Czym są ukryte aukcje na AliExpress i o co w nich chodzi?

Zakupowy poradnikJak kupować na AliExpress 8. 4. 2022

Rynek podrobionych produktów znanych marek już od dawna z powodzeniem się rozprzestrzenia. Ludzie skuszeni niskimi cenami i łatwą dostępnością, chętnie kupują fałszywki, nie zastanawiając się przy tym nad konsekwencjami tego czynu. Internet jest pełny podejrzanych aukcji i promocji, w których przez nabywanie przedmiotów nie tylko postępujemy niemoralnie, ale i możemy zostać bardzo łatwo oszukani. Jak z ukrytymi aukcjami walczy AliExpress?

Internet jest wspaniałym miejscem pełnym informacji, sztuki i rozrywki. Jednak ma też swoje ciemne strony. AliExpress to jeden z największych chińskich sklepów w sieci, w którym znaleźć można dosłownie wszystko – nawet coś, czego właściwie nie powinno tam być. Produkty sprowadzane zza granicy już dawno przestały kojarzyć się tylko z tanimi, wadliwymi przedmiotami. Sklepy takie jak AliExpress mocno walczą o jakość i dobre imię. Jednak czasami coś im w tym przeszkadza.

Strona AliExpress.com cieszy się ogromną popularnością wśród kupujących w internecie osób - prywatnych, jak i przedsiębiorców. Zorganizowana akcja sprzedaży podróbek na AliExpress w postaci ukrytych aukcji to zmora tego sklepu. Polityka portalu nie zezwala na handel tanimi imitacjami marek i stara się zaciekle z nimi walczyć.

AliExpress Polska - zaufane zakupy z Tipli

Szukasz oszczędności na każdym kroku? Nie daj się zwieźć ukrytym aukcjom. Dzięki Tipli na AliExpress.com możesz kupować zawsze taniej - bez obawy o oszustwo. Skorzystaj z naszego cashbacku i odbierz nawet 10% zwrotu za zamówienie.

Na AliExpress kupuj z cashbackiem »

Tipli dla Ciebie: Pierwsze zakupy na największym chińskim bazarze w internecie dopiero przed Tobą? Przeczytaj nasz Poradnik AliExpress: logowanie i rejestracja. Kupuj bezpiecznie razem z Tipli.

bezpieczeństwo w sieci

Tipli Dla Ciebie: Pamiętaj, że bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle ważne. Kupując z zaufanych źródeł chronisz swoje prawa konsumenta

Czym są ukryte aukcje AliExpress

Ukryte aukcje AliExpress 2021 to handel podrobionymi produktami. Na pierwszy rzut oka jest on bardzo podobny do tego zwykłego – jednak nie dlatego, że jest równie akceptowalny. W ten sposób założyciele próbują je ukryć, aby nie wyróżniały się z całej masy zwykłych przedmiotów. Sprzedający na takich aukcjach nie zamieszczają szczegółowego opisu, a najczęściej nawet nie podają marki – wystarczy standardowe zdjęcie produktu. Inną rzeczą, która powinna zdziwić kupującego, jest niebywale niska cena. Po zaobserwowaniu tych cech wiadomo już, że ma się do czynienia z podróbką na AliExpress. Ukryta aukcja to coś, czego lepiej unikać.

Dlaczego takie aukcje są ukryte? Z jednego prostego powodu: są bezprawne i bardzo krzywdzące dla oryginalnych marek. Kiedy pracownicy AliExpress natrafiają na taki handel na stronie, automatycznie blokują sprzedającego. Sklep nie chce być kojarzony z tym, czym są ukryte aukcje AliExpress. Linki do takich aukcji funkcjonują, ale lepiej ich unikać. 

Na AliExpress.com kupuj z cahsbackiem

Bądź odpowiedzialnym konsumentem i kupuj tylko z zaufanych źródeł. Jeżeli szukasz oszczędności, my Ci w tym pomożemy. Z Tipli możesz zyskać nawet 10% na zamówieniu z AliExpress. Z nami możesz być spokojny o swój portfel i sumienie.

Na AliExpress kupuj z cashbackiem »

Tipli dla Ciebie: Obawiasz się, że nie dasz rady odnaleźć wymarzonych produktów na angielskiej stronie? Zobacz drugą część naszego Poradnika AliExpress po polsku i już dziś ciesz się wspaniałymi zakupami w niskich cenach.

