Jak płacić na AliExpress, czyli 5 sposobów płatności

Jak kupować na AliExpress 29. 3. 2018

Hasło reklamowe AliExpress mogłoby brzmieć AliExpress – zakupy bez granic. Ci, którzy już kupują, wiedzą o tym! W tym artykule dowiesz się, jak płacić na AliExperss, żeby było szybko, łatwo i bezpiecznie.

Na AliExpress płatność może być dokonana na kilka sposobów. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że od sposobu zapłaty zależy szybkość dostawy lub jakie opłaty pobierane są przez banki lub serwisy przelewowe. Z nami poznasz odpowiedź na te pytania.

Czy żeby kupować w internecie, szczególnie z zagranicznych sklepów, musimy mieć przynajmniej internetowe konto bankowe? Niekoniecznie. Tym bardziej, by płacić na AliExpress, niepotrzebne nam jest konto walutowe. Możemy tu zrobić zakupy w złotówkach! Możliwość taka jest dostępna już od 2015 roku. Jak się to odbywa? Zapraszam do przeczytania tekstu poniżej.

Zakończyliście wybieranie wśród tysięcy ofert? Sprzedawca jest zaufany? To dobrze. Zabieramy się do płacenia.

AliExpress - tanie zakupy bez granic

AliExpress - tanie zakupy bez granic

Płatność kartą kredytową na AliExpress

Posiadasz kartę kredytową? Płacisz bez problemu. AliExpress daje nam możliwość szybkiego płacenia, za pomocą karty kredytowej VISA, MasterCard i Maestro. Wypełniamy dane tylko raz. Karta zostaje przypisana do konta, więc płacąc za kolejne zakupy na AliExpress, nie musimy już nic wypełniać.

WAŻNA INFORMACJA: Płatność AliExpress pobierana jest z karty kredytowej w walucie oryginalnej i zostaje przeliczona na złotówki według aktualnego kursu banku.

Dodajemy kartę do konta na AliExpress

Po kliknięciu Kup Teraz (Buy now) musimy podać adres doręczenia. Następnie zostaniemy poproszeni o wybranie formy płatności 3 Płatności (Payment metod). Instrukcję jak wypełnić informacje o karcie kredytowej znajdziesz w Magazynie Tipli.

AliExpress - 3. Płatność (Payment metod)

3. Płatność (Payment metod)

Jeśli płacimy wielokrotnie tą samą kartą, jest ona zweryfikowana przez Alipay – (portal płatności związany z Grupą Ali). Przyspiesza to kontrolę przelewu i tym samym wysyłkę, ponieważ standardowa weryfikacja przelewu może trwać nawet 5 dni!

Przelewy24, PayU - w złotówkach

AliExpress - zapłać za zamówienie przez Przelewy24

AliExpress - zapłać za zamówienie przez Przelewy24

Jeżeli chcesz zapłacić za zamówienie przez Przelewy24 lub PayU po kliknięciu Buy now, w zakładce numer 3 Płatności (Payment metod) wybieramy Inne sposoby płatności (Other payment methods).

Po kliknięciu na Przelewy24 zostaniemy poproszeni o wybór naszego banku. Serwis płatności obsługuje wszystkie największe polskie banki. Po kliknięciu wybranej ikony zostaniemy przeniesieni na stronę logowania do internetowego konta bankowego. Po logowaniu i uwierzytelnieniu płatności system powróci do AliExpress i potwierdzi zapłatę.

AliExpress - zapłać za zamówienie przez PayU

AliExpress - zapłać za zamówienie przez PayU

AliExperss - zapłata na poczcie

Za zamówione towary na AliExpress.com możemy również zapłacić tradycyjnym przelewem na poczcie. W tym wypadku, Przelewy24 generuje nam wszystkie potrzebne do przelewu dane, takie jak: numer konta, nazwę właściciela rachunku oraz tytuł płatności. Metoda ta jest o tyle niewygodna, że w razie zwrotu, czy niedoręczenia wysyłki, pieniądze zostaną zwrócone na pocztę.

AliExpress - płatności w innych systemach

Webmoney

AliExpress - zapłać za zamówienie przez WebMoney

AliExpress - zapłać za zamówienie przez WebMoney

To rosyjski usługodawca płatności. Niestety płatność za pomocą Webmoney możliwa jest tylko w dolarach amerykańskich USD. Aby zrealizować transakcję, wymagane jest posiadanie konta na portalu i wpłacenie pieniędzy do wirtualnego portfela. Webmoney pobiera prowizje , w zależności od wysokości przekazywanych kwot.

