowie. W związku z tym możemy stracić część lub całość pieniędzy wydanych na organizację urlopu.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży ma nas zabezpieczyć przed utratą poniesionych kosztów, wtedy kiedy będziemy musieli niespodziewanie zmienić nasze plany. W takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe przyzna nam odszkodowanie, które pokryje poniesione koszty związane z odwołaniem urlopu.

Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają zwrot 100% udokumentowanych wydatków. Zwracają oni zarówno koszty imprez turystycznych, jak i biletów wraz z noclegami. Inni wymagają wkładu własnego. W ramach standardowej oferty wynosi on zazwyczaj około 20%.W każdym przypadku taka usługa jest niezwykle opłacalna. Zwłaszcza ubezpieczenie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego okazuje się zwykle bardzo korzystne.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Kiedy przysługuje nam odszkodowanie?

Kiedy masz prawo domagać się od ubezpieczyciela zwrotu kosztów rezygnacji z podróży? Nie zawsze jest to możliwe. Przede wszystkim polisa powinna być zakupiona z odpowiednim wyprzedzeniem. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe termin ten ma określony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Poza tym decyzja o rezygnacji musi być wymuszona nieprzewidzianymi okolicznościami. Nie chodzi w związku z tym o dobrowolne zmiany planów, lecz o nagłe incydenty. Przed podpisaniem umowy sprawdź, które wydarzenia uprawniają Cię do czerpania odszkodowania.

Przykłady przyczyn, które upoważniają do zwrócenia kosztów rezygnacji z podróży:

 • Śmierć bliskiej osoby
 • Choroba lub wypadek
 • Kradzież lub włamanie
 • Utrata pracy
 • Strata dokumentów
 • Rozprawa sądowa
 • Egzamin w szkole lub na uczelni

Ubezpieczenie może obejmować nie tylko rezygnację z podróży, lecz również jej nagłe przerwanie. Jeżeli w związku z ważnymi sprawami będziemy zmuszeni natychmiast wracać do domu, polisa zadziała podobnie. Ubezpieczyciel nie tylko zwróci nam pieniądze za wycieczkę, lecz pokryje również koszty podróży powrotnej.

Ile kosztuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży można wykupić osobno lub jako rozszerzenie standardowej polisy. Oferuje je między innymi Warta, Axa, ERV lub Allianz. Możemy je nabyć zarówno w lokalnym oddziale firmy, jak i przez Internet.

Wykupienie polisy online jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Aby to zrobić, wystarczy wybrać daty podróży i uzupełnić dane podróżujących. Po opłaceniu polisy, natychmiast zostanie ona przesłana na nasz adres e-mail. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży jest zazwyczaj również dostępne u agencji turystycznej, która organizuje naszą wycieczkę. Jeżeli wybierasz się na wczasy z biurem podróży, koniecznie o nie zapytaj.

Ile kosztuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Koszty takiego ubezpieczenia mogą być różne. Decyduje o nich szereg czynników, które bierze pod uwagę ubezpieczyciel:

 • koszt biletów
 • koszt rezerwacji noclegu
 • liczba uczestników wyjazdu.

Koszty polisy wynoszą od kilku do kilkunastu procent wartości naszej wycieczki. Jeżeli np. nasz bilet lotniczy kosztował 1000 PLN, a do przelotu pozostały jeszcze trzy miesiące, to zapłacimy za nią około 50-100 PLN składki.

Kluczowe znaczenie ma termin wykupienia polisy. Zazwyczaj możemy ją nabyć co najwyżej miesiąc przed wyjazdem. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są jednak różne. W niektórych z nich ubezpieczymy się nawet na trzy dni przed planowaną podróżą. Warto jednak pamiętać, aby na wszelki wypadek zrobić to jak najwcześniej.

Największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce

Wykup ubezpieczenie i zyskaj zwrot z wydanej kwoty!

Również towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bonusy za zakupy. Zastanawiając się nad wyborem ubezpieczenie, pomyśl o tym, że warto kupić je na Tipli.pl. Dzięki temu możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty.

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce

Ciężko jest Ci zdecydować, gdzie wykupić ubezpieczenie turystyczne? Na rynku jest kilka dużych firm, które takie ubezpieczenia oferują. Poniżej znajdziesz zestawienie, jakie są największe towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce? Gdzie powinieneś wykupić swoją polisę? Przeczytaj i poznaj szczegóły.

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU

PZU

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU jest najstarszym towarzystwem w Polsce. Swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, jak i korporacji. Oferuje między innymi ubezpieczenia komunikacyjne, zdrowotne i turystyczne. PZU posiada szeroką sieć placówek w całej Polsce. Jego dochody przekroczyły w 2017 rekordowe 1 mld Euro (4,2 mld PLN).

Link4

Link4 – Polskie towarzystwo ubezpieczeniowe z siedzibą w Warszawie. Na krajowym rynku istnieje już od 2003 roku. Podstawową jego działalności są polisy direct, czyli sprzedaż bezpośrednia. Firma oferuje swoje usługi przede wszystkim przez agentów. Można z nich korzystać również przez Internet i telefon. Dawniej oferta Link4 bazowała na ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Link4

Dzisiaj podstawą jej usług są również ubezpieczenia mieszkania i biznesu, a także polisy turystyczne.

Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA

AXA

To Francuska firma ubezpieczeniowa działająca na całym świecie. Powstała w latach 70 w Paryżu jako Ancienne Mutuel. Obecnie jest jednym z największych ubezpieczycieli w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej, w regionie Azji i Pacyfiku oraz na Biskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres ubezpieczeń, w tym ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe i komunikacyjne. W 2017 roku zysk AXA przekroczył 6 mld Euro.

