Lidl Plus - tańsze i łatwiejsze zakupy

Zakupowy poradnikInstrukcje 4. 1. 2022

Robienie zakupów w dyskoncie nie należy do Twoich ulubionych czynności? To może się szybko zmienić, wystarczy tylko, że skorzystasz z odpowiedniej technologii. Lidl Plus to nowoczesna aplikacja, która sprawi, że kupowanie w sklepie będzie dla Ciebie czystą przyjemnością.

Co to jest Lidl Plus?

Męczy Cię już chodzenie pomiędzy półkami i szukanie danego produktu w najniższej cenie? Chciałbyś skrócić czas, który spędzasz w sklepie? To jest możliwe. Wystarczy Ci do tego aplikacja Lidl Plus. To dobry wybór dla osób, które nie przepadają za zakupami i traktują je jako nieprzyjemny obowiązek. Dlatego też ten popularny dyskont wypuścił swoje oprogramowanie na urządzenia mobilne, dzięki czemu ułatwił kupowanie wielu swoim klientom.

Zastanawiasz się, w jaki sposób aplikacja może sprawić, że polubisz zakupy? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Ma ona wiele funkcji, które sprawiają, że kupowanie jest łatwiejsze, co ważne dzięki nim możesz nabyć te same produkty co wcześniej, ale w o wiele niższej cenie niż wcześniej. Dlatego nie warto zwlekać, łap za telefon i sprawdź, co trzeba zrobić, żeby skorzystać z tych możliwości.

Jak zainstalować aplikację i z niej korzystać?

Jest to bardzo łatwe. Zacznijmy od tego, że jest ona w pełni darmowa z korzystaniem z niej nie wiążą się żadne dodatkowe koszty i mikropłatności. Możesz z niej więc w pełni swobodnie korzystać. Zanim jednak zaczniesz, to musisz ją pobrać. Na szczęście jest dostępna na wszystkie smartfony i tablety. Ściągniesz ją z:

Jeśli masz już ją na swoim urządzeniu, to czas ruszać w wir zakupów i oszczędności dzięki Lidl Plus. Rejestracja nie jest skomplikowana, można ją streścić w kilku krokach.

 1. Wybierz kraj, w którym będziesz korzystać z aplikacji

 2. Następnie wybierz swój ulubiony sklep

 3. W kolejnym kroku załóż konto, musisz podać:

 • imię,

 • nazwisko,

 • adres e-mail

 • datę urodzenia,

 • numer telefonu (otrzymasz kod SMS, który będzie niezbędny do rejestracji),

Po założeniu konta uzyskasz dostęp do aplikacji Lidl. Będziesz wtedy mógł korzystać z wszystkich możliwości, które oferuje. A tych jest niemało, dlatego warto być pełnoprawnym członkiem klubu. Do konta musi też zostać dodana karta Lidl Plus, dzięki temu możliwe jest skorzystanie ze wszystkich funkcji aplikacji.

Obrazek

Lidl Plus - jakie oferuje korzyści?

Zebraliśmy w jednym miejscu zalety wynikające z korzystania z aplikacji. Dzięki temu przekonasz się, że jest ona wprost stworzona dla Ciebie. Przede wszystkim, w jednym miejscu zostały zebrane kupony, które umożliwia Ci o wiele tańsze zakupy. Dotycząca one praktycznie każdego rodzaju produktów, od owoców, przez mięso, mrożonki, chemię aż do chemii gospodarczej.

W ramach kuponów możesz również skorzystać ze zniżek na alkohole z Lidla. Działa to w ten sposób, że rezerwujesz wybrany produkt na stronie winnicalidla.pl i odbierasz go w wybranym sklepie. Przy kasie pokazujesz kod i otrzymujesz zniżkę.

To nie jest jedyny sposób na tańsze zakupy w sklepie. W aplikacji znajduje się również sekcja Oferty. To miejsce, w którym są zebrane specjalne promocje, dzięki którym zapłacisz o wiele mniej. Najczęściej dotyczą one kupna jednego produktu zamiast dwóch, dzięki czemu za ten drugi możesz zapłacić nawet tylko połowę ceny.

Aplikacja umożliwia też swobodne przeglądanie gazetek promocyjnych Lidl. W wygodny sposób możesz przeglądać wyjątkowe promocje i obniżki. Dzięki temu zapoznasz się z tym, co znajduje się w ofercie spożywczej oraz non-food. Gazetki zdecydowanie ułatwiają stworzenie listy z zakupami i późniejsze szukanie produktów w sklepie. Kupisz wszystko to, co jest Ci potrzebne i to w niższej cenie niż zazwyczaj.

Dla użytkowników aplikacji Lidl przygotowuje również specjalne akcje promocyjne. W ich ramach masz możliwość otrzymać wyjątkowe rabaty i oferty specjalne na zakup wybranych produktów. Szczególnym przykładem tego typu akcji, była Zdrapka Plus, użytkownicy otrzymywali po każdych zakupach zdrapkę, pod którą znajdowały się unikalne promocje, przygotowane tylko nich.

Uczestnictwo w programie daje nie tylko korzyści finansowe. Aplikacja Lidl Plus umożliwia również rejestrowanie zakupów, dzięki czemu zawsze masz dostęp do e-paragonu. W łatwy sposób znajdziesz go i sprawdzisz, na co wydałeś pieniądze. To także ułatwia rozliczenie się, jeśli robisz zakupy również dla innych osób.