WesternUnion

Znane na całym świecie przekazy pieniężne również oferują płatność na AliExpress. Nie musimy zakładać konta na stronie WesternUnion. W tym przypadku pieniądze pobierane są z karty kredytowej. Płatności dokonamy w dolarach amerykańskich, która możliwa jest dopiero od 20 USD, czyli minimalnej wartości zakupów. Oczywiście WesternUnion nie pracuje za darmo. Przekaz kosztuje 8,80 PLN.

AliExpress - zapłać za zamówienie przez WesternUnion

AliExpress - zapłać za zamówienie przez WesternUnion

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, po wybraniu upatrzonej rzeczy na AliExpress, to upewnić się, że strona sprzedawcy jest bezpieczna. Sprawdzimy to, przeglądając certyfikat strony internetowej AliExperss, zaraz obok jej adresu w przeglądarce, po lewej. Różne przeglądarki internetowe, rozmaicie oznaczają bezpieczeństwo strony. Możemy przyjąć zasadę: napis jest zielony, widzimy zamkniętą kłódeczkę – jesteśmy bezpieczni.

AliExpress - ceny po polsku

W wersji na PC

Zmiana waluty na polski złoty - PLN jest bardzo prosta. Postępuj zgodnie z krokami:

 1. Z górnego menu rozwijalnego wybieramy Ship to/ USD (system wskaże USD lub inną aktualnie nastawioną walutę).
 2. Pokaże się menu Select regional Settings (Wybierz ustawienia regionalne).
 3. Jeśli wcześniej nie ustawiłeś, wybierz naszą flagę i Poland, jako miejsce dostawy (system automatycznie będzie pokazywał: czas dostawy i jej koszt w złotówkach)
 4. Poniżej zmienisz walutę na zł/PLN (prawy dolny róg)

Aplikacja mobilna na iOS

Aplikacja AliExpress automatycznie powinna ustawić miejsce dostawy i walutę, jeśli nie:

 1. Wejdź do aplikacji.
 2. W dolnym lewym roku klikamy na „więcej” - trzy kropki.
 3. Pierwsza opcja od góry to kraj dostawy – ustawiamy zgodnie z preferencjami.
 4. Druga opcja to waluta – ustawiamy PLN.

Aplikacja mobilna Android

Tu również aplikacja AliExpress powinna automatycznie dostosować się do ustawień lokalnych, jeśli nie:

 1. Wejdź do aplikacji.
 2. Z lewej strony, u góry kliknij trzy paski.
 3. W panelu sterowania wybierz Ustawienia.
 4. Zmień ustawienia na pożądany kraj dostawy i walutę.

Fiskus nieubłagany: VAT i cło

Przy większych zakupach przedmioty mogą zostać zatrzymane w oddziale celnym. Zostaniemy o tym poinformowani pisemnie. Dopłaty dokonamy przy odbiorze paczki.

VAT-u nie zapłacimy przy przedmiotach do wartości 22 Euro, a kwota ta wzrośnie do 45 Euro, jeśli dostawca zaznaczy na deklaracji celnej okienko „Gift” - prezent. Zazwyczaj dostawcy AliExpress są tak mili i to robią. Czyli VAT-u nie płacimy do 22 Euro, od 22 do 45 VAT możemy zapłacić, ale niekoniecznie.

VAT to 23%, plus dodatkowe opłaty. Całość możecie sobie szybko podliczyć na https://vat.alipaczka.pl, a o szczegółach dotyczących cła i VAT-u na AliExpress przeczytacie w naszym poradniku Jak kupować na AliExpress.

Cło zależy od kupowanego przedmiotu (szukaj na http://isztar.mf.gov.pl). Na telefony i tablety wynosi 0%!

Teraz sposoby płatności za zamówienie na AliExpress nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic. Nie pozostaje nic innego, niż ruszać na zakupy do Chin!

Polecane artykuły

Więcej polecanych sklepów

Polecane artykuły

Wittchen - galenateria skórzana w najlepszym stylu

Wittchen to wyjątkowe miejsce dla każdego. Torebki, walizki, galanteria. Bogaty wybór produktów...
19.8.2018 PRZECZYTAJ

KFC Dostawa - jedzenie z dowozem i cashbackiem!

KFC to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi. KFC dostawa to ciesząca się popularnością opcja...
19.8.2018 PRZECZYTAJ

Jak zdobyć najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Każdy, kto jest właścicielem pojazdu mechanicznego, czy to samochodu czy motocyklu, musi posiadać...
19.8.2018 PRZECZYTAJ

Już uciekasz?

Dosłownie w kilka sekund możesz zyskać zwrot za swoje zakupy!

Załóż darmowe konto na Tipli. Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich zniżek oraz zwrotów cashback. Aż 25% zwrotu za zakupy w 1259 sklepach.

Oferta jest ważna przy każdym zakupie, nie zapomnij na zniżki oraz promocje.