Allianz

Przedstawiamy niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe, którego strategicznym partnerem w Polsce jest Bank Pekao S. A. Powstało już w roku 1890, a działalność w naszym kraju rozpoczęło w roku 1998. Dzisiaj Allianz świadczy usługi ubezpieczeniowe w 70 krajach na świecie i obsługuje ponad 78 mln klientów. W Polsce z oferty firmy korzysta ok. 1,4 mln klientów indywidualnych i biznesowych.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz

Fundamentem towarzystwa są usługi z zakresu ubezpieczeń majątkowych, życiowych oraz zarządzania aktywami.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta

Warta

Warta to jedno z najstarszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Zostało założone już w 1920 roku w Poznaniu. Oferuje m. in. ubezpieczenia zdrowotne i komunikacyjne, mieszkaniowe, emerytalne i inwestycyjne. W skład jego usług wchodzą również polisy na życie i ubezpieczenie turystyczne. Wartość składek klientów Warty przekroczyła w 2017 roku 5 mld PLN brutto.

Generali

To włoska instytucja finansowa założona w 1831 w Trieście. W Polsce pojawiła się już kilka lat później, a obecnie prężnie działa na całym świecie. Oferuje między innymi ubezpieczenia majątkowe i osobowe, fundusze emerytalne i inwestycyjne, a także polisy turystyczne. Suma przychodu Generali z działalności we wszystkich krajach wyniosła 68,5 mld Euro.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali
Towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia

Ergo Hestia

Jest to polskie towarzystwo ubezpieczeniowe istniejące od 1991 roku. Swoje usługi kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych. Oferuje m.in. ubezpieczenia mienia, polisy komunikacyjne i turystyczne. W skład jej usług wchodzą również produkty oszczędnościowo-inwestycyjne. W 2017 roku suma składek klientów Hestii wyniosła ok. 10 mld PLN brutto.

Signal Iduna

Należy do grona największych instytucji finansowych w Niemczech. Została założona ponad 100 lat temu, a jej siedziby znajdują się w Dortmundzie i Hamburgu. Firma rozpoczęła działalność w Polsce na przełomie roku 2001 i 2002. Signal Iduna dynamicznie rozwija się również w Szwajcarii, Rumunii i na Węgrzech. Oferuje kompleksowy pakiety ubezpieczeń życiowych i majątkowych. W skład jej oferty wchodzą również polisy turystyczne.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna

Powyżej przedstawiliśmy największe firmy ubezpieczeniowe na polskim rynku. Jak widzisz, jest ich sporo. Sam temat ubezpieczenia turystycznego jest tematem ważnym, dla wszystkich podróżujących. To, że firm jest sporo, dla nas, konsumentów, to akurat dobrze. Konkurencja daje nam możliwość wyboru najlepszej dla nas możliwości. Pamiętaj, że zanim zdecydujesz przejrzyj oferty kilku firm. Często jest tak, że różnią się niuansami, ale bardzo dla nas istotnymi.

Cashback za ubezpieczenie turystyczne.

Jeśli wybierasz się na wakacje albo na krótki weekendowy wyjazd, pamiętaj o ważnej rzeczy, jaką jest ubezpieczenie turystyczne. Nie zapominaj również o tym, że kupując je z Tipli możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty! Ubezpieczenie w najlepszej cenie! kupisz na Tipli.pl

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Ubezpieczenie turystyczne PZU

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie wiedziałaby co to jest PZU czyli Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Poświęcamy mu dość sporo miejsca, ponieważ jest najstarszą tego typu firmą w naszym kraju. Tysiące ludzi wybiera PZU jako firmę godną zaufania. Zapoznaj się z historią oraz ofertą towarzystwa, które przedstawiamy poniżej.

Historia Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) sięga aż 1803 roku. Jest to najstarsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce. Jego wielopokoleniowe doświadczenie przekłada się na najwyższą jakość obsługi. Dzisiaj PZU posiada szeroką sieć placówek, a jego udział w ubezpieczeniach na życie wynosi ponad 56%. Jest to jedna z największych instytucji finansowych nie tylko w naszym kraju, lecz w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W ofercie firmy znajdują się ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe, komunikacyjne i turystyczne, produkty emerytalne, bankowe i inwestycyjne oraz polisy na życie. Chcesz dowiedzieć się więcej. Przeczytaj artykuł o ubezpieczeniach PZU.

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU

Ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer

Przytrafił Ci się wypadek i potrzebujesz pomocy medycznej? Twój samochód się zepsuł i oczekujesz szybkiej pomocy? Z PZU Wojażer możesz być spokojny – wszystkie potencjalne koszty pokryje Twój ubezpieczyciel.

PZU Wojażer to ubezpieczenie turystyczne, które doceniły już miliony Polaków. Polisa zapewnia kompleksowe wsparcie dla wszystkich objętych nim członków wyjazdu. W jej podstawowym zakresie jest:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia
 • assistance.

Cena ubezpieczenia w wersji podstawowej zaczyna się już od 5 PLN dziennie.

