Pozbądź się plastiku! Postaw na eco torby na zakupy

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie 10. 11. 2021

Plastik jest wszędzie. Każdego dnia, robiąc zakupy przynosisz do domu coś plastikowego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak bardzo niekorzystne jest to dla środowiska i naszych najbliższych. Zmiana nawyków to tylko kwestia decyzji. Małymi krokami jesteśmy w stanie je zmienić na lepsze. Nagle odkrywamy w jaki sposób lepiej dbać o zdrowie, co i gdzie kupować. Podpowiemy dziś, jak pozbyć się plastiku z naszego codziennego życia i wkroczyć na ECO ścieżkę życia.

Z plastiku wykonane są różne rzeczy - te ważne i mniej istotne. Mamy plastikowe kaski ochronne, strzykawki, plastikowe torby na zakupy i kubki. Za jego pomocą tworzy się przedmioty codziennego użytku, takie jak komputery, telefony, czy zabawki dla dzieci. Każdego dnia kupujemy wiele artykułów, w których składzie znajduje się plastik. Czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy, że właściwie plastik jest wszędzie.

Wiele z tych artykułów nadaje się do ponownego przetworzenia, ale jest ich tak dużo, że zakłady nie są w stanie przetworzyć takich ilości materiału. Niestety pomimo swoich ważnych funkcji w naszym życiu, plastik jest bardzo szkodliwy dla środowiska, ponieważ bardzo szybko zanieczyszcza naszą planetę. Szkodzi zwierzętom, roślinom i oczywiście nam - ludziom.

Zadbaj o swój świat - postaw na eco styl

Ważna jest nasza świadomość na temat tego, jakie są skutki używania plastikowych toreb jednorazowych i wielu innych przedmiotów. Każda, nawet najtańsza i najdrobniejsza zmiana prowadzi nas do celu, jakim jest czyste i zadbane otoczenie, w którym żyjemy. Warto przyjrzeć się swoim nawykom, zmienić je, a swoje dzieci uczyć od najmłodszych lat, jak być świadomym konsumentem.

plastikowe torby

Eco torby - ekologiczna alternatywa na codzienne zakupy

W wielu sklepach można kupić torby na zakupy, które są wielokrotnego użytku. Mają ciekawe wzory, wielkości i pojemności. To pierwsza rzecz, od której możesz zacząć zmianę nawyków.

Wybór toreb jest naprawdę ogromny. Często spotykane na ulicach są torby na kółkach, które zmieszczą każde, nawet największe zakupy, a dzięki małym kółeczkom i wygodnej rączce oszczędzają kręgosłup.

Torba na kółkach
Torba na zakupy na kółkach
Torby na zakupy
Torba na kółkach w 4Home
Torba na kółkach na Allegro
Torba na kółkach w Garneczki.pl
4Home
  • Cena - 130,99 zł
Allegro
  • Cena - 69,00 zł
Garneczki.pl
  • Cena - 46,00 zł
Kup torbę na kółkach z Tipli »

Modne i ekologiczne torby na zakupy

Torba materiałowa to przydatna rzecz, idąc na zakupy. Nie kupuj reklamówek foliowych. Zwróć uwagę na to, w co pakujesz pieczywo, owoce i inne spożywcze rzeczy. Postaraj się wybierać papierowe opakowania.

Torby bawełniane przede wszystkim charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia. Są trwalsze niż zwykłe reklamówki foliowe. Torba nie ulegnie przetarciu, przedziurawieniu czy rozerwaniu pod wpływem ciężaru zakupów.

Shopperka
Torba na zakupy
Torby na zakupy
Torba na zakupy w Home&You
Torba na zakupy w Pakamera
Torba na zakupy w Empik
Home&You
  • Cena - 35,00 zł
Pakamera
  • Cena - 66,00 zł
Empik
  • Cena - 69,00 zł
Kup torbę na zakupy z Tipli »

Worki i woreczki... na pieczywo, ziemniaki i owoce

Oprócz torby na zakupy możesz zabrać ze sobą również worek na pieczywo albo worek na ziemniaki. Na rynku jest mnóstwo ciekawych worków tego typu, uszytych nawet z firanek!

Zero waste to w wolnym tłumaczeniu znaczy "zero śmieci" albo "zero marnowania". To styl życia, który ma coraz więcej zwolenników. Często ludzie sami szyją swoje worki na żywność z materiałów, które mają w domu. Firankowe woreczki nie tylko wyglądają oryginalnie, ale są też bardzo praktyczne. Są lekkie i zajmują bardzo mało miejsca w torebce. Podobnie sprawdzają się worki bawełniane czy siatkowe, jak za czasów PRLu.

Worek na chleb
Worek na ziemniaki
Worek na chleb w Garneczki.pl
Worek na ziemniaki na Allegro
Garneczki.pl
  • Cena - 11,99 zł
Allegro
  • Cena - 9,99 zł
Kup worek na żywność z Tipli »

Dbaj o swoje środowisko, ogranicz plastik

Worki wielorazowe i torby na zakupy to tak naprawdę kropla w morzu tego, co możesz zrobić, aby zadbać o środowisko. Jest wiele przedmiotów codziennego użytku, które możesz zastąpić innymi, ekologicznymi rzeczami. Zamiast zawijać dziecku kanapki do szkoły w foliowy woreczek, daj mu metalowe pudełko na drugie śniadanie. Nie kupuj w restauracjach czy kawiarniach kawy na wynos z firmowym kubku - zainwestuj w swój kubek. Unikaj też kupowania plastikowych słomek, talerzyków czy sztućców.

Zanim wyrzucisz coś do kosza, zastanów się dwa razy, czy nie da się tego naprawić, albo wykorzystać w inny sposób. Pamiętaj, że aż 8 milionów ton plastiku trafia co roku do naszych oceanów, z czego 5 milionów to śmieci pozostawione na plażach. Zastanów się nad tym, jakie masz nawyki i w jaki sposób możesz je zmienić. Daj dobry przykład innym i przyłącz się do akcji ratowania naszej planety.

Eco torby taniej z Tipli

Pamiętaj też o tym, że będąc świadomym konsumentem możesz zaoszczędzić sporą kwotę dzięki serwisowi Tipli, który nagradza swoich użytkowników cashbackiem w wysokości do 25%. Już dziś zmień swoje przyzwyczajenia i zadbaj o naszą piękną planetę kupując eco produkty i oszczędzając sporą kwotę na inne eco przyjemności.

Oszczędzaj z Tipli »

Powiązane sklepy

4Home, Pakamera.pl, home&you, Garneczki.pl, Allegro

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się