Ubezpieczenie turystyczne

Planujesz urlop? Chcesz uniknąć zbędnego ryzyka? Wybierz optymalne ubezpieczenie turystyczne i poczuj się bezpiecznie. Nie wiesz, jak to zrobić? Bez obaw. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, czym właściwie jest ubezpieczenie turystyczne, jakie są jego ceny i rodzaje. Poznasz również najważniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe, oferujące najlepsze usługi.

Ubezpieczenie turystyczne

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

Jest to umowa prawna pomiędzy nami a ubezpieczycielem, w ramach której ubezpieczyciel zobowiązuje się zapewnić nam finansowe wsparcie podczas podróży. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa wówczas koszty związane z ewentualnymi zdarzeniami losowymi, które mogą mieć miejsce w trakcie naszego wyjazdu.

Co może wchodzić w skład polisy turystycznej?

 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW).
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Odpowiedzialność cywilna (OC).
 • Assistance, czyli pomoc w trudnych sytuacjach.

Jakie są koszty ubezpieczenia turystycznego?

Koszty ubezpieczenia są uzależnione od wielu czynników. Każda ubezpieczalnia ma własne warunki i różne pakiety do wyboru.

Podstawowymi czynnikami, które decydują o kosztach polisy są:

Wakacje z Tipli
 1. Cel podróży. Miejsce, do którego się wybierasz jest jednym z głównych czynników, decydujących o wysokości Twojej składki. Ubezpieczenie podróży krajowej jest tańsze od ubezpieczenia za granicą.
 2. Forma wypoczynku. Praca, wypoczynek, a może uprawianie sportu? To wszystko ma ogromne znaczenie dla towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ pozwala mu oszacować ryzyko potencjalnego wypadku.
 3. Wiek. Starsze osoby częściej uskarżają się na problemy ze zdrowiem, gorzej znoszą również nawet najdrobniejsze wypadki. Dlatego cena ich polisy będzie wyższa. Tymczasem dzieci i nastolatkowie mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.
 4. Zakres polisy. Zawierając umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym ustalasz zakres i wysokość polisy. Decydujesz, na wypadek jakich incydentów chcesz być ubezpieczony i jaka będzie maksymalna wysokość udzielonego Ci wsparcia.

Koszty polisy wynoszą zwykle od kilku do kilkunastu złotych za dzień. Na przykład podstawowe ubezpieczenie dla jednej osoby w Chorwacji (wypadki, koszty leczenia i straty mienia) to koszt od 2,56 PLN za dzień. Za ubezpieczenie dwutygodniowego wyjazdu zapłacimy w tym przypadku 36 PLN. Natomiast polisa obejmująca odpowiedzialność cywilną, sprzęt sportowy i urazy związane z uprawianiem sportu będzie już kosztować 7,27 PLN dziennie. Ubezpieczenie podróżne w przypadku 2 tygodni urlopu będzie dużo droższe - około 102 PLN.

RADA TIPLI: Wybierasz się na zagraniczny urlop? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek na tanie latanie! Rezerwuj bilety z Tipli i zyskuj zwroty cashback za każdy internetowy zakup!

Kto oferuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne można zawrzeć w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych, które spotkamy na polskim rynku. Najważniejsze jest dostosowanie zakresu polisy do indywidualnych potrzeb.

Można również dokupić ubezpieczenie turystyczne jako dodatek do karty kredytowej. Taką możliwość oferuje na przykład PKO Bank Polski czy mBank. Ubezpieczenie zawarte w ramach oferty naszego banku chroni nas przez cały okres ważności karty kredytowej.

Firmy oferujące ubezpieczenie turystyczne w Polsce:

 • PZU
 • AXA
 • ERV
 • LINK4
 • Gothaer
 • TU Europa
 • Aviva
 • Allianz
 • Generali
 • Warta
 • Uniqua
 • Compensea
 • Signal Iduna

Dlaczego warto ubezpieczyć się przed podróżą?