Zakres ubezpieczenia PZU Wojażer

Usługa PZU Wojażer występuje w kilku podstawowych pakietach. Dzięki temu możesz wybrać taki zakres ochrony, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Ubezpieczenie wyjazdu turystycznego – Podstawowy produkt PZU, który gwarantuje kompleksową pomoc w razie nieoczekiwanych kłopotów. Polisa obejmuje zarówno wyjazdy krajowe, jak i zagraniczne. W jej skład wchodzą koszty transportu medycznego i leczenia, a także podstawowa pomoc assistance. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej, ta ostatnia usługa może zostać rozszerzona o dodatkowe opcje. Istnieje również możliwość, aby włączyć w zakres ubezpieczenia koszty związane z Następstwami Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialnością Cywilną (OC), stratą bagażu lub niezaplanowaną rezygnacją z podróży.
 • Ubezpieczenie wyjazdu sportowego – Produkt przygotowany z myślą o najaktywniejszych. Mogą skorzystać z niego wszyscy, którzy podczas wyjazdu uprawiają sport – zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie. Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje w Polsce i za granicą. W skład usługi wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu medycznego, a także niezbędnych leków. Obejmuje ona również podstawową pomoc assistance. Polisa może zostać rozszerzona o ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialność Cywilną (OC) w życiu prywatnym, rozszerzony pakiet assistance, stratę lub uszkodzenie bagażu podróżnego, a także koszty rezygnacji z podróży.
 • Ubezpieczenie wyjazdu do pracy lub na studia – Ochrona ubezpieczeniowa przydaje się również w przypadku wyjazdów związanych z pracą lub nauką. Usługa PZU zapewnia gwarantowane wsparcie w razie kradzieży, wypadku lub choroby. W jej skład wchodzi podstawowy pakiet usług assistance, ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa, transportu oraz wsparcia medycznego po powrocie do domu. Polisa może zostać również rozszerzona o Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialność Cywilną (OC) w życiu prywatnym, rozszerzone usługi assistance, uszkodzenie lub stratę bagażu podróżnego, a także rezygnację z podróży.

Od wielu lat PZU zajmuje pozycję lidera na rynku ubezpieczeń. Ten sukces zapewnia mu szeroka, elastyczna oferta, którą można dopasować do wielu indywidualnych sytuacji. Każdy z nas, ma swoją życiową drogę, w której dzieją się rzeczy wyjątkowe. Oferta ubezpieczeniowa musi to uwzględniać. Dlatego im bardziej elastyczna, tym lepsza.

Ubezpieczenie turystyczne z cashbackiem

Kupując w Internecie z Tipli.pl możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty! Również towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bonusy za zakupy. Z cashbackiem kupisz ubezpieczenie w najlepszej cenie!

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Ubezpieczenia turystyczne AXA Travel

AXA jest francuską firmą ubezpieczeniową, która oferuje swoje usługi w 62 krajach. Szczególnie aktywnie działa ona w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej, w regionie Azji i Pacyfiku, a także na Bliskim Wschodzie. Czyni ją to jednym z największych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie. Powstała w latach 70. firma liczy obecnie około 160 000 pracowników. Oferuje ona wszelkie podstawowe usługi ubezpieczeniowe, w tym ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe, komunikacyjne, emerytalne i inwestycyjne.

Planujesz podróż i nie chcesz martwić się o swoje bezpieczeństwo? W ofercie AXA znajdują się również ubezpieczenia turystyczne. Gdy chodzi o komfort podróży Ciebie i Twojej rodziny, nie warto ryzykować. Skorzystaj z oferty firmy, której wieloletnie doświadczenie na całym świecie przekłada się na najwyższą jakość usług. Koszty polisy turystycznej AXA zaczynają się już od jedynie 5, 80 PLN dziennie.

Zakres polisy AXA Travel

Firma przygotowała dla polskich klientów cztery warianty polisy, którą dostosujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Każdy z wariantów może zostać rozszerzony o dodatkowe usługi, odpowiadające charakterowi podróży. Przyjrzyj się im, a na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA

Jaki jest zakres ubezpieczenia AXA Travel?

Możemy wyróżnić kilka ciekawych ofert, dla różnych grup ludzi:

 • Ubezpieczenie podróżne na terenie RP – opcja dla osób aktywnie podróżujących po Polsce. W skład polisy wchodzi ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz sprzętu sportowego. Tę polisę możesz rozszerzyć o pakiet Travel Sport, który pokryje koszty wypadków związanych z uprawianiem sportów wyczynowych i ekstremalnych
 • Ubezpieczenie do wiz na Białoruś – produkt stworzony został z myślą o osobach, które odwiedzają rodzinę, wyjeżdżają na zawody sportowe, podróżują w celach biznesowych lub pracują w firmach spedycyjno-transportowych. Pakiet ubezpieczenia obejmuje koszty leczenia i assistance, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz bagażu podróżnego
 • Ubezpieczenie Indywidualne Podróżne Kontynenty – polisa obejmująca podróże zagraniczne. W jej skład wchodzą ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), kosztów leczenia, bagażu i sprzętu sportowego. Polisa może zostać rozszerzona o ryzyko związanie z pracą, chorobami przewlekłymi lub uprawianiem sportów wyczynowych i ekstremalnych. W ramach usługi można również skorzystać z atrakcyjnego pakietu rodzinnego obejmującego od 3 do 6 osób
 • Ubezpieczenie Kontynenty Multitravel – propozycja przygotowana z myślą o osobach, które podczas podróży chcą mieć zapewnioną kompleksową ochronę. Jeden produkt Multitravel gwarantuje ubezpieczenie na wypadek każdego potencjalnego ryzyka. W skład polisy wchodzi m. in. ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), bagażu podróżnego, odpowiedzialności cywilnej (OC), opóźnienia lotu, kosztów rezygnacji z podróży oraz straty mienia pozostawionego w domu
 • Ubezpieczenie Kontynenty Business Travel – usługa przygotowana z myślą o przedsiębiorcach wysyłających swoich pracowników w zagraniczne podróżne służbowe. W jej podstawowym zakresie mieści się ubezpieczenie kosztów leczenia, assistence, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), bagażu podróżnego oraz odpowiedzialności cywilnej (OC). Po rozszerzeniu oferta Business Travel może obejmować również następstwa chorób przewlekłych oraz ryzyko związane z pracą fizyczną

Prawda, że AXA Ubezpieczenia Turystyczne ma bardzie ciekawe oferty? Niezależnie od tego w jaką podróż się wybieramy, znajdziemy odpowiednią dla siebie opcję ubezpieczenia. Pamiętajmy, że jest to bardzo ważne, planując chociażby weekendowy wypad za miasto.