Z aplikacją masz także więcej czasu na wykonanie zwrotu towaru. Dla użytkowników Lidl Plus to aż 30 dni. W tym czasie możesz oddać artykuły przemysłowe a pieniądze wrócą na Twoje konto. Pamiętaj, tylko żeby zeskanować kartę podczas zakupów. To kolejny mocny argument za tym, żeby mieć zawsze aplikację przy sobie.

Jesteś daleko od swojego sklepu a musisz szybko zrobić zakupy? To łap za smartfona i wyszukaj kolejnego Lidla w Twojej okolicy. Listę wszystkich dyskontów znajdziesz w aplikacji. Są one dokładnie opisane wraz z godzinami otwarcia i wskazówkami dojazdu.

Co to jest Lidl Pay?

Chcesz jeszcze szybciej robić zakupy w swoim ulubionym sklepie? W takim razie na pewno spodoba Ci się funkcja Lidl Pay. Dzięki niej możesz zapłacić za zakupy przy użyciu aplikacji. To bardzo proste, żeby aktywować tę możliwość, musisz wykonać zaledwie 4 kroki:

 1. Otwórz aplikację, następnie wybierz zakładkę Więcej i na niej kliknij pozycję Lidl Pay.

 2. Ustal PIN i go potwierdź.

 3. Zapoznaj się i zaakceptuj Warunki korzystania z usługi.

 4. Dodaj dane karty płatniczej i je zapisz.

W ten szybki sposób Twoje konto zostanie powiązane z kartą i przy kasie wystarczy tylko, że pokażesz aplikację. Pamiętaj, tylko żeby mieć aktywną tę możliwość w Lidl Plus. Logowanie będzie odbywać przy wykorzystaniu 4-cyfrowego PIN-u, który podałeś wcześniej.

Obrazek

Jak robić zakupy dzięki Lidl Plus?

Nadal nie jesteś przekonany do tego, że zakupy mogą być szybkie i przyjemne? Postaramy się wskazać Ci kilka czynności, które mogą sprawić, że zaczniesz chętniej chodzić do sklepu.

Ustal dzień, w którym będzie chodzić do sklepu

Jeśli uważasz, że zakupy zajmują Ci za dużo czasu, to przyczyna może leżeć w tym, że tracisz go na zbyt długie poszukiwania. To w pełni zrozumiałe, jednak można to łatwo rozwiązać. Pierwszym krokiem do tego, jest ustalenie jednego dnia, w którym będziesz kupować wszystkie niezbędne produkty. Dzięki temu unikniesz codzienny wizyt w sklepie, przez które tracisz czas i pieniądze.

Przygotuj listę zakupów

Chodzenie po sklepie i myślenie nad tym, co się przyda w domu to duża strata czasu. O wiele lepiej jest wcześniej spisać to, co potrzebujesz i wtedy udać się na zakupy. Jeśli masz wyznaczony dzień, w którym odwiedzasz swój ulubiony dyskont, to na dzień przed przygotuj spis produktów. Jednak to nie oznacza, że jak np. w czwartek robisz zakupy, to listę musisz mieć w środę. Przez cały tydzień spisuj to, co się kończy, lub co potrzebujesz. Dzięki temu nie będziesz mieć braków w swoim domu.

Jeśli lubisz planować swoje zakupy i przy tym również oszczędzać, to warto również przeglądać kupony, gazetki i oferty z Lidl Plus. Dzięki temu sprawdzisz co jest w promocji i zrobisz odpowiednie zapasy. To dotyczy szczególnie chemii gospodarczych oraz produktów z długim terminem przydatności. Jednak nawet mięso możesz kupić z większym wyprzedzenie i je zamrozić.

Nie chcesz tracić czasu na chodzenie po sklepie? Ułóż listę zgodnie z tym, jak ułożone są półki i regały w Twoim ulubionym sklepie. Skoro chodzisz do niego regularnie to dobrze wiesz, co i gdzie się znajduje. Dobrze przygotowany spis, sprawi, że unikniesz wędrowania z jednego końca dyskontu w drugi. 


Oszczędzaj czas z Lidl Plus

Skoro masz już wybrany dzień zakupów i listę z produktami, to czas wybrać się do sklepu. Jednak warto iść w godzinach, w których nie ma tłumów. To bezpieczne rozwiązanie, ponieważ nie będziesz się grupować na małej zamkniętej przestrzeni z innymi. Ponadto, nie stracisz czasu na czekanie w kolejce do kasy. Dlatego, jeśli masz możliwość to rób zakupy rano lub wieczorem. Unikaj godzin szczytu, czyli pomiędzy 14 a 18.

Jeśli jesteś już przy kasie, to nie zapomnij o pokazaniu aplikacji. Aktywuj również płatność Lidl Pay, to maksymalnie skróci czas spędzony w sklepie.

Jak widzisz, zakupy wcale nie muszą być straszne. Wystarczy tylko je odpowiednio zaplanować, zarówno pod względem czasowym, jak i tym, co chcesz kupić. Dzięki temu nie wydasz pieniędzy na niepotrzebne rzeczy i zaoszczędzisz cenne minuty.

Powiązane sklepy

Aldi, Biedronka, Lidl

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się