Back to School - niezbędnik pierwszoklasisty

Zakupowy poradnikDom, ogród i hobby  |  Zakupy w Internecie  |  Szkoła  |  Finanse  |  Rodzice i dzieci 23. 11. 2021

Plecak, podręczniki, piórnik, długopisy – to tylko kilka akcesoriów, które powinien posiadać pilny uczeń. Niezbędnik pierwszoklasisty to pomocna lista przede wszystkim dla rodziców dzieci, które po raz pierwszy przekroczą szkolne progi.

Wakacje nieubłaganie dobiegają końca. Już za miesiąc usłyszeć będzie można pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Dzieci po długich, pełnych zabawy, letnich dniach znów zasiądą do szkolnych ławek – w tym także pierwszoklasiści.

Z pewnością będzie to dzień pełen wrażeń, dlatego dobrze jest się na niego przygotować zawczasu. Jak dobrze już to wiedzą rodzice starszych dzieci – wyprawka szkolna to niemały wydatek. Mądrym rozwiązaniem będzie rozłożenie go na kilka razy. Wtedy zakupy mocno nie obciążą portfelów rodziców i zawsze zostanie czas na dokupienie najpotrzebniejszych rzeczy, o których akurat się zapomniało.

Nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę

Aby w panice nie przemierzać sklepów papierniczych lub księgarni w poszukiwaniu zapomnianej rzeczy, zaplanuj zakupy z wyprzedzeniem. Zostaw sobie czas na ewentualne uzupełnienie wyprawki szkolnej.

Książki, przybory, jabłko

Pierwsze spotkanie z murami szkoły podstawowej to niemały stres również i dla dziecka. Nowi znajomi, pierwsze spotkanie z wychowawcą i nauczycielami, nieznane otoczenie – to wszystko potrafi przysporzyć nie lada nerwów młodemu człowiekowi. Rodzic powinien zadbać o wyposażenie swojej pociechy w najpotrzebniejsze akcesoria, aby mały uczeń nie musiał się dodatkowo martwić o brak jakichkolwiek przyborów już pierwszego dnia.

Przygotuj się z nami na pierwszy dzwonek! Z nami Back to School będzie nie tylko przyjemne, ale również tańsze. Przygotowaliśmy najlepsze produkty w najniższych cenach z cashbackiem od Tipli!

Wyprawka szkolna pierwszoklasisty

W szkole podstawowej, a szczególnie w jej najmłodszych klasach, niezbędnik dla ucznia jest niezwykle obszerny. Oprócz podstawowych przedmiotów, które będą służyć dziecku dłuższy czas, takich jak plecak czy worek na buty, trzeba przygotować akcesoria na liczne zajęcia plastyczne, muzyczne i lekcje WF. Nożyczki, bloki czy strój sportowy także powinny znaleźć swoje miejsce na liście zakupów.

Bądź zawsze na bieżąco

Już nigdy nie ominie cię żaden cashback - pobierając wtyczkę Tipli nie przegapisz żadnej gorącej oferty promocyjnej. Zawsze miej pod ręką najlepsze rabaty. Z naszą wtyczką nie musisz już o nich pamiętać. Poinformujemy Cię zawsze, gdy nadarzy się okazja do oszczędzania!

Dodaj wtyczkę Tipli do swojej przeglądarki

Plecak

Niewątpliwie podstawowym wyposażeniem każdego ucznia jest plecak. Dla dziecka najważniejszy będzie jego kolor, nadruk z ulubionej bajki czy ilość kieszeni. Rodzic jednak powinien zwrócić uwagę na usztywnienia i możliwość przystosowania go do pleców.

Dowiedz się, jak wybrać plecak, który posłuży Ci przez lata i zapewni komfort plecom. W naszym poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki i inspiracje!

plecak puma

Plecak szkolny PUMA

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena79,90 zł
Cena z cashbackiem78,78 zł

Kupując na Allegro z Tipli zyskujesz aż 1,4% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

Plecak powinien być także wytrzymały i wygodny, aby dziecko bez problemu mogło codziennie nosić zapewne niemały ciężar książek. Dobrej jakości tornister może służyć nawet kilka lat, warto więc w taki zainwestować.