Kup ubezpieczenie na wyjazd i zyskaj zwrot pieniędzy!

Nie zależnie od tego, gdzie się wybierasz, pamiętaj, żeubezpieczenie turystyczne to jedna z rzeczy, która również powinna się znaleźć na liście do zrobienia przed wyjazdem. Ubezpieczenie w najlepszej cenie! kupisz na Tipli.pl

Kup ubezpieczenie z cashbackiem

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel

Warta S. A. jest jednym z największych towarzystw ubezpieczeniowych w naszym kraju. Po połączeniu z HDI Asekuracja S.A w 2012 roku, firma stała się drugim pod względem wielkości towarzystwem ubezpieczeń majątkowych na polskim rynku. W tym samym roku nowymi akcjonariuszami Warty stały się firmy z Niemiec i Japonii. Warta istnieje już od niemal 100 lat, oferując swoim klientom m.in.ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe, komunikacyjne, emerytalne oraz inwestycyjne.

Firma oferuje krajowe i zagraniczne polisy podróżne, które występują w trzech podstawowych wariantach. Przyjrzyj się im, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta
 • Warta Travel Plus – podstawowa polisa podróżna Warty, obowiązująca na terenie Polski, Europy lub całego świata. W jej skład wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz assistance. Usługa może również zostać rozszerzona o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), bagażu podróżnego, kosztów rezygnacji z podróży oraz kosztów leczenia pourazowego po powrocie do Polski. Warta Travel Plus jest jednym z najlepszych produktów pod względem sumy polisy, ponieważ jej wysokość sięga nawet 800 000 PLN
 • Warta NNW – ubezpieczenie gwarantujące pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków w Polsce i za granicą. Usługa daje możliwość swobodnego wyboru zakresu, okresu oraz sum ubezpieczenia.

W swojej podstawowej wersji gwarantuje ona wypłatę świadczenia w razie śmierci lub stałego uszczerbku na zdrowiu, zwrot kosztów naprawy lub nabycia środków pomocniczych po wypadku oraz przeszkolenia zawodowego osób niepełnosprawnych.

 • Warta Business Travel – to oferta przygotowana pod kątem wszelkiego rodzaju wyjazdów służbowych. Produkt skierowany jest przede wszystkim do właścicieli firm, którzy chcą zabezpieczyć swoich pracowników przed potencjalnymi wypadkami. Warta Busisness Travel obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz assistance. Usługa występuje w dwóch pakietach: VIP i rotacyjnym.

Wybierasz się w podróż i potrzebujesz ochrony? Towarzystwo Warta Ubezpieczenia Turystyczne ma w swojej ofercie usługi dostosowane do wszelkiego rodzaju wyjazdów – zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Zakres ubezpieczenia Warta Travel jest dostosowany do indywidualnych potrzeb wszystkich klientów.

Wyjeżdżasz? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Jedziesz nad morze albo w góry? A może jedziesz z rodziną w ciepłe kraje? Z Tipli.pl kupisz ubezpieczenie w fajnej cenie i zyskasz zwrot nawet w wysokości 25%!

Kup ubezpieczenie z cashbackiem

Generali - ubezpieczenie turystyczne

Grupa Generali to włoska instytucja finansowa, stworzona już ponad 185 lat temu. Obecnie z jej usług korzystają klienci na całym świecie. W 2017 roku przychody firmy wyniosły niemal 70 mld euro. Instytucja świadczy kompleksowe usługi ubezpieczeniowe. Specjalizuje się w ochronie majątku i życia klientów indywidualnych, zarządzaniu oszczędnościami emerytalnymi oraz ubezpieczeniach korporacyjnych. Na rodzimym rynku towarzystwo ubezpieczeniowe Generali jest obecne już od 1998 roku.

Poznaj ubezpieczenie turystyczne Generali

Jedną z flagowych usług Grupy Generali są ubezpieczenia turystyczne. Jeżeli wybierasz się w podróż i potrzebujesz kompleksowej ochrony, powinieneś przyjrzeć się ofercie włoskiego giganta.