Wyobraź sobie, że jesteś w obcym miejscu, w którym nikogo nie znasz, a tymczasem przytrafia Ci się wypadek. Nie wiesz, gdzie właściwie pójść, ani z czyjej pomocy skorzystać. W takich okolicznościach nawet w ciągu jednego dnia możesz przekroczyć swój pierwotny budżet kilkukrotnie. Oto, dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest priorytetem podczas wszystkich wyjazdów.

Ubezpieczenie turystyczne

Z jakiego ubezpieczenia powinieneś zatem skorzystać? Podstawowym rodzajem ubezpieczenia turystycznego jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Możemy ją dostać za darmo. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić stosowny formularz i złożyć go w najbliższym oddziale NFZ. Istnieje również możliwość wypełnienia wniosku online. Po kilku dniach zostanie nam przyznana karta EKUZ, która upoważnia nas do korzystania z opieki medycznej za granicą.

Wady i zalety karty EKUZ:

Warto mieć przy sobie kartę EKUZ. Należy jednak wiedzieć, w jakim przypadku możemy z niej skorzystać. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę zalet i wad tej formy dodatkowego ubezpieczenia od NFZ.

Zalety:
Wady:
Zapewnia podstawowe ubezpieczenie przed wypadkami i kłopotami zdrowotnymi.
Obowiązuje tylko w państwach europejskich (Unia Europejska, a także Norwegia, Islandia, Szwajcaria i Liechtenstein).
Jest bezpłatna – otrzymasz ją w lokalnym oddziale NFZ.
Pokrywa wyłącznie koszty publicznej ochrony medycznej.
Zawarcie ubezpieczenia przebiega szybko – po złożeniu odpowiedniego formularza, kartę EKUZ odbierzemy najwyżej w ciągu kilku dni.
Pokrywa wyłącznie koszty publicznej ochrony medycznej.
Nie ma górnych limitów leczenia.
Nie obejmuje kosztów ratownictwa medycznego.
 
Nie obejmuje kosztów powrotu do domu.
 
O zwrot kosztów leczenia możesz ubiegać się dopiero po powrocie do kraju.

Ubezpieczenie z kartą EKUZ jest przydatne, lecz w wielu wypadkach warto kupić dodatkową polisę. Czy wiesz, że zachęca do tego sam NFZ?

Indywidualne i grupowe ubezpieczenia turystyczne są płatne, lecz dają możliwość szczegółowego uzgodnienia warunków polisy z ubezpieczycielem. W tym przypadku sami decydujemy, na wypadek jakich sytuacji chcemy być ubezpieczeni – dokładnie określamy zakres polisy. Z firmą ubezpieczeniową ustalamy też jej końcową sumę. Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze z góry decydują, jakie maksymalne koszty będą w stanie ponieść. Jeżeli wydatki związane z Twoim leczeniem przekroczą ustalony limit, za resztę zapłacisz z własnej kieszeni. Oczywiście im większa suma ubezpieczenia, tym wyższa nasza składka.

Ubezpieczenie turystyczne

Wybierz taką kwotę ubezpieczenia, która pokryje koszty pomocy medycznej w damy miejscu. W przypadku krajów Europejskich wystarczy na to 200 000 PLN, lecz w Stanach Zjednoczonych suma polisy powinna być przynajmniej dwa razy większa.

Indywidualne ubezpieczenie turystyczne możemy łatwo kupić przez Internet, w oddziale firmy ubezpieczeniowej lub korzystając z usług agenta. Często zapewnia je również samo biuro podróży.

Ubezpieczenie turystyczne online

Wiesz już, że możesz kupić polisę w oddziale firmy ubezpieczeniowej lub u agenta. Coraz więcej osób decyduje się jednak na zakup ubezpieczenia online. Nic w tym dziwnego, skoro takie rozwiązanie jest wygodne i pozwala dokładnie przyjrzeć się dostępnym ofertom.

Ubezpieczenie turystyczne

Każde największe towarzystwo ubezpieczeniowe umożliwia zakup ubezpieczenia na swojej stronie domowej. Jego cena nie jest wyższa niż w oddziale stacjonarnym. Wręcz przeciwnie, kupując polisę w sieci możesz sporo zaoszczędzić. Wiele firm ubezpieczeniowych przyznaje osobom zarejestrowanym w serwisie dodatkowe zniżki – nawet do 30 - 40 %.

