Czym są ukryte aukcje na AliExpress i o co w nich chodzi?

Zakupowy poradnikJak kupować na AliExpress 4. 10. 2019

Rynek podrobionych produktów znanych marek już od dawna z powodzeniem się rozprzestrzenia. Ludzie skuszeni niskimi cenami i łatwą dostępnością, chętnie kupują fałszywki, nie zastanawiając się przy tym nad konsekwencjami tego czynu. Internet jest pełny podejrzanych aukcji i promocji, w których przez nabywanie przedmiotów nie tylko postępujemy niemoralnie, ale i możemy zostać bardzo łatwo oszukani. Jak z ukrytymi aukcjami walczy AliExpress?

Internet jest wspaniałym miejscem pełnym informacji, sztuki i rozrywki. Jednak ma też swoje ciemne strony. AliExpress to jeden z największych chińskich sklepów w sieci, w którym znaleźć można dosłownie wszystko – nawet coś, czego właściwie nie powinno tam być. Produkty sprowadzane zza granicy już dawno przestały kojarzyć się tylko z tanimi, wadliwymi przedmiotami. Sklepy takie jak AliExpress mocno walczą o jakość i dobre imię. Jednak czasami coś im w tym przeszkadza.

Strona AliExpress.com cieszy się ogromną popularnością wśród kupujących w internecie osób - prywatnych, jak i przedsiębiorców. Zorganizowana akcja sprzedaży podróbek na AliExpress w postaci ukrytych aukcji to zmora tego sklepu. Polityka portalu nie zezwala na handel tanimi imitacjami marek i stara się zaciekle z nimi walczyć.

AliExpress Polska - zaufane zakupy z Tipli

Szukasz oszczędności na każdym kroku? Nie daj się zwieźć ukrytym aukcjom. Dzięki Tipli na AliExpress.com możesz kupować zawsze taniej - bez obawy o oszustwo. Skorzystaj z naszego cashbacku i odbierz nawet 10% zwrotu za zamówienie.

Na AliExpress kupuj z cashbackiem »

Tipli dla Ciebie: Pierwsze zakupy na największym chińskim bazarze w internecie dopiero przed Tobą? Przeczytaj nasz Poradnik AliExpress: logowanie i rejestracja. Kupuj bezpiecznie razem z Tipli.

bezpieczeństwo w sieci

Tipli Dla Ciebie: Pamiętaj, że bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle ważne. Kupując z zaufanych źródeł chronisz swoje prawa konsumenta

Czym są ukryte aukcje AliExpress

Ukryte aukcje, które można znaleźć na AliExpress to handel podrobionymi produktami. Na pierwszy rzut oka jest on bardzo podobny do tego zwykłego – jednak nie dlatego, że jest równie akceptowalny. W ten sposób założyciele próbują je ukryć, aby nie wyróżniały się z całej masy zwykłych przedmiotów. Sprzedający na takich aukcjach nie zamieszczają szczegółowego opisu, a najczęściej nawet nie podają marki – wystarczy standardowe zdjęcie produktu. Inną rzeczą, która powinna zdziwić kupującego, jest niebywale niska cena. Po zaobserwowaniu tych cech wiadomo już, że ma się do czynienia z ukrytą aukcją.

Dlaczego takie aukcje są ukryte? Z jednego prostego powodu: są bezprawne i bardzo krzywdzące dla oryginalnych marek. Kiedy pracownicy AliExpress natrafiają na taki handel na stronie, automatycznie blokują sprzedającego. Sklep nie chce być kojarzony z tego typu akcjami.

Na AliExpress.com kupuj z cahsbackiem

Bądź odpowiedzialnym konsumentem i kupuj tylko z zaufanych źródeł. Jeżeli szukasz oszczędności, my Ci w tym pomożemy. Z Tipli możesz zyskać nawet 10% na zamówieniu z AliExpress. Z nami możesz być spokojny o swój portfel i sumienie.

Na AliExpress kupuj z cashbackiem »

Tipli dla Ciebie: Obawiasz się, że nie dasz rady odnaleźć wymarzonych produktów na angielskiej stronie? Zobacz drugą część naszego Poradnika AliExpress po polsku i już dziś ciesz się wspaniałymi zakupami w niskich cenach.