 • Podróże po Polsce – oferta została przygotowana z myślą o osobach aktywnie podróżujących po naszym kraju. Zapewnia ona całodobową ochronę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków (NNW) i podstawową pomoc assistance. Obejmuje również ryzyko związane z uprawianiem sportu. Usługa może zostać rozszerzona o Odpowiedzialność Cywilną (OC) w życiu prywatnym, leczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) lub ubezpieczenie bagażu
 • Podróże zagraniczne – polisa zapewniająca ochronę ubezpieczeniową na całym świecie. W jej skład wchodzą Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), koszty leczenia, podstawowa pomoc assistance, Odpowiedzialność Cywilna, ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz kosztów rezygnacji z podróży. Ta szeroka oferta może również zostać rozszerzona o assistance komunikacyjne
Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali
 • Wyjazd do pracy – produkt stworzony z myślą o osobach wyjeżdżających do pracy za granicę. Gwarantuje on ochronę przed Następstwami Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) i kosztami leczenia. Oferta obejmuje również szeroką pomoc assistance oraz koszty rezygnacji z podróży. Limit organizacji i kosztów leczenia przy wyjeździe do pracy wynosi aż 1 200 000 PLN
 • Sport – ubezpieczenie dla aktywnych, które gwarantuje wypłatę świadczeń w razie wypadku na całym świecie. Poza Następstwami Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), produkt obejmuje koszty transportu medycznego i leczenia, pomoc assistance oraz koszty związane ze stratą lub uszkodzeniem sprzętu sportowego. Podobnie jak w przypadku wyjazdu do pracy, kwota ubezpieczenia sięga 1 200 000 PLN
 • Ubezpieczenie na cały rok – jeżeli często podróżujesz, ta oferta jest dla Ciebie idealna. Ubezpieczenie na cały rok zapewnia kompleksową ochronę na całym świecie. W jego skład wchodzą Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), koszty leczenia, Odpowiedzialność Cywilna (OC), koszty związane ze stratą lub uszkodzeniem mienia podróżnego. Polisa obejmuje również koszty rezygnacji z podróży
 • Rezygnacja z wyjazdu – obawiasz się, że Twoje wakacyjne plany mogą ulec zmianie? Skorzystaj z ubezpieczenia rezygnacji z podróży. Jeżeli z przyczyn losowych nie uda Ci się wyjechać, w ramach usługi otrzymasz zwrot kosztów rezerwacji hotelu, podróży lub wynajęcia samochodu

Zdobyte na międzynarodowych rynkach doświadczenie oraz doskonała znajomość potrzeb klientów pozwalają firmie Generali Ubezpieczenia Turystyczne świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Polisa podróżna włoskiej instytucji zapewni Ci psychiczny, jak i finansowy komfort zarówno w kraju, jak i za granicą. Firma oferuje swoim klientom kilka podstawowych pakietów ubezpieczeniowych, które są dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. Dzięki temu możesz wybrać warunki ochrony, ktore najbardziej odpowiadają charakterowi Twojej podróży.

Ubezpieczenie to bardzo ważna rzeczy podczas podróży!

Wyjazdy, nawet te najkrótsze, często planujemy z dużym wyprzedzeniem. Zapominamy jednak o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest ubezpieczenie turystyczne. Z Tipli.pl kupisz ubezpieczenie w korzystnej cenie i zyskasz zwrot nawet w wysokości 25%!

Zyskaj cashback kupując ubezpieczenie

Allianz - ubezpieczenie turystyczne

Allianz to niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe założone już w 1890 roku. Jego specjalnością są polisy majątkowe, życiowe i związane z zarządzaniem aktywami. Firma od początku swojej działalności dynamicznie się rozwija. Obecnie świadczy usługi w 70 krajach na całym świecie. Allianz zatrudnia prawie 150 000 pracowników, którzy obsługują 78 mln klientów.

Firma weszła na polski rynek w 1998 roku. Jej strategicznym partnerem jest Bank Pekao SA. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na arenie międzynarodowej Allianz szybko zdobyło pozycję lidera krajowej branży ubezpieczeń. W 2013 roku Allianz Polska zgromadziła aż 2,3 mld PLN składek, a wartość jej aktyw wyniosła 15 mld.

Oferta Allianz to dobry wybór

Allianz Ubezpieczenia Turystyczne podzieliła swoją ofertę na 7 zintegrowanych pakietów. Co więcej, każdy z nich występuje w 3 wariantach cenowych: basic, medium i premium. Dzięki temu możesz wybrać taki zakres ochrony, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom. Poniżej przeczytacie opis najważniejszych ofert tej grupy ubezpieczeniowej:

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz
 • Pakiet na podróż – oferta stworzona z myślą o osobach odbywających krótkie podróże po Europie. Pakiet obejmuje koszty leczenia, podstawowe usługi assistance oraz ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportu. Kwota ubezpieczenia sięga 500 000 PLN.
 • Pakiet Rodzina w podróży – usługa przygotowana pod kątem rodzinnych wyjazdów za granicę. Z oferty może skorzystać minimum jedna osoba dorosła i dziecko. Pakiet w wersji podstawowej obejmuje koszty leczenia i assistance. Polisa może zostać również rozszerzona o rekreacyjne aktywności sportowe.
 • Pakiet sportowy wyjazd – produkt przeznaczony dla osób uprawiających sporty amatorskie i wyczynowe. W jego skład wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance. Podstawowa kwota polisy wynosi aż 100 000 PLN. Pamiętaj, że w zależności od tego, jakie sporty będziesz uprawiać, możesz wybrać pakiet w wersji basic, medium i extreme.
 • Pakiet turystyka PL – ubezpieczenie podróżne obowiązujące na ternie Polski. W wersji podstawowej obejmuje koszty leczenia oraz usługi assistance. Może zostać rozszerzone m.in. o Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialność Cywilną (OC), transport medyczny, sporty ekstremalne lub stratę bagażu.
 • Pakiet roczny wyjazd – usługa przygotowana z myślą o osobach wyjeżdżających na dłużej. Zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową za granicą. W skład produktu wchodzą koszty leczenia, assistance, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) oraz ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportu. Usługa może zostać rozszerzona o Odpowiedzialność Cywilną (OC) w życiu prywatnym oraz stratę bagażu. Gwarantowana suma polisy sięga 600 000 PLN.
 • Pakiet praca fizyczna za granicą – oferta stworzona dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę. Zapewnia ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance. W skład pakietu wchodzą również koszty leczenia związane z działaniami wojennymi lub atakami terrorystycznymi.
 • Pakiet podróż biznesowa – ubezpieczenie przygotowane dla osób wyjeżdżających w kilkudniową podróż służbową. Zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance. Dodatkowo polisa zapewnia pomoc tłumacza do 2 tys. PLN.

