AliExpress wskazówki: 6. część - Rozwiązywanie problemów z zamówionymi produktami

Jak kupować na AliExpress 15. 10. 2018

AliExpress jest fenomenem zakupów 21. wieku! Dzięki wspaniałym cenom i niezliczoną ilością produktów, które uwielbiają miliony ludzi na całym świecie zaskarbił sobie zaufanie internautów. Co jednak robić, jeśli zakupiony towar nie spełnia oczekiwań? Jak rozwiązywać ewentualne problemy?

Zakupy przez internet to już codzienność. Niższe ceny i wygoda przeglądania ofert w domowym zaciszu sprawiły, że zakupy mają obecnie zupełnie inny wymiar. Co jednak zrobić w momencie, gdy towar zakupiony w sklepie internetowym nie odpowiada ofercie, dociera niekompletny lub uszkodzony? Zebraliśmy kilka praktycznych informacji, które pomogą poradzić sobie w takiej sytuacji. Dowiedz się, jak sprawić, aby poczynione na AliExpress zakupy były czystą przyjemnością i nie obawiaj się zamawiać online ulubionych produktów.

Skontaktuj się ze sprzedającym

Zamówienie na AliExpress masz już za sobą, ale nie wszystko poszło po Twojej myśli i towar nie spełnia oczekiwań, nie dotarł lub jest uszkodzony? Pierwszą możliwością, jaką masz do dyspozycji jest kontakt ze sprzedawcą. Służy do tego ikona pomarańczowej koperty - Contact seller. Klikając w nią, masz możliwość napisać wiadomość do sprzedawcy i spróbować rozwiązać problem bezpośrednio z nim.

AliExpress_centrum_sporů

Otwórz spór

Kontakt ze sprzedawcą nie przyniósł pożądanego efektu? Nie obawiaj się. Masz jeszcze możliwość rozwiązania swojego problemu drogą formalną. Otwórz spór poprzez kliknięcie w przycisk Open Dispute, który jest dostępny pod każdym zamówieniem.

Po kliknięciu we wspomniany przycisk, na stronie pojawi się formularz. Opisz w nim zaistniały problem związany z Twoim towarem. Możesz do niego również dołączyć załącznik - jest to dobra opcja, jeśli zamówiony produkt dotarł uszkodzony, a Ty dysponujesz zdjęciem wadnego towaru. Określ również, czy chcesz wymienić produkt czy też otrzymać zwrot zapłaconej kwoty - częściowy lub całkowity.

Pamiętaj, że spór możesz otworzyć od szóstego dnia po złożeniu zamówienia i maksymalnie piętnaście dni od zamknięcia zamówienia.

Jak kupować na AliExpress?

Koniecznie dowiedz się też, jak płacić na AliExpress - dzięki naszym poradnikom, chiński świat internetowych zakupów nie będzie dla Ciebie tajemnicą.

Jak wygląda proces rozpatrzenia Twojej reklamacji? Sprzedawca ma 15 dni na odpowiedź w Twojej sprawie i złożenie propozycji rozwiązania problemu. Jeśli w ciągu 15 dni nie zgodzisz się ze sprzedawcą, do sporu włączy się sam portal AliExpress i podejmie stosowne działania w celu rozwiązania zaistniałego problemu.

Nie chcesz czekać 15 dni na rozwiązanie? Na Twoją prośbę, obsługa AliExpress może włączyć się w rozwiązanie sporu już po trzech dniach.

AliExpress - bezpieczne zakupy

Czy wiesz, jak na platformie AliExpress kupować bezpiecznie? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Zadbaj o najwyższy komfort zakupów - dowiedz się, jak uniknąć oszustów na AliExpress i ciesz się możliwościami, jakie daje popularna platforma zakupowa.

Wyrusz na zakupy na AliExpress »

AliExpress - dla Ciebie i Twojej satysfakcji

Pamiętaj że AliExpress dba o swoje dobre imię. W przypadku jakichkolwiek problemów z zamówionym przez Ciebie towarem, portal zadba o to, aby zrekompensować Ci wszelkie nieprzyjemności. Nigdy nie gódź się z tym, że po prostu miałeś pecha. Pamiętaj też, aby zostawić informację zwrotną na Aliexpress - opinie, które znajdują się na stronie mogą być niezwykle przydatne dla innych użytkowników, pomagając uniknąć kłopotów z nieuczciwymi sprzedawcami.

Jak kupować na AliExpress jeszcze taniej? Odbierz aż do 10% zwrotu cashback!Zarejestruj się i zobacz resztę tekstu.Zarejestruj sięZaloguj się przez Facebook

Polecane artykuły

Więcej polecanych sklepów

Polecane artykuły

Black Friday 2018 - sprawdź, gdzie…

Zbliża się największa gorączka zakupów! Black Friday 2018 przynosi w tym roku grad zniżek na...
17.11.2018 PRZECZYTAJ

6 propozycji na zimowy urlop z Booking -…

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowych podróży. Chcesz odpocząć od zgiełku miasta lub...
16.11.2018 PRZECZYTAJ

Gazetki promocyjne #46 tydzień: masło za…

Najlepsze cenowe okazje już do zdobycia! W tym tygodniu powoli czas zacząć przygotowania do świąt...
15.11.2018 PRZECZYTAJ

Już uciekasz?

Dosłownie w kilka sekund możesz zyskać zwrot za swoje zakupy!

Załóż darmowe konto na Tipli. Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich zniżek oraz zwrotów cashback. Aż 25% zwrotu za zakupy w 1280 sklepach.

Oferta jest ważna przy każdym zakupie, nie zapomnij na zniżki oraz promocje.

lub