Pomimo niemoralności tego procederu, chętnych jest nadal dużo. Kiedyś ukryte aukcje można było wyszukać przez odpowiednie słowa kluczowe, jednak AliExpress szybko to zablokował i pozbył się sklepów wykorzystujących takie wyszukiwanie. Sklep rozpoczął intensywną walkę z tego typu nadużyciami: analizował wiadomości pomiędzy sprzedającymi a kupującymi, sprawdzał opisy i opinie produktów, a w momencie wykrycia takiej aukcji - natychmiast ją blokował. Cały proces ukrytych aukcji musiał w większości wyjść na zewnątrz z powodu zbyt dokładnej inwigilacji. Teraz, aby znaleźć ukrytą aukcję, trzeba odszukać odpowiednią grupę na portalu społecznościowym.

ukryte aukcje

Tipli dla Ciebie: Obawiasz się o bezpieczeństwo zakupów w sieci? Sprawdź, jak uniknąć oszustów na AliExpress i nie martw się o swoje zamówienie.

AliExpress - zakupy podróbek

Możliwość skorzystania z oferty sprzedaży podróbki mają tylko klienci zaufani lub ci "z polecenia". Bezpośredni link do aukcji i specjalnej płatności, informacje o produkcie i jego realne zdjęcia klient dostaje poprzez komunikator internetowy. W ten sposób sprzedawcy podróbek omijają system.

Ukryte aukcje AliExpress - czy warto

Jednym z czynników, które powinny odwodzić od zakupów na ukrytych aukcjach, jest brak zaufania pomiędzy sprzedawcą a klientem. Kupując podróbki znanych marek nie ma się pewności, że paczka dotrze do zamawiającego. W większości przypadków nie zostaje ona nigdy wysłana lub będzie zatrzymana na granicy przez Urząd Celny. AliExpress nie odpowiada za niedokończone transakcje tego typu, gdyż nie chce mieć z nimi nic wspólnego. W razie niedogodności nie ma miejsca, w którym można odwołać się od zakupu. Jedyne co można zrobić, to zgłosić taki sklep za handel podróbkami i czekać na jego zablokowanie.

AliExpress - zakupy na każda kieszeń

Tanie i oryginalne produkty w sieci? To zdecydowanie AliExpress - zakupy, którym się nie oprzesz. Dołącz do klubu Tipli i odbierz aż 10% cashbacku.

Na AliExpress kupuj z cashbackiem »

Tipli dla Ciebie: Aby uniknąć problemów z paczką na granicy, dopilnuj wszelkich formalności. Zobacz Poradnik AliExpress: zapłata cła i VAT i miej pewność, że Twoje zakupy dotrą do Ciebie bez żadnych przeszkód.

Anonymous

Tipli dla Ciebie: W razie niepowodzeń związanych z zamówieniem, każdy klient AliExpress ma prawo otworzyć spór. Sprawdź, jak rozwiązywać problemy z zamówionymi produktami, gdy nie spełniają one twoich oczekiwań.

Jeżeli zamówiona paczka zostanie zatrzymana przez Urząd Celny, kupujący może spotkać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Po wykryciu podrobionego towaru na granicy, osoba ta zostanie poproszona o przesłanie odpowiednich dokumentów potwierdzających zakup przedmiotów. Uczestnicząc w ukrytych aukcjach na AliExpress kupujący bierze czynny udział we wprowadzaniu podrobionych produktów na polski rynek. Jeżeli Urząd stwierdzi, że dany zakup nie był dokonany na własny użytek, ale w celach zarobkowych, wówczas kupującemu grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności. W Polsce posiadanie podróbek nie jest zabronione, jednak przetransportowanie ilości hurtowych na teren Unii Europejskiej jest już uznawane za przestępstwo.

Zakupy z zaufanych źródeł

Kupując przez Internet niezwykle ważne jest, aby korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych źródeł. Wtedy konsument może mieć pewność, że dostanie produkt, który będzie zgodny z opisem. Takie zakupy dają gwarancję, na którą w razie niedogodności zawsze można się powołać. Kupując z zaufanego źródła mamy prawo odstąpić od umowy kupna oraz odzyskać swoje pieniądze - takiej pewności ukryte aukcje podrobionych marek nikomu nie dają.

Kupowanie w internecie

Tipli dla Ciebie: Sposobów płatności za zakupy na AliExpress jest kilka. Zobacz 5 z nich i wybierz odpowiednią dla siebie.

Kupuj zza granicy z Tipli

Sklep AliExpress Polska podbił już miliony serc konsumentów. Zakupy tam to czysta przyjemność i oszczędność. Zamawiaj bezpiecznie i tanio razem z Tipli. W prezencie od nas czeka na Ciebie cashback, dzięki któremu zaoszczędzisz nawet 10% na zakupach.

Na AliExpress kupuj z cashbackiem »

Powiązane sklepy

AliExpress

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się