Allianz Ubezpieczenia Turystyczne w swojej ofercie ma bardzo dużo ciekawych rozwiązań. Dzięki temu, każdy może wybrać idealne dla siebie rozwiązanie. Wszystkie wymienione wyżej pakiety, dostosowane są do potrzeb wielu ludzi, a wszystko w zależności od tego, w jaką podróż się wybieramy, czy jedziemy sami, czy z rodziną. Warto się zastanowić i dowiedzieć o wszystkich możliwościach, jakie daje nam ubezpieczenie w Allianz.

Podróżujesz? Ubezpiecz się!

W najbliższym czasie czeka Cię podróż? Pamiętaj, aby zapewnić odpowiednią ochronę sobie i swojej rodzinie, wykupując ubezpieczenie turystyczne. Z Tipli.pl kupisz ubezpieczenie wybierając spośród kilku towarzystw ubezpieczeniowych i zyskasz 25% zwrotu!

Kup ubezpieczenie i zyskaj cashback

Hestia - ubezpieczenie turystyczne

Ergo Hestia to polska grupa towarzystw ubezpieczeniowych. Tworzą ją dwie spółki: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Jej głównym akcjonariuszem jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG. Siedziba Ergo Hestia znajduje się w Sopocie.

Firma rozpoczęła działalność w 1991 roku. Od tamtej pory dynamicznie się rozwija. Obecnie jest jednym z trzech największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, a jej usługi są oferowane w szerokiej sieci oddziałów. Towarzystwu ubezpieczeniowemu Hestia zaufały już 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz biznesowych. Jej specjalnością jest ochrona majątku i życia, a także przemysłu oraz małego i średniego biznesu.

Oferta ubezpieczeniowa Hestii

Wybierasz się w podróż? Jeżeli chcesz być przygotowany na różnego rodzaju wypadki, skorzystaj z oferty ubezpieczenia. Polisy turystyczne ERGO Hestia od lat cieszą się uznaniem klientów. Produkty towarzystwa obejmują zarówno krótkie wyjazdy turystyczne, jak i dłuższe pobyty poza domem. Usługa ubezpieczeniowa dotyczy ochrony zagranicznej i krajowej.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Hestia Ergo
 • Polisa ERGO Podróż - zapewnia kompleksową pomoc w przypadku rozmaitych incydentów. Zakres ubezpieczenia jest elastyczny i może zostać skonfigurowany pod kątem indywidualnych potrzeb. Produkt występuje w trzech wariantach. Pierwszy z nich zapewnia ochronę ubezpieczeniową do 200 000 PLN, drugi do 500 000 PLN, a trzeci aż do 1 000 000 PLN
 • Polisa ERGO Podróż - to oferta, w skład której, wchodzi pomoc i leczenie za granicą, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), assistance, Odpowiedzialność Cywilna (OC) oraz ubezpieczenie bagażu. Zakres pomocy w przypadku każdego rodzaju polisy zależy od preferowanego wariantu sumy ubezpieczenia

Usługa może zostać rozszerzona pod kątem dodatkowych potrzeb. Opcjonalne ubezpieczenia obejmują ryzyko związane ze sprzętem sportowym, wypadkami w podróży, karnetami i kursami, sportami amatorskimi i wyczynowymi, zagrożeniami terrorystycznymi, pracą fizyczną oraz chorobami przewlekłymi.

Ubezpieczenie turystyczne z cashbackiem

Kupując w Internecie z Tipli.pl możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty! Również towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bonusy za zakupy. Z cashbackiem kupisz ubezpieczenie w najlepszej cenie!

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Signal Iduna – ubezpieczenie turystyczne

Signal Iduna jest jedną z największych instytucji finansowych w Niemczech. Firma liczy sobie już ponad 100 lat. Obecnie współtworzy ją 16 towarzystw ubezpieczeniowych wraz z 4 spółkami finansowymi. Signal Iduna dynamicznie rozwija się również na rynkach międzynarodowych – przede wszystkim w Polsce, w Rumunii, w Szwajcarii i na Węgrzech.

Na krajowym rynku towarzystw ubezpieczeniowych, firma działa już od 15 lat, notując stały wzrost. W 2017 roku składki na Signal Iduna Polska TU SA wyniosły 48,2 mln PLN. Instytucja obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Jej oferta obejmuje kompleksowe usługi ubezpieczeniowe oraz bankowe.

Poznajmy ofertę Signal Induna

Szukasz ubezpieczenia turystycznego, które spełni Twoje oczekiwania? Przyjrzyj się ofercie Signal Iduna. Niemiecka firma na bieżąco udoskonala swoje usługi, zapewniając klientom najwyższej jakości produkty.