Pomimo niemoralności tego procederu, chętnych jest nadal dużo. Kiedyś aukcje ukryte AliExpress można było wyszukać przez odpowiednie słowa kluczowe, jednak AliExpress szybko to zablokował i pozbył się sklepów wykorzystujących takie wyszukiwanie. Sklep rozpoczął intensywną walkę z tego typu nadużyciami: analizował wiadomości pomiędzy sprzedającymi a kupującymi, sprawdzał opisy i opinie produktów, a w momencie wykrycia takiej aukcji - natychmiast ją blokował. Cały proces ukrytych aukcji musiał w większości wyjść na zewnątrz z powodu zbyt dokładnej inwigilacji. Teraz, aby znaleźć ukrytą aukcję, trzeba odszukać odpowiednią grupę na portalu społecznościowym.

ukryte aukcje

Tipli dla Ciebie: Obawiasz się o bezpieczeństwo zakupów w sieci? Sprawdź, jak uniknąć oszustów na AliExpress i nie martw się o swoje zamówienie.

AliExpress - zakupy podróbek

Możliwość skorzystania z oferty sprzedaży podróbki mają tylko klienci zaufani lub ci "z polecenia". Bezpośredni link do aukcji i specjalnej płatności, informacje o produkcie i jego realne zdjęcia klient dostaje poprzez komunikator internetowy. W ten sposób sprzedawcy podróbek omijają system.

Ukryte aukcje AliExpress - czy warto

Jednym z czynników, które powinny odwodzić od zakupów na ukrytych aukcjach, jest brak zaufania pomiędzy sprzedawcą a klientem. Kupując podróbki znanych marek nie ma się pewności, że paczka dotrze do zamawiającego. W większości przypadków nie zostaje ona nigdy wysłana lub będzie zatrzymana na granicy przez Urząd Celny. AliExpress nie odpowiada za niedokończone transakcje tego typu, gdyż nie chce mieć z nimi nic wspólnego. W razie niedogodności nie ma miejsca, w którym można odwołać się od zakupu. Jedyne co można zrobić, to zgłosić taki sklep za handel podróbkami i czekać na jego zablokowanie.

AliExpress - zakupy na każda kieszeń

Tanie i oryginalne produkty w sieci? To zdecydowanie AliExpress - zakupy, którym się nie oprzesz. Dołącz do klubu Tipli i odbierz aż 10% cashbacku.

Na AliExpress kupuj z cashbackiem »

Tipli dla Ciebie: Aby uniknąć problemów z paczką na granicy, dopilnuj wszelkich formalności. Zobacz Poradnik AliExpress: zapłata cła i VAT i miej pewność, że Twoje zakupy dotrą do Ciebie bez żadnych przeszkód.

Anonymous

Tipli dla Ciebie: W razie niepowodzeń związanych z zamówieniem, każdy klient AliExpress ma prawo otworzyć spór. Sprawdź, jak rozwiązywać problemy z zamówionymi produktami, gdy nie spełniają one twoich oczekiwań.

Jeżeli zamówiona paczka zostanie zatrzymana przez Urząd Celny, kupujący może spotkać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Po wykryciu podrobionego towaru na granicy, osoba ta zostanie poproszona o przesłanie odpowiednich dokumentów potwierdzających zakup przedmiotów. Uczestnicząc w ukrytych aukcjach na AliExpress kupujący bierze czynny udział we wprowadzaniu podrobionych produktów na polski rynek. Jeżeli Urząd stwierdzi, że dany zakup nie był dokonany na własny użytek, ale w celach zarobkowych, wówczas kupującemu grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności. W Polsce posiadanie podróbek nie jest zabronione, jednak przetransportowanie ilości hurtowych na teren Unii Europejskiej jest już uznawane za przestępstwo.

Zakupy z zaufanych źródeł

Kupując przez Internet niezwykle ważne jest, aby korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych źródeł. Wtedy konsument może mieć pewność, że dostanie produkt, który będzie zgodny z opisem. Takie zakupy dają gwarancję, na którą w razie niedogodności zawsze można się powołać. Kupując z zaufanego źródła mamy prawo odstąpić od umowy kupna oraz odzyskać swoje pieniądze - takiej pewności ukryte aukcje podrobionych marek nikomu nie dają.

Kupowanie w internecie

Tipli dla Ciebie: Sposobów płatności za zakupy na AliExpress jest kilka. Zobacz 5 z nich i wybierz odpowiednią dla siebie.

Kupuj zza granicy z Tipli

Sklep AliExpress Polska podbił już miliony serc konsumentów. Zakupy tam to czysta przyjemność i oszczędność. Zamawiaj bezpiecznie i tanio razem z Tipli. W prezencie od nas czeka na Ciebie cashback, dzięki któremu zaoszczędzisz nawet 10% na zakupach.

Na AliExpress kupuj z cashbackiem »

Powiązane sklepy

AliExpress

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się