Porównywarka ubezpieczeń

Chciałbyś ocenić oferty największych towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu? Szukasz sposobu, aby jak najwięcej zaoszczędzić na polisie? Szczególnie przydatna jest w tym porównywarka ubezpieczeń. Dzięki niej porównasz ponad 120 ofert w kilka minut. Ubezpieczenie turystyczne - porównywarka to najlepszy sposób na polisę w atrakcyjnej cenie.

Jak skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego?

Aby obliczyć cenę ubezpieczenia turystycznego, warto skorzystać z dostępnego w sieci kalkulatora. Jak się nim posługiwać? To dziecinnie proste. Musisz jedynie wypełnić formularz online, wybierając parametry dotyczące Twojego wyjazdu. Najważniejsze z nich miejsce, do którego się wybierasz, przeznaczanie wyjazdu i okres pobytu. Na podstawie wprowadzonych danych kalkulator wyliczy szacowaną wartość składki, a następnie wyświetli Ci dostępne oferty. Korzystanie z internetowych porównywarek ubezpieczeń jest opłacalne, ponieważ pozwala Ci na wybranie optymalnej polisy w najniższej cenie. Sprawdź i oszczędź nawet do 50%.

Jak skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego?

 • Wybierz cel planowanej podróży.
 • Określ charakter wyjazdu – praca, sport, a może wypoczynek?
 • Ustal czas obowiązywania ubezpieczenia.
 • Zdecyduj, ile osób ma obejmować polisa.
 • Uzupełnij daty urodzenia podróżnych.
 • Porównaj dostępne oferty, dobrane pod kątem Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie mobilne

Czy wiesz, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych udostępnia klientom specjalną aplikację mobilną? To innowacyjne rozwiązanie staje się coraz popularniejsze. Dzięki aplikacji mobilnej nie tylko kupisz polisę w kilka minut, lecz zyskasz szereg dodatkowych funkcji. Zastanawiasz się jakich?

Wszystkie informacje o ubezpieczeniu sprawdzisz błyskawicznie w telefonie. Jeżeli zechcesz przypomnieć sobie zakres lub czas obowiązywania polisy, zrobisz to w dowolnym momencie. Co więcej, dzięki aplikacji mobilnej natychmiast zgłosisz wypadek i zyskasz kontakt z ubezpieczycielem. Korzystając z niej, będziesz czuć się bezpiecznie 24 godziny na dobę – a to wszystko bez żadnych dodatkowych opłat. Czy wiesz, że firmy ubezpieczeniowe przyznają za korzystanie z aplikacji mobilnej dodatkowe zniżki? Mogą one sięgać nawet 20% Nie czekaj i skorzystaj z dostępnej oferty już teraz.

  Zalety ubezpieczenia w aplikacji mobilnej:

 • Szybki zakup polisy – nawet w 3 minuty.
 • Łatwy dostęp do swojego ubezpieczenia.
 • Możliwość błyskawicznego zgłoszenia wypadku i kontaktu z ubezpieczycielem.
 • Szybsza organizacja pomocy.
 • Dodatkowe zniżki.

Ubezpieczenie turystyczne – umowy i ich zakres

Ubezpieczenie zwiększa Twoje finansowe bezpieczeństwo podczas podróży. Musisz jednak pamiętać, że istnieje szereg okoliczności, za które ubezpieczyciel nie wypłaci Ci pieniędzy. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) zawsze znajduje się część „wyłączenia odpowiedzialności”. Omówione są w niej te przypadki, które wykraczają poza standardowy zakres polisy turystycznej. Co to oznacza? Jeżeli przytrafi Ci się coś, co zgodnie z umową było wyłączone z odpowiedzialności, towarzystwo ubezpieczeniowe niestety nie wypłaci Ci odszkodowania. O jakie okoliczności zazwyczaj chodzi?

  W jakich przypadkach najczęściej nie dostaniesz odszkodowania?