 • Bezpieczne Podróże - usługa zapewnia kompleksową ochronę w przypadku wyjazdów wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych i biznesowych. W skład oferty wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia i ratownictwa, assistance, pomocy prawnej i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Usługa może zostać również rozszerzona o ochronę bagażu, sprzętu sportowego, a także ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC) w życiu prywatnym. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia w zakres polisy ryzyka związanego z uprawianiem sportu, pracą fizyczną lub chorobami przewlekłymi
Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna
 • Bezpieczne Podróże MULTITRIP - produkt ubezpieczeniowy Signal Iduna. Został on przygotowany z myślą o osobach często wyjeżdżających za granicę. Okres ubezpieczenia wynosi 6 lub 12 miesięcy. W wersji podstawowe usługa obejmuje koszty leczenia i ratownictwa medycznego, assistance, pomocy prawnej oraz Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Pakiet może zostać rozszerzony o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego i Odpowiedzialności Cywilnej (OC) w życiu prywatnym. Podobnie jak w przypadku podstawowej usługi Bezpieczne Podróże, w zakres produktu można dodatkowo włączyć ryzyko związane z uprawianiem sportu, pracą fizyczną lub chorobami przewlekłymi
 • Signal Iduna - oferuje swoje ubezpieczenie turystyczne także w formie rocznej karty. Produkt występuje w wersji indywidualnej i rodzinnej, a gwarantowana suma ochrony sięga w jego przypadku nawet 100 000 Euro. Klienci Signal Iduna mają do wyboru kartę w wariantach Europa lub Świat. Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia i assistance, pomoc i ochronę prawną, bagaż podróżny oraz Odpowiedzialność Cywilną (OC). Istnieje również możliwość wybrania wariantu Business, który zapewnia rozszerzony zakres pomocy assistance

Prawda, że Signal Iduna Ubezpieczenie Turystyczne to bardzo ciekawa oferta? Warto się im dokładniej przyjrzeć wybierając najatrakcyjniejsze oferty spośród wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Ta Niemiecka firma oferuje nam coraz ciekawsze rozwiązania z bardzo szerokim spektrum możliwości.

Cashback z ubezpieczeniem turystycznym

Wybierasz się na wakacje? Planujesz podróż? Pomyśl o ubezpieczeniu turystycznym. Towarzystwa ubezpieczeniowe również oferują bonusy za zakupy! Możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty. Z cashbackiem kupisz ubezpieczenie w najlepszej cenie!

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

mBank - ubezpieczenia turystyczne

Jesteś klientem banku mBank? Jeśli tak, wówczas możesz skorzystać z ubezpieczenia turystycznego. Jest ono dostępne w trzech wariantach: Minimum, Medium i Maksimum. Mają one pewne ograniczenia, o których napiszemy Wam poniżej. Jedną z kluczowych rzeczy, o których trzeba pamiętać, decydując się na to ubezpieczenie, jest fakt, że obowiązują one na całym świecie, prócz Polski. Można je wykupić na wyjazdy, które trwają od 1 do 90 dni.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, z oferty mBank - ubezpieczenie turystyczne może skorzystać tylko klient mBanku. Oferta podzielona jest na trzy warianty. Przyjrzyjmy się im bliżej:

 • Oferta mBank Minimum - w tej najskromniejszej ofercie zaletą są koszty transportu medycznego, które pokrywane są do kwoty 30.000 zł, NNW oraz assistance. Niestety oferta ta ma również wady. Brakuje jej całkowitej refundacji kosztów ratownictwa. W najniższej opcji ubezpieczenia turystycznego mBanku nie ma również możliwości wykupienia OC w życiu prywatnym, ani ubezpieczenia bagażu. Nie można też rozszerzyć opcji ubezpieczenia na przykład o sporty wysokiego ryzyka.
mBank logo
 • Oferta mBank Medium - to druga opcja ubezpieczenia turystycznego, które może wykupić klient mBank. Dużą zaletą tej opcji jest możliwość wykupienia ubezpieczenia OC w życiu prywatnym na kwotę 100.000 zł. Pakiet ten pokrywa również koszty transportu medycznego w wysokości 50.000 zł. Jeśli informacja ta ma być pomocna, musimy wspomnieć też o wadach tego wariantu. Nie ma w nim możliwości refundacji kosztów akcji ratowniczej i podobnie, jak w ofercie Minimum, brak jest opcji rozszerzenia ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, czy choroby przewlekłe.
 • Oferta mBank Maksimum - to trzecia opcja ubezpieczenia turystycznego w mBank. Jako, że jest to najwyższa oferta, ma bardzo wysoką gwarantowaną sumę kosztów leczenia. Polisa ta refunduje również akcję ratowniczą do kwoty 20.000 zł oraz transport medyczny do 80.000 zł. W pakiecie znajduje się również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, NNW oraz ubezpieczenie bagażu. Niestety również w tej opcji brakuje możliwości rozszerzenia oferty o ubezpieczenie na wypadek chorób przewlekłych, czy sportów wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie turystyczne w ofercie banków

Jeśli wybierasz spośród ubezpieczeń turystycznych dostępnych w bankach, warto zwrócić uwagę na następujące oferty:

mBank - wady i zalety ubezpieczenia turystycznego

Każda oferta, czy to bank, czy towarzystwo ubezpieczeniowe, ma wady i zalety. Każdy z nas szuka czegoś idealnego, niemalże szytego na miarę, dlatego warto przeanalizować parę ofert, aby wybrać tę najlepszą. mBank ubezpieczenie turystyczne ma również silne i słabe strony. Warto wspomnieć o zaletach, bo przeważają. W każdej z trzech opcji, ubezpieczenie można rozszerzyć o różne aktywności: amatorskie uprawianie sportów czy pracę za granicą. Od tego oczywiście są pewne odstępstwa. Jeśli klient banku przed zawarciem umowy cierpiał na chorobę przewlekłą lub jeśli wyjazd został zaplanowany ze względów zdrowotnych, wówczas nie będzie mógł skorzystać z takiego rozszerzenia.