Jak wyglądać modnie i przy tym nie wydać wszystkich pieniędzy? Kupuj wysokiej jakości produkty prosto z Chin. Sprawdź, jakie plecaki na AliExpress cieszą się najlepszymi opiniami!

Piórnik i przybory

Piórnik to kolejny niezbędny przedmiot w wyposażeniu pierwszoklasisty. Powinien on być wytrzymały i pojemny, aby mógł pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Praktyczne przegródki pomogą w schludnym przechowywaniu ołówków, długopisów, kredek itp. Dobrze jest zwrócić uwagę również na jakość materiałów z jakich piórnik jest wykonany – dzięki temu bez obawy będzie można go wyczyścić np. w pralce.

Pojemny piórnik XXL

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena29,68 zł
Cena z cashbackiem29,26 zł

Kupując na Allegro z Tipli zyskujesz aż 1,4% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »
piórnik saszetka

Bardzo wygodnym i prostym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w piórnik, który już posiada pełne i przemyślane wyposażenie. Dzięki temu nie trzeba martwić się o pominięcie czegoś podczas zakupów.

Piórnik trzykomorowy z WYPOSAŻENIEM

Piórnik trzykomorowy z wyposażeniem

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena69,00 zł
Cena z cashbackiem68,03 zł

Kupując na Allegro z Tipli zyskujesz aż 1,4% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

Przybory do pisania i prac plastycznych to chyba najbardziej rozbudowany punkt wyprawki szkolnej. To właśnie w nim znajdują się wszelkiego rodzaju długopisy, ołówki, kredki, nożyczki czy linijki. Dobrze jest wypisać listę każdej najmniejszej rzecz przed zakupami. Np.:

 • 2 długopisy (czarne lub niebieskie),
 • 2 ołówki z miękkim grafitem,
 • linijka,
 • gumka do ścierania,
 • temperówka,
 • kolorowe długopisy lub mazaki,
 • kredki ołówkowe,
 • kredki Bambino,
 • klej,
 • plastelina,
 • nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
 • pędzel,
 • farby plakatowe,
 • blok techniczny A4,
 • blok rysunkowy A4,
 • kolorowy papier lub bibuła,
 • teczka na prace itp.
przybory szkolne

Tanie przybory szkolne na Taniaksiazka.pl

Atrakcyjne i praktyczne akcesoria niewątpliwie umilają dziecku czas nauki, który jest tak ważny dla jego samorozwoju. W Taniej książce znajdziesz wszystkie niezbędne dla każdego ucznia przybory szkolne, zeszyty i podręczniki. Kupując na Taniaksiazka.pl razem z Tipli zaoszczędzasz aż 3% w postaci cashbacku.

Kupuj w Taniej Książce z cashbackiem »

Zeszyty

Przed zakupem zeszytów należałoby najpierw dokładnie przejrzeć plan zajęć małego ucznia i według rodzaju i liczby zajęć dobrać odpowiednie rodzaje notesów. Wiadomo, że do nauki pisania przyda się zeszyt w trzy linie, a do matematyki zeszyt w kratkę.

zestaw zeszytów1

Zestaw 10 zeszytów A5 w trzy linie

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena15,49 zł
Cena z cashbackiem15,21 zł

Kupując na Empik.com z Tipli zyskujesz aż 1,8% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

Zestaw 10 zeszytów A5 w kratkę

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena15,49 zł
Cena z cashbackiem15,21 zł

Kupując na Empik.com z Tipli zyskujesz aż 1,8% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »
zestaw zeszytów2

Dobrze jest zaopatrzyć się także w brudnopis na pobieżne zapiski i notatki oraz dzienniczek ucznia dla skutecznej komunikacji pomiędzy nauczycielem a rodzicem.

dzienniczek ucznia

Dzienniczek ucznia

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena5,66 zł
Cena z cashbackiem5,55 zł

