AliExpress w Polsce? Chiński gigant rozważa otwarcie sklepu stacjonarnego

Zakupowy poradnikPoradnik AliExpress  |  Instrukcje 24. 11. 2021

Zakupy na chińskiej platformie AliExpress stają się coraz bardziej popularne. Mimo, iż głośno było ostatnimi czasy na temat zatrzymanych przesyłek i cła za zamówienia dokonane poza Europą, miłośnicy tanich zakupów wciąż szukają okazji właśnie tam. Chiński gigant również reaguje na zmiany w przepisach europejskich i już otworzył sklep stacjonarny w Madrycie, a dużą część swoich magazynów przeniósł także do Europy. Nowością jest jednak informacja o planowanej ekspansji i kolejnych salonach stacjonarnych. Czy doczekamy się sklepu AliExpress również w Polsce?

Platforma zakupowa AliExpress zasłynęła niskimi cenami i szerokim wyborem wszelkiego typu produktów. Chiński gigant handlowy postanowił jednak zrobić krok do przodu i wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich klientów. Z tego powodu właśnie idąc śladami amerykańskiego Amazonu, otworzył już w Europie pierwszy sklep stacjonarny.

Nie jest to jednak klasyczny sklep, w którym można robić zakupy, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Przypomina on bardziej showroom, w którym prezentowane są różnego typu produkty, natomiast samo zamówienie dalej odbywa się poprzez platformę internetową. Otwarcie salonu wzbudziło ogromne zainteresowanie, a sama lokalizacja nie jest przypadkowa - Hiszpania zajmuje bowiem 4. miejsce na rynku zbytu Grupy Alibaba.

AliExpress Plaza - pilotażowy showroom

Sklep stacjonarny AliExpress zlokalizowany w Madrycie ma powierzchnię 740 metrów kwadratowych. W salonie dostępnych jest około 1. tysiąca towarów ponad 60 wielkich marek, takich jak Xiaomi, Huawei, Samsung, Playstation, czy Nintendo. W sklepie stacjonarnym AliExpress nie da się kupić produktów, ale możliwy jest odbiór towaru zamówionego poprzez platformę internetową.

➡ SPRAWDŹ: Jak robić zakupy na AliExpress po polsku?

AliExpress Polska - sklep stacjonarny?

Platforma AliExpress doskonale wie, jaki potencjał ma rynek europejski. Salon w Madrycie to pierwsza inwestycja w rozwój na tutejszym rynku. Firma zapowiada jednak kolejne sklepy. Wiele wskazuje na to, że powstaną one również w Polsce. Firma wprawdzie otwarcie mówi, że nie planuje stać się firmą zajmującą się handlem tradycyjnym i dalej stawia na rozwój głównie online, ale chce się także otworzyć na nowe rozwiązania.

AliExpress zakupy

➡ SPRAWDŹ: Jak kupować na AliExpress - instrukcja krok po kroku.

Nie da się ukryć, że Polska jest jednym z największych rynków zbytu dla chińskiej platformy, w związku z czym możemy oczekiwać, że kolejny sklep powstanie właśnie tutaj. Przedstawiciele firmy AliExpress nie potwierdzają narazie informacji, nie chcą też zdradzić planowanej lokalizacji, ale przyznają jednogłośnie, że kolejny showroom AliExpress niebawem powstanie.

AliExpress - zakupy tańsze o cashback

Oczekiwanie na kolejny sklep stacjonarny AliExpress z pewnością umilą zakupy.Pozwól sobie na odrobinę przyjemności w jeszcze niższej cenie. Z TIPLI zyskasz bowiem nawet 10% zwrotu za zamówienia dokonane na chińskiej platformie zakupowej. Zarejestruj się już dzisiaj i odbierz stałą zniżkę. To nic nie kosztuje, a radość z kupowania gwarantowana!

Odbierz cashback na AliExpress »

Z sieci prosto do rzeczywistości

Wkraczanie sklepów internetowych na tradycyjny rynek nie jest niczym nowym. Podobne rozwiązanie zastosowało już kilka zagranicznych firm - wśród nich wymienić można Amazon, który dysponuje showroomami oraz posiada sieć spożywczą Whole Foods i Go. Również firma Zalando zdecydowała się na podobny ruch. Obecnie dysponuje kilkoma punktami stacjonarnymi na terenie Niemiec, a w planach są kolejne placówki. Polska także nie jest w tyle jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania. Eobuwie - znany internetowy sklep również posiada kilka stoisk stacjonarnych w centrach handlowych na terenie kraju.

Eobuwie sklep stacjonarny

To rozwiązanie pomaga dotrzeć firmom do szerszego grona kupujących, którzy z jakichś powodów nie trafili jeszcze na stronę internetową sklepu lub po prostu nie potrafią się poruszać po wirtualnej rzeczywistości. Eksperci podkreślają, że taki model działania jest o wiele bardziej efektywny.

➡ SPRAWDŹ: AliExpress cło i VAT.

Sklepy stacjonarne AliExpress to nie jest pierwszy tego typu projekt firmy. Koncern posiada już bowiem w Chinach sieć sklepów Hema oraz udział w centrach handlowych

Cashback, czyli stała zniżka w znanych sklepach

Jeszcze nie kupujesz z cashbackiem? Pora to zmienić. Sprawdź nasze TOP sklepy partnerskie i odbierz stałą zniżkę na każde zamówienie:

  • bonprix - ubrania, buty i dodatki z cashbackiem do 4%.
  • Allegro - wszystko, czego szukasz z cashbackiem do 1,4%.
  • Booking - wypoczynek w kraju i za granicą z cashbackiem do 4%.
  • ZOOPLUS - wszystko dla Twojego pupila z cashbackiem 1%.
Odkryj kolejne sklepy »

Powiązane sklepy

AliExpress

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się