Aby dowiedzieć się, jakie są koszty zawarcia ubezpieczenia, które oferuje mBank trzeba być jego klientem.

Wykup ubezpieczenie i zyskaj zwrot z wydanej kwoty!

Czy wiesz, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bonusy za zakupy? Odwiedź firmy korzystając z przekierowania ze strony Tipli.pl. Dzięki temu poza zniżkami na polisę zyskasz też zwrot części wydanej kwoty w formie cashbacku. Dzięki temu możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty.

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne

Załóżmy, że podjąłeś już decyzję o zakupie ubezpieczenia. Przyjrzałeś się poszczególnym ofertom, ale ciągle nie wiesz, którą z nich powinieneś wybrać. Czym powinna charakteryzować się polisa turystyczna, która spełni Twoje oczekiwania? Na tak postawione pytanie nie ma prostej odpowiedzi, ale my spróbowaliśmy określić, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne.

Bezpieczna podróż z ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenia turystyczne są jednymi z najbardziej zindywidualizowanych produktów na rynku usług. Występują one w wielu wariantach, standardach i pakietach, które można dodatkowo modyfikować pod kątem swoich osobistych potrzeb. Ponieważ w naszym kraju działa wiele firm ubezpieczeniowych, muszą one stale rywalizować o uwagę i zaufanie klientów. To sprawia, że ich oferty pod wieloma względami są do siebie podobne, ale ceny mogą konkurować.

Największe towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce, takie jak AXA, Gothaer, PZU, Warta lub Signal Iduna, oferują usługi o najwyższym światowym standardzie. Tylko od Twoich preferencji zależy, którą ofertę ostatecznie wybierzesz.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

 1. Dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczania (OWU). Zwróć uwagę na występujące w nich wyłączenia odpowiedzialności i definicje. Pamiętaj, że różnie firmy co innego rozumieją przez choroby przewlekłe lub sporty ekstremalne. Wybranie najlepszego ubezpieczenia wymaga nieco uwagi. Nie podejmuj pochopnych decyzji i decyduj się jedynie na takie oferty, z którymi jesteś dokładnie zaznajomiony.
 2. Wybierz odpowiednie sumy gwarantowanej pomocy. Minimalna wysokość ubezpieczenia w przypadku podróży po Europie to ok. 30 000 EUR. W przypadku wyjazdów na inne kontynenty ta kwota powinna być już dwa razy większa. Suma wartości ochrony u większości największych ubezpieczycieli znacznie przekracza te standardy. W Signal Iduna wynosi ona 450 000 PLN, w Allianz 800 000 PLN, a w Warcie aż 800 000 PLN.
 3. Nie wybieraj najtańszej oferty. Pamiętaj, że na ubezpieczeniu nie warto oszczędzać. Ceny polis turystycznych w Polsce należą do najniższych w Europie. Ceny ochrony na wyjazdy za granicę zaczynają się już od 2, 57 PLN dziennie. Warto wydać na ubezpieczenie trochę więcej, lecz zyskać pewność, że suma gwarantowana pokryje koszty potencjalnych szkód. Nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji, gdy w wyniku drobnej oszczędności ubezpieczyciel odmówi mu niezbędnej pomocy.
 4. Uwzględnij specjalne okoliczności. Jeżeli jesteś osobą starszą lub zamierzasz uprawiać sport, wybierz pakiet, który zagwarantują Ci wystarczająco szeroką ochronę. Rozszerz swoją polisę o dodatkowe usługi, takie jak kompleksowa pomoc assistance, ubezpieczenie kosztów straty sprzętu sportowego lub wypadku. Nie wybieraj wersji standard, lecz zdecyduj się na bogaty wariant premium
 5. Dostosuj zakres ubezpieczenia do swoich oczekiwań. Dokładnie przyjrzyj się pakietom przygotowanym przez poszczególnych ubezpieczycieli. Niektóre z nich z całą pewnością będą odpowiadały Twoim potrzebom. Zastanów się, co planujesz robić podczas wyjazdu, a następnie wybierz optymalny zakres polisy. Jeżeli na przykład planujesz spokojną podróż rekreacyjną, leżenie na plaży lub zwiedzanie zabytków, większość dodatkowych usług ubezpieczeniowych w ogóle nie jest Ci potrzebna.
 6. Wybierając polisę, pamiętaj, że najważniejszym jej elementem jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Warto również posiadać ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) oraz Odpowiedzialności Cywilnej (OC). Podstawowa polisa w takich firmach, jak Ergo Hestia, AXA lub Generali zapewni Ci wszystkie rodzaje ochrony, których potrzebujesz.

W wielu przypadkach dodatkowe warianty ubezpieczenia wcale nie muszą nam być potrzebne. Warto skorzystać z takiego pakietu, który nie zmusza nas do płacenia za usługi, z których i tak prawdopodobnie nie skorzystamy. Zanim więc zdecydujesz, dobrze zapoznaj się z ofertami towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują bardzo dużo różnych wariantów ubezpieczenia. Wybieraj świadomie i nie czekaj z tym na ostatni moment. Pamiętaj, że ubezpieczenie podczas podróży, tych dalekich i bliskich, jest bardzo ważne.

Ubezpieczenie turystyczne z cashbackiem

Kupując w Internecie z Tipli.pl możesz zyskać nawet 25% zwrotu z wydanej kwoty! Również towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bonusy za zakupy. Z cashbackiem kupisz ubezpieczenie w najlepszej cenie!

Kup ubezpieczenie z cashbackiem »