 • Szkody związane z działaniem wbrew miejscowemu prawu.
 • Koszty leczenia i usług assistance powstałe pomimo przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia podróży.
 • Koszty leczenia i usług assistance związane z leczeniem chorób przewlekłych.
 • Koszty związane z niestosowaniem się do zaleceń lekarza – np. obowiązkowe szczepienia ochronne.
 • Szkody powstałe pod wpływem środków odurzających.
 • Koszty leczenia lub nieszczęśliwych wypadków związane z uprawianiem sportów wyczynowych lub ekstremalnych.
 • Szkody powstałe w wyniku udziału w wyprawach do miejsc o ekstremalnych warunkach klimatycznych – np. dżungla, góry, tereny lodowcowe.
 • Szkody powstałe w związku z angażowanie się w lokalne konflikty polityczne.

Standardowe ubezpieczenie możesz oczywiście zawsze rozszerzyć. Klienci firm ubezpieczeniowych mogą sami ustalać zakres swojej polisy. Dlatego istotne jest, abyś przed wyjazdem turystycznym zdecydował, czego dokładnie potrzebujesz. Jeżeli zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne, wystarczy że skorzystać z dodatkowych opcji ubezpieczenia. Jeżeli jesteś osobą starszą i cierpisz na choroby przewlekłe, koniecznie powiedz o tym swojemu agentowi. Koszty ubezpieczenia wtedy wzrosną, lecz Ty zyskasz ochronę, która jest Ci potrzebna.

Sporty ekstremalne

Ubezpieczenie turystyczne

Planujesz aktywny wyjazd? Zamierzasz uprawiać sporty o podwyższonym stopniu ryzyka? W takim przypadku musisz rozszerzyć swoją polisę ubezpieczeniową, by zyskać gwarantowaną pomoc. Jeżeli tego nie zrobisz, firma ubezpieczeniowa nie wypłaci Ci odszkodowania. Koniecznie ubezpiecz nie tylko koszty leczenia, lecz również transport i następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Polisa obejmująca sporty ekstremalne będzie droższa, lecz dzięki niej możesz uniknąć olbrzymich wydatków. Potencjalny wypadek to w takich okolicznościach koszty sięgające od kilku do aż kilkuset tysięcy złotych.

Z jakimi kosztami musisz się zatem liczyć? Jeżeli wyjeżdżasz na dwa tygodnie do niedaleko położonego kraju, za standardowe ubezpieczenie zapłacisz ok. 60 PLN. Jeżeli chcesz, aby Twoje ubezpieczenie turystyczne obejmowało uprawianie sportów ekstremalnych, przygotuj się na koszt ok. 190-220 PLN.

  Jakie przykładowe sporty firmy ubezpieczeniowe uznają za ekstremalne?

 • Wspinaczka górska i skałkowa.
 • Sporty motorowe.
 • Narciarstwo poza trasami.
 • Bungee.
 • Spadochroniarstwo.
 • Szybownictwo.
 • Nurkowanie.

Czy wiesz, że definicje i klasyfikacje sportów ekstremalnych mogą się różnić? Towarzystwa ubezpieczeniowe same decydują, co zaklasyfikować jako ryzykowną dyscyplinę sportową, a co jako zwykłą rekreację. Za sporty ekstremalne zazwyczaj uchodzą takie dyscypliny sportowe, które wymagają ponadprzeciętnych umiejętności i działaniach w ryzykownych warunkach. Wybór tych, które spełniają powyższe warunki, jest jednak decyzją samego ubezpieczyciela. Zanim wykupisz polisę, koniecznie przyjrzyj się zawartym w umowie definicjom.

Osoby starsze

Ubezpieczenie turystyczne

Większość osób po 60 roku życia narzeka na problemy ze zdrowiem. Gorsza sprawność fizyczna i choroby przewlekłe seniorów sprawiają, że ich ubezpieczenie zwykle będzie droższe. Im jesteśmy starsi, tym więcej możemy za nie zapłacić. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku osób starszych prawdopodobieństwo wypadku lub konieczności leczenia jest nieco wyższe.

