AliExpress wskazówki: 4. część - Jak uniknąć oszustów przy zakupie

Jak kupować na AliExpress 22. 11. 2017

Internetowy sklep AliExpress cieszy się milionami użytkowników na całym świecie - nie tylko z powodu darmowej dostawy i prostymi metodami płatności, ale przede wszystkim dzięki nieprzebranej ofercie produktów w tym telefonami komórkowymi, butami, odzieżą, elektroniką lub biżuterią. Zakupy również są bardzo łatwe do zrobienia.

Pierwszy zakup na AliExpress już mamy za sobą i czekamy tylko na piękną sukienkę lub nowy telefon Xiaomi, który nas uszczęśliwi. Dziś nauczymy się jak na AliExpress kupować jeszcze bezpieczniej - sam portal AliExpress dba o swoją reputację i pomaga rozwiązywać wszystkie problemy. Ale nie zaszkodzi problemom również zapobiegać.

Zawsze oglądaj oceny!

Zauważyłeś już, że kiedy patrzysz na konkretne towary, niektóre posiadają ikonki diamentów (lub koron itd.) i ocenę procentową – to dokładnie to, co powinieneś zawsze sprawdzić przed zakupem. To właśnie decyduje o niezawodności konkretnego sprzedawcy.

Zasadniczo panuje reguła, że im droższy towar, który kupujesz, tym wyższy wskaźnik procentowy, powinieneś wymagać. Osoba posiadająca ponad 90 % jest dobrym, a ponad 95% jest naprawdę godnym zaufania sprzedawcą. Trzeba przyznać, że niewielu osiągnie 100%, nie zawsze jest to błąd po stronie sprzedawcy - niezadowoleni klienci mogą również dokonać złych i niemądrych wyborów.

AliExpress - spolehlivost

Bądź dociekliwy

Ocenę możesz również kliknąć i przeczytać w ten sposób komentarze indywidualnych nabywców - może się okazać, że pomimo niższych ocen procentowych, obawy są bezpodstawne, a zakup jest bezpieczny. Ale bądź ostrożny, jeśli go używasz AliExpress po polsku, opinie poszczególnych kupujących nie są tłumaczone na język polski. Możesz jednak użyć dowolnego tłumacza, który będzie ci służył równie dobrze.

Dowiesz się również, jak długo sprzedawca działa na AliExpress.

AliExpress - spolehlivost 2

Ostrożność nigdy zbyt wiele

Jak już wspomnieliśmy, AliExpress jest bezpieczny– ale tylko na tyle, na ile jesteście ostrożni. Oszuści są wszędzie, a im bardziej rozważny będziesz dzięki tej prostej strategii, tym więcej radości sprawią Ci zakupy na AliExpress.

Czy jesteś zainteresowany czymś innym?

Jesteśmy przekonani, że twoje wątpliwości na temat zakupów na AliExpress są teraz całkowicie rozproszone i w pełni wykorzystasz wszystkie korzyści, które AliExpress oferuje. W przypadku jakichkolwiek pytań, nie wahaj się zwrócić przez LiveChat. I nie zapomnij, że z Tipli będziesz mieć zakupy na AliExpress jeszcze bardziej korzystne!

Dalsze artykuły o Aliexpress

Więcej polecanych sklepów

Polecane artykuły

Mundial 2018 trwa. Baw się i kibicuj!

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to wspaniała okazja, by poczuć prawdziwe, sportowe emocje....
21.6.2018 PRZECZYTAJ

Paznokcie hybrydowe - wszystko, co powinnaś wiedzieć

Polki pokochały manicure hybrydowy. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ zadbane paznokcie to...
21.6.2018 PRZECZYTAJ

Wybieramy portfel dla mężczyzny - 5 modnych sklepów z…

Urodziny, rocznica, prezent gwiazdkowy czy Dzień Ojca. Szukanie idealnego podarunku dla Niego to...
21.6.2018 PRZECZYTAJ

Już uciekasz?

Dosłownie w kilka sekund możesz zyskać zwrot za swoje zakupy!

Załóż darmowe konto na Tipli. Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich zniżek oraz zwrotów cashback. Aż 25% zwrotu za zakupy w 1201 sklepach.

Oferta jest ważna przy każdym zakupie, nie zapomnij na zniżki oraz promocje.