Roaming na wakacjach: T-Mobile, Orange, Play, Plus

Zakupowy poradnikWakacje 14. 4. 2022

Lato w pełni. To świetny czas, na odpoczynek w zagranicznych kurortach. Pamiętaj jednak o tym, że najwięksi polscy operatorzy sieci komórkowych, czyli Orange, T-Mobile, Play i Plus naliczają znowu opłaty za roaming, które zostały zniesione w czerwcu 2017 roku.

Zanim wyjedziesz na upragnione wakacje, zapoznaj się z nowymi warunkami korzystania z roamingu. W wyniku nadużywania tej służby przez Polaków, niektórzy operatorzy sieci komórkowych uzyskali pozwolenie na wprowadzenie dodatkowych opłat roamingowych. Nie daj się zaskoczyć wysokim rachunkiem po wakacjach. Dowiedz się za co zapłacisz dzwoniąc za granicą.

Zniesienie opłat roamingowych

W czerwcu 2017 roku na terenie Unii Europejskiej zostały zniesione opłaty roamingowe. Wówczas, opłaty za połączenia do Polski z innych krajów europejskich wynosiły tyle, co za połączenia na terenie naszego kraju. Przez okres kilku miesięcy, operatorzy komórkowi ponieśli ogromne straty. W wyniku nadużyć przez klientów, niektórym firmom udało się uzyskać zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat za roaming.

Kto zapłaci za roaming?

Dodatkowe opłaty za roaming uderzą przede wszystkim w "gaduły". Przez 30 dni operatorzy będą obserwowali klientów, którzy dłużej przebywają za granicą. Jeżeli częściej korzystasz z usług roamingowych niż z usług w Polsce, prawdopodobnie będziesz dopłacał. Przed wyjazdem na wakacje sprawdź, który operator może żądać opłat roamingowych oraz ile za to zapłacisz? Dzięki temu nie narazisz się na nieprzyjemne wspominania z lata 2018.

Roaming za granicą

Play - roaming i w Play na karte?

Sieć Play jako pierwsza wprowadziła nowe zasady naliczania opłat roamingowych. Obowiązują one już od 25 stycznia 2018 roku. Każdy nowy klient wyraża na nie zgodę podpisując umowę. Jeżeli już masz umowę z Play opłaty roamingowe będą Cię obowiązywały po podpisaniu aneksu do umowy. Natomiast od 1 marca 2018 muszą się z nimi liczyć również posiadacze Play na kartę.

Roaming Play

Dodatkowe opłaty - roaming Play

 • 6 gr za minutę połączenia wychodzącego
 • 3 gr za minutę połączenia przychodzącego
 • 1 gr za wysłany SMS lub MMS
 • 1,23 PLN za 1 MB transmisji danych, czyli 12,58 PLN za 1 GB

Roaming Orange

W siec Orange dopłaty za roaming naliczane są od 18 czerwca 2018 roku. Dotyczą one tylko użytkowników Orange na kartę. Podobnie działa też oferta Nju Mobile

Dodatkowe opłaty - roaming Orange

 • 5 gr za minutę połączenia wykonanego
 • 2 gr za minutę połączenia odebranego
 • 1 gr za wysłany SMS
 • 1 gr za SMS, MMS i 12 MB transmisji danych
Roaming Orange

Roaming Plus

W sieci Plus, podobnie jak w Play, zmiany roamingowe dotyczą klientów telefonów na kartę oraz tych, którzy podpisują nową umowę. Dodatkowe opłaty poniosą również klienci, którzy przedłużają umowę po 25 maja 2018 roku.

Roaming Plus

Dodatkowe opłaty - roaming Plus

 • 7 gr za minutę wykonanego połączenia
 • 5 gr za minutę odebranego połączenia
 • 4,66 PLN za każdy kolejny 1 GB transmisji danych

Roaming T-Mobile

Sieć T-Mobile, jako ostatnia wprowadziła zmiany związane z dopłatami do usługi roamingowej. Zmiany te dotyczą klientów nowych, którzy podpiszą umowę abonamentową po 1 lipca 2018 roku. Opłaty te dotyczą tylko transmisji danych, za które, po wykorzystaniu 1 GB danych pobierana jest opłata 14,91 PLN za kolejny pakiet 1 GB danych. Rozmowy, MMS-y i SMS-y są darmowe.

Klienci T-Mobile na karte, którzy mają pakiet No limit mają do wykorzystania 100 minut na połączenia, 50 SMS-ów i 500 MB transmisji danych.

Dodatkowe opłaty po wykorzystaniu limitów

 • 4 gr za SMS
 • 13 gr za jedną minutę połączenia
 • 32 PLN za 1 GB transmisji danych
Roaming T-Mobile

Odetchnijmy z ulgą

Jak widać w powyższym zestawieniu, opłaty nie są naliczane wszystkim użytkownikom telefonów komórkowych. Dla tych, którym opłaty będą jednak naliczane, sieci komórkowe przygotowały atrakcyjne cenniki. W rezultacie dzwonienie za granicą nie powinno zbytnio obciążyć Twojego portfela.

Aby uniknąć nawet tych drobnych, dodatkowych opłat, można w telefonie ustawić limity na rozmowy, SMS-y czy transmisję danych. Po ich przekroczeniu, telefon będzie nas alarmował, że zostaną doliczone dodatkowe opłaty.

Operatorzy komórkowi w Tipli

Czy wiesz, że zwrot cashback możesz otrzymać kupując usługi telefoniczne? Oto operatorzy telefonii komórkowej, którzy odwdzięczą się cashbackiem za dokonane u nich zakupy. Musisz tylko pamiętać, aby odwiedzić ich sklep przez Tipli!

Powiązane sklepy

T-mobile, Play, Plus, Orange

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się