Standardowe polisy turystyczne nie obejmują leczenia chorób przewlekłych i wynikających z nich następstw. Na czym polega choroba przewlekła? Mówimy o niej wtedy, gdy leczyłeś się na nią już wcześniej i gdy wpływa ona na Twoją ogólną kondycję. Przykładami takich chorób są cukrzyca, astma lub nadciśnienie. Jeżeli jesteś osobą starszą i dokuczają Ci problemy ze zdrowiem, musisz pamiętać, by ubezpieczyć się od chorób przewlekłych. Pamiętaj, że np. niezbędne Ci leki mogą okazać się za granicą bardzo drogie. Jeżeli Ci ich zabraknie, w będziesz musiał wydać na nie fortunę. Jeżeli jednak uzgodnisz z ubezpieczycielem zakres swojej polisy, zdołasz tego uniknąć. Włączenie w zakres ubezpieczenia kosztów choroby przewlekłej może obejmować również koszty leków.

O jakich kwotach w tym przypadku mówimy? Jeżeli wyjeżdżasz na dwa tygodnie do jednego z państw europejskich, za standardowe ubezpieczenie turystyczne zapłacisz od 60 do 110 PLN. Jeżeli jednak cierpisz na chorobę przewalą, ubezpieczenie takiego samego wyjazdu może kosztować od 110 do 300 PLN.

W skład ubezpieczenia powinny wchodzić także koszty leczenia i transportu związane z Twoimi dolegliwościami. Jeżeli wybierasz się w podróż z biurem podróży, prawdopodobnie dostaniesz polisę turystycznąw większym pakiecie. Koniecznie sprawdź, co dokładnie ona obejmuje. Może się bowiem okazać, że koszty potencjalnej hospitalizacji lub konsultacji medycznych będziesz zmuszony opłacić sam.

Alkohol i zaniedbania

Ubezpieczenie turystyczne

Istnieje jedna sytuacja, na wypadek której nie możesz się zabezpieczyć. Pamiętaj, że jeżeli coś złego wydarzy się z Twojej winy, ubezpieczyciel na pewno nie przyzna Ci odszkodowania. Jeżeli np. świadomie narazisz się na niebezpieczną sytuację lub spowodujesz wypadek, polisa nie pokryje Twoich wydatków. Właśnie dlatego musisz pamiętać, aby podczas wyjazdu postępować zgodnie z miejscowym prawem i posiadać przy sobie wszystkie dokumenty. Powinieneś również bardzo uważać, aby nie narażać swojego życia i mienia.

Szczególnego rodzaju zaniedbania wiążą się ze spożywaniem alkoholu i innych używek. Jeżeli podczas wypadku będziesz nietrzeźwy, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci pieniędzy z polisy. Dlaczego tak jest? Picie alkoholu radykalnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwych incydentów. Dlatego zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) firma ubezpieczeniowa wyłącza takie sytuacje ze swojej odpowiedzialności. Chcesz mieć pewność, że w razie wypadku otrzymasz odszkodowanie? Pij z umiarem, bądź uważny i nie narażaj się na żadne niebezpieczeństwa.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Kiedy chcemy zaoszczędzić na podróży, często planujemy ją z dużym wyprzedzeniem. Kupujemy bilety lotnicze w promocyjnej cenie i niedrogo rezerwujemy hotel. Taka strategia jest skuteczna, lecz posiada wielką wadę. Tuż przed wyjazdem może się stać coś nieoczekiwanego. Nigdzie nie pojedziesz i na dodatek stracisz zainwestowane pieniądze.

Jak tego uniknąć? Wystarczy, że kupisz ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Dowiedz się co to takiego i jak zyskać najlepszą polisę.

Towarzystwa ubezpieczeniowe

Co to jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży znajduje się w ofercie większości największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Pomimo tego cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż podstawowe opcje polisy turystycznej. Dlaczego tak się dzieje? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że takie ubezpieczenie może być bardzo przydatne. Powinniśmy zwrócić na nie uwagę jeżeli chcemy uniknąć straty pieniędzy, tym bardziej, że warunki ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży z roku na rok stają się coraz atrakcyjniejsze.

