Studencie, chcesz podróżować wygodnie i tanio? Wybierz PKP!

Zakupowy poradnikSzkoła  |  Rodzice i dzieci 23. 11. 2021

Wakacje powoli dobiegają końca, ale to nie oznacza końca podróży. Czy wiesz jak na nich zaoszczędzić? Wiesz, jakie ulgi Ci przysługują? Zebraliśmy kilka wskazówek, dzięki którym ceny biletów PKP nie będą ograniczać Twojego budżetu. Dowiedz się, jak możesz zminimalizować koszty swoich studenckich podróży z PKP.

Mawia się, że okres studencki to najpiękniejszy czas w życiu człowieka. Wejście w dorosłe życie to nowy etap kreowania swojej przyszłości. Dla wielu osób to czas beztroski, zabawy i nawiązywania nowych przyjaźni. Wybieramy swój wymarzony kierunek studiów i spełniamy swoje marzenia. Często jednak wymaga to od nas opuszczenia domu rodzinnego i setek kilometrów drogi, a to potrafi zrujnować niewielki, studencki budżet. PKP zna problemy studenckiego życia i wychodzi młodym ludziom na przeciw. Wkrocz z nami w świat tanich podróży i pozwól sobie na więcej, bez obawy o swój studencki portfel.

Ceny biletów PKP

Największy polski przewoźnik - firma PKP szybko rozwija się, aby dostosować swoje usługi do aktualnych potrzeb swoich klientów. Stara się, aby wysoka jakość świadczonych usług szła w parze z niską ceną, dlatego też przygotował dla swoich klientów szereg udogodnień. Mamy więc możliwość zakupu biletów jednorazowych, sieciowych i odcinkowych.

Wybierz się w podróż z PKP

Cenę biletu łatwo sprawdzisz na stronie internetowej spółki. Wystarczy, że wybierzesz stację początkową i końcową, wskażesz planowaną datę podróży, a dowiesz się, ile będzie kosztował przejazd. Ceny biletów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a te najdłuższe trasy mogą nas kosztować nawet kilkaset złotych. Dla studenta to często kwoty, na które nie można sobie pozwolić, dlatego warto korzystać z ulg. Czy wiesz, że przysługuje Ci 51% zniżki na przejazdy wszystkimi pociągami PKP? To jednak nie wszystko. Poznaj inne sposoby, dzięki którym obniżysz cenę biletu do minimum.

Jeśli chcesz skorzystać ze zniżki studenckiej, pamiętaj aby zabrać ze sobą legitymację studencką. Ważny dokument musisz okazać podczas kontroli.

PKP - Studencka podróż

Czy wiesz, że ustawowa 51% zniżka łączy się z innymi promocjami? Wszystko to, dzięki kilku ofertom, z których możesz skorzystać. Firma PKP przygotowała dla studentów atrakcyjne rabaty, dzięki którym nawet najdalsza podróż może kosztować grosze.

PKP dla studentów

Studenckie podróże z PKP.

Zaplanuj swoją podróż wcześniej i zyskaj więcej. W ofercie PKP czekają na Ciebie:

  • Super Promo - w ramach tej promocji za podróż Pendolino z Warszawy do Krakowa lub innych miast zapłacisz jedynie 24 zł. Upoluj najtańszy bilet i ciesz się komfortem jazdy!
  • Wcześniej taniej - im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym większą sumę zaoszczędzisz. Promocja obejmuje wszystkie składy PKP. Kup bilet i zapłać od 10 do 20% mniej!

Studencie, sprawdź ile zaoszczędzisz!

Oferta
Cena z ulgą studencką (51%) EIP*
Cena z ulgą studencką (51%) TLK**
OfertaSuper Promo
Cena z ulgą studencką (51%) EIP*24,01 PLN
Cena z ulgą studencką (51%) TLK**-
Oferta30% zniżki od 30 do 15 dni przed wyjazdem
Cena z ulgą studencką (51%) EIP*51,45 PLN
Cena z ulgą studencką (51%) TLK**20,58 PLN
Oferta20% zniżki od 14 dni do dnia wyjzadu
Cena z ulgą studencką (51%) EIP*58,80 PLN
Cena z ulgą studencką (51%) TLK**23,52 PLN
Oferta10% zniżki od 6 do 2 dni przed wyjazdem
Cena z ulgą studencką (51%) EIP*66,15 PLN
Cena z ulgą studencką (51%) TLK**26,46 PLN
OfertaCena bazowa
Cena z ulgą studencką (51%) EIP*73,50 PLN
Cena z ulgą studencką (51%) TLK**29,40 PLN

* Express InterCity Premium

** Twoje Linie Kolejowe

Pociągi PKP Intercity kursują pomiędzy dużymi ośrodkami akademickimi, takimi jak Warszawa, Kraków, Katowice czy Trójmiasto. Pozwól sobie na więcej, dzięki Super Promo PKP. Zadbaj o swój budżet z głową.

Kup bilet online i sprawdź rozkład jazdy PKP wygodnie

Skorzystaj z aplikacji IC Mobile Navigator. Wyszukuj dogodne połączenie, kup bilet w dowolnym momencie i sprawdź aktualny rozkład jazdy PKP. Tak łatwo, szybko i innowacyjnie jeszcze nie było! Zobacz, co potrafi mobilna aplikacja PKP Intercity.Możesz ją pobrać na wszystkie popularne systemy mobilne: Android, Windows Phone oraz iOS.

PKP dla studentów

Rezerwuj połączenia wygodnie z aplikacją mobilną PKP.

Rezerwuj połączenia:

  • Innowacyjnie – dzięki aplikacji nie tylko wyszukasz połączenia i kupisz bilet, ale również wygenerujesz faktury lub dokonasz zwrotu biletu, w przypadku jego niewykorzystania. Ponadto sprawdzisz na bieżąco punktualność pociągów i dowiesz się o promocyjnych ofertach.
  • Wygodnie – zakupu biletu dokonujesz, za pomocą swojego telefonu, z dowolnego miejsca, bez stania w kolejce. Kupiony bilet masz w telefonie, nawet bez dostępu do sieci. Nie musisz używać maila, SMSa oraz drukować biletu.
  • Szybko - wybór połączenia i zakup biletu zajmuje mniej niż 60 sekund.

Czy wiesz, że z Tipli Twoja podróż może być jeszcze tańsza?

Wystarczy, że dokonasz bezpłatnej rejestracji na Tipli i skorzystasz z oferty Flixbus. Kup bilet i zyskaj aż 6% zwrotu cashback. Pozwól sobie na więcej i ciesz się studenckim czasem w gronie przyjaciół.

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się