PKP - podróż z dobrą tradycją

Wakacje 11. 8. 2018

Historia PKP sięga XIX wieku i przez wszystkie lata rozwija swoją infrastrukturę. Pierwsza linia kolejowa na ziemiach polskich została otwarta 22 maja 1842 roku i łączyła Wrocław z Oławą. Zaraz później połączenia PKP przedłużono do Brzegu. W kolejnym roku dotarła do Opola.

XXI wiek to przełom w modernizacji kolei. W pierwszej dekadzie linia została skrócona z 23.000 km do 19.000 km. Natomiast druga dekada to inwestycje, które poprawiają stan infrastruktury zbudowanej przed laty. Pozwala to na zwiększenie prędkości pociągów na poszczególnych odcinkach. W 2014 roku najbardziej odczuwalne dla podróżnych były zmiany na PKP. Pociągi osiągały prędkość powyżej 160 km/h na odcinku 2.699 km sieci.

Oferta PKP

PKP ma atrakcyjną ofertę dla podróżnych, z różnymi wariantami i udogodnieniami. Dzięki niej podróż może być nie tylko przyjemna ale i niezbyt droga.

Oferta PKP krajowa:

  • Oferta SuperPromo to podróż z Krakowa, Katowic, Poznania czy Trójmiasta do Warszawy, która kosztuje od 49 złotych.
  • Oferta weekendowa to fajna propozycja dla tych, którzy chcą podróżować niewielkim kosztem. Bilety w tej ofercie zaczynają się od 81 PLN. Bilety uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami PKP Intercity.
  • Wcześniej, Taniej 10%, 20%, 30% to promocja skierowana do tych, którzy lubią planować z wyprzedzeniem. Wysokość zniżki uzależniona jest od tego, jak wcześnie kupimy bilet.
Podróżni PKP Kolej wąskotorowa Stacja kolejowa Lokomotywa

Oferta PKP zagraniczna:

  • Na wschód, do Rosji możemy wybrać się bezpośrednio z Warszawy pociągiem o nazwie Polonez. Cena biletu dla dorosłego to ok 450 PLN a dla dziecka do 11 roku życia ok 23 PLN.
  • Na południe możemy wybrać się do pięknego Wiednia. Dojedziemy bezpośrednio z Warszawy, Katowic, Krakowa i Trójmiasta. Ceny, w zależności z którego miejsca jedziemy to ok. 130 PLN z Warszawy, a z Krakowa ok. 300 PLN.
  • Do Berlina bezpośrednio dojedziemy z Warszawy, Poznania, Trójmiasta i Bydgoszczy. Bilety w cenie ok. 130 PLN to dobra kwota za taką podróż.

Na polskich torach pojawiła się konkurencja

Leo Express to prywatna firma transportowa z Czech. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2010 roku i od niedawna w Polsce rozwija swoją markę. Bardzo atrakcyjna stała się oferta podróży bezpośrednio do stolicy Czech, którą Polacy uwielbiają. W każdym tygodniu w soboty i poniedziałki można pojechać do Pragi, a w piątek oraz w niedzielę wrócić do Krakowa.

PKP bilety

Logo PKP

PKP bilety są dziś na każdą kieszeń. Niewielka kwota wystarcza, żeby zwiedzić Polskę wzdłuż i wszerz. Mnogość promocji i zniżek PKP pozwala na podróż w dowolne miejsce. ePodróżnik bez problemu znajdzie na stronie internetowej połączenia PKP, kupi bilet i go wydrukuje bez konieczności wychodzenia z domu.

InfoPasażer PKP

InfoPasażer to nic innego, jak informacja, dla podróżnych PKP o ruchu pociągów. Wpisując nazwę stacji docelowej lub początkowej dostaniemy pełny rozkład wszystkich pociągów, które obsługują daną stację. Na Dworcu Kolejowym PKP, również można uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Miła obsługa odpowie nam na pytania i pomoże wyszukać najlepsze połączenie w super cenie.

PKP Intercity

PKP - przyszłość transportu

Ogromne inwestycje, które PKP podejmuje od jakiegoś czasu, są przyszłością transportu. Krajowy Program Kolejowy obejmuje ponad 220 kolejowych projektów inwestycyjnych o wartości ponad 66 mld złotych. Nowoczesne pociągi, podnoszą już dziś standard podróży. Budowa szybkich torów kolejowych polepszy warunki przewozu towarów i zapewni zdecydowanie krótszy przejazd z punktu A do punktu B.

Polecane artykuły

Polecane sklepy

Polecane artykuły

Weekend Zniżek z magazynami Glamour, Elle oraz Elle Man 2020

Jesień to jedna z ulubionych pór roku wszystkich miłośników zakupów, a to z jednego prostego...
22.9.2020PRZECZYTAJ

Jakie buty na sezon jesień-zima 2020? Modowe hity od…

Lato powoli dobiega końca, a to oznacza, że czas odstawić w kąt sandały i klapki. Modne buty na...
21.9.2020PRZECZYTAJ

Jesienna chandra - czym jest i jak z nią walczyć

Wraz z końcem lata dni stają się coraz krótsze, zmniejsza się ilość światła słonecznego, a pogoda...
13.9.2020PRZECZYTAJ
- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.