Na czym dokładnie polega ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży? Jeżeli z przyczyn losowych, czyli niezależnych od nas, nie jesteśmy w stanie wybrać się w zaplanowaną podróż, organizator wycieczki, zarządca hotelu czy przewoźnik mają prawo na odszkodowanie. Zwykle jego wysokość jest określona w umowie. W związku z tym możemy stracić część lub całość pieniędzy wydanych na organizację urlopu.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży ma nas zabezpieczyć przed utratą poniesionych kosztów, wtedy kiedy będziemy musieli niespodziewanie zmienić nasze plany. W takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe przyzna nam odszkodowanie, które pokryje poniesione koszty związane z odwołaniem urlopu.

Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają zwrot 100% udokumentowanych wydatków. Zwracają oni zarówno koszty imprez turystycznych, jak i biletów wraz z noclegami. Inni wymagają wkładu własnego. W ramach standardowej oferty wynosi on zazwyczaj około 20%.W każdym przypadku taka usługa jest niezwykle opłacalna. Zwłaszcza ubezpieczenie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego okazuje się zwykle bardzo korzystne.

Kiedy przysługuje nam odszkodowanie?

Kiedy masz prawo domagać się od ubezpieczyciela zwrotu kosztów rezygnacji z podróży? Nie zawsze jest to możliwe. Przede wszystkim polisa powinna być zakupiona z odpowiednim wyprzedzeniem. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe termin ten ma określony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Poza tym decyzja o rezygnacji musi być wymuszona nieprzewidzianymi okolicznościami. Nie chodzi w związku z tym o dobrowolne zmiany planów, lecz o nagłe incydenty. Przed podpisaniem umowy sprawdź, które wydarzenia uprawniają Cię do czerpania odszkodowania.

Przykłady przyczyn, które upoważniają do zwrócenia kosztów rezygnacji z podróży:

 • Śmierć bliskiej osoby
 • Choroba lub wypadek
 • Kradzież lub włamanie
 • Utrata pracy
 • Strata dokumentów
 • Rozprawa sądowa
 • Egzamin w szkole lub na uczelni

Ubezpieczenie może obejmować nie tylko rezygnację z podróży, lecz również jej nagłe przerwanie. Jeżeli w związku z ważnymi sprawami będziemy zmuszeni natychmiast wracać do domu, polisa zadziała podobnie. Ubezpieczyciel nie tylko zwróci nam pieniądze za wycieczkę, lecz pokryje również koszty podróży powrotnej.

Ile kosztuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży można wykupić osobno lub jako rozszerzenie standardowej polisy. Oferuje je między innymi Warta, Axa, ERV lub Allianz. Możemy je nabyć zarówno w lokalnym oddziale firmy, jak i przez Internet.

Wykupienie polisy online jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Aby to zrobić, wystarczy wybrać daty podróży i uzupełnić dane podróżujących. Po opłaceniu polisy, natychmiast zostanie ona przesłana na nasz adres e-mail. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży jest zazwyczaj również dostępne u agencji turystycznej, która organizuje naszą wycieczkę. Jeżeli wybierasz się na wczasy z biurem podróży, koniecznie o nie zapytaj.

Koszty takiego ubezpieczenia mogą być różne. Decyduje o nich szereg czynników, które bierze pod uwagę ubezpieczyciel. Ile kosztowały nasze bilety? Ile zapłaciliśmy za hotele? Nie bez znaczenia jest również liczba uczestników wyjazdu. Ogólnie biorąc koszty polisy wynoszą od kilku do kilkunastu procent wartości naszej wycieczki. Jeżeli np. nasz bilet lotniczy kosztował 1000 PLN, a do przelotu pozostały jeszcze trzy miesiące, to zapłacimy za nią około 50-100 PLN składki.

Kluczowe znaczenie ma termin wykupienia polisy. Zazwyczaj możemy ją nabyć co najwyżej miesiąc przed wyjazdem. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są jednak różne. W niektórych z nich ubezpieczymy się nawet na trzy dni przed planowaną podróżą. Warto jednak pamiętać, aby na wszelki wypadek zrobić to jak najwcześniej.

Największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce

Największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce

Jakie są największe towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce? Gdzie powinieneś wykupić swoją polisę? Przeczytaj i poznaj szczegóły.