Kupując na Empik.com z Tipli zyskujesz aż 1,8% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

Podręczniki

Zakup podręczników jest jak najbardziej istotną rzeczą do zrobienia przed rozpoczęciem roku szkolnego. Tutaj jednak ich wybór nie jest już tak uniwersalny jak np. wybór plecaka. Należy pamiętać, że każda szkoła może mieć inny zestaw podręczników - o ile jest on zgodny z obowiązującymi normami oświaty, zatwierdzonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Lista potrzebnych podręczników zazwyczaj umieszczona jest na stronie internetowej szkoły. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie jest tam obecna lub trudna do znalezienia, zawsze można wybrać się do sekretariatu szkoły – tam na pewno zostanie ona udostępniona.

Gdzie kupować podręczniki?

Podręczniki zawsze kupuj w sprawdzonych księgarniach i wydawnictwach, aby mieć pewność, że są one aktualne i zgodne z obowiązującymi normami szkolnictwa.

Kupując podręczniki w księgarni PWN z Tipli zyskujesz nawet 3,5% zwrotu za zakupy.

Kupuj podręczniki W PWN z cashbackiem »

Kupując podręczniki na Empik.com z Tipli zyskujesz nawet 1,8% zwrotu za zakupy.

Kupuj podręczniki na Empik.com z cashbackiem »

Co się jeszcze przyda?

Strój na WF

We wczesnych latach szkolnych niezwykle ważny dla dzieci jest ruch. Przerwy i zajęcia wychowania fizycznego to dla nich okazja do wyszalenia się oraz chwila odpoczynku od siedzenia w ławce. Na lekcję WF z pewnością przyda im się strój przeznaczony do ćwiczeń. Ani dziecko, ani rodzic nie zna jeszcze zwyczajów i wszystkich zasad panujących w nowej szkole. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie postawienie na klasykę, czyli bawełniany, biały T-shirt i czarne spodenki.

Szukasz idealnego stroju do biegania, na fitness lub siłownię? Sprawdź, gdzie kupić odzież sportową w Internecie i zgarnij zniżkę w postaci cashbacku od Tipli!

strój na wf

Komplet na WF marki Adidas

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena75,99 zł
Cena z cashbackiem74,92 zł

Kupując na Allegro z Tipli zyskujesz aż 1,4% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

Pudełko na drugie śniadanie

Dzieci spędzają niekiedy pół dnia w szkole. W takich przypadkach powinny mieć zawsze przy sobie pożywne drugie śniadanie, owoce lub porcję warzyw. Dzięki lunchboxom mogą one przechowywać jedzenie w plecakach bez obawy o jego zgniecenie lub inne zniekształcenie i zawsze cieszyć się świeżą przekąską.

Zestaw pudełek na drugie śniadanie

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena34,90 zł
Cena z cashbackiem33,67 zł

Kupując na 4Home z Tipli zyskujesz aż 3,5% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »
pudełko na kanapki

Worek na buty

Kto nie pamięta ze szkoły egzekwowanego przez panie szatniarki obowiązku zmiany obuwia po wejściu do szkoły. Współczesne dzieci też znają tę sytuację. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć swoją pociechę w odpowiedni worek na buty. Powinien on być wykonany z porządnych materiałów, gdyż najprawdopodobniej posłuży jeszcze nie jeden rok i nie raz przechowa przemoczone zimą buty.

worek na buty

Worek na buty

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena20,99 zł
Cena z cashbackiem20,67 zł

Kupując na Smyk.com z Tipli zyskujesz aż 1,5% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

Skompletuj wyprawkę szkolną i odbierz cashback

Wszystkie artykuły szkolne możesz teraz kupić jeszcze taniej za sprawą cashbacku - zwrot pieniędzy pozwoli Ci zaoszczędzić nawet do 25% kwoty wydanej podczas zakupów.

Powiązane sklepy

Tania książka, 4Home, Smyk, Allegro, Księgarnia Edukacyjna, Empik,

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się