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU

PZU

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU jest najstarszym towarzystwem w Polsce. Swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, jak i korporacji. Oferuje między innymi ubezpieczenia komunikacyjne, zdrowotne i turystyczne. PZU posiada szeroką sieć placówek w całej Polsce. Jego dochody przekroczyły w 2017 rekordowe 1 mld Euro (4,2 mld PLN).

Link4

Link4 – Polskie towarzystwo ubezpieczeniowe z siedzibą w Warszawie. Na krajowym rynku istnieje już od 2003 roku. Podstawową jego działalności są polisy direct, czyli sprzedaż bezpośrednia. Firma oferuje swoje usługi przede wszystkim przez agentów. Można z nich korzystać również przez Internet i telefon. Dawniej oferta Link4 bazowała na ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Link4

Dzisiaj podstawą jej usług są również ubezpieczenia mieszkania i biznesu, a także polisy turystyczne.

Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA

AXA

To Francuska firma ubezpieczeniowa działająca na całym świecie. Powstała w latach 70 w Paryżu jako Ancienne Mutuel. Obecnie jest jednym z największych ubezpieczycieli w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej, w regionie Azji i Pacyfiku oraz na Biskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres ubezpieczeń, w tym ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe i komunikacyjne. W 2017 roku zysk AXA przekroczył 6 mld Euro.

Allianz

Przedstawiamy niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe, którego strategicznym partnerem w Polsce jest Bank Pekao S. A. Powstało już w roku 1890, a działalność w naszym kraju rozpoczęło w roku 1998. Dzisiaj Allianz świadczy usługi ubezpieczeniowe w 70 krajach na świecie i obsługuje ponad 78 mln klientów. W Polsce z oferty firmy korzysta ok. 1,4 mln klientów indywidualnych i biznesowych.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz

Fundamentem towarzystwa są usługi z zakresu ubezpieczeń majątkowych, życiowych oraz zarządzania aktywami.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta

Warta

Warta to jedno z najstarszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Zostało założone już w 1920 roku w Poznaniu. Oferuje m. in. ubezpieczenia zdrowotne i komunikacyjne, mieszkaniowe, emerytalne i inwestycyjne. W skład jego usług wchodzą również polisy na życie i ubezpieczenie turystyczne. Wartość składek klientów Warty przekroczyła w 2017 roku 5 mld PLN brutto.

Generali

To włoska instytucja finansowa założona w 1831 w Trieście. W Polsce pojawiła się już kilka lat później, a obecnie prężnie działa na całym świecie. Oferuje między innymi ubezpieczenia majątkowe i osobowe, fundusze emerytalne i inwestycyjne, a także polisy turystyczne. Suma przychodu Generali z działalności we wszystkich krajach wyniosła 68,5 mld Euro.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali
Towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia

Ergo Hestia

Jest to polskie towarzystwo ubezpieczeniowe istniejące od 1991 roku. Swoje usługi kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych. Oferuje m.in. ubezpieczenia mienia, polisy komunikacyjne i turystyczne. W skład jej usług wchodzą również produkty oszczędnościowo-inwestycyjne. W 2017 roku suma składek klientów Hestii wyniosła ok. 10 mld PLN brutto.

Signal Iduna

Należy do grona największych instytucji finansowych w Niemczech. Została założona ponad 100 lat temu, a jej siedziby znajdują się w Dortmundzie i Hamburgu. Firma rozpoczęła działalność w Polsce na przełomie roku 2001 i 2002. Signal Iduna dynamicznie rozwija się również w Szwajcarii, Rumunii i na Węgrzech. Oferuje kompleksowy pakiety ubezpieczeń życiowych i majątkowych. W skład jej oferty wchodzą również polisy turystyczne.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna

Już uciekasz?

Dosłownie w kilka sekund możesz zyskać zwrot za swoje zakupy!

Załóż darmowe konto na Tipli. Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich zniżek oraz zwrotów cashback. Aż 25% zwrotu za zakupy w 1256 sklepach.

Oferta jest ważna przy każdym zakupie, nie zapomnij na zniżki oraz promocje.