AliExpress wskazówki: 4. część - Jak uniknąć oszustów przy zakupie

Jak kupować na AliExpress 9. 10. 2018

Internetowy sklep AliExpress cieszy się milionami użytkowników na całym świecie - nie tylko z powodu darmowej dostawy i prostych metod płatności, ale przede wszystkim dzięki nieprzebranej ofercie produktów. Jak kupować te najlepsze produkty i wystrzec się oszustów?

Platforma zakupowa AliExpress to bogate źródło produktów od szerokiej gamy sprzedawców. Możesz wybierać spośród tysięcy ofert w fantastycznych cenach. Jednak wielu z nas zastanawia się, co z bezpieczeństwem? Czy zakupione towary dotrą? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, dotyczących bezpiecznego kupowania na AliExpress.

AliExpress zakupy - zwróć uwagę na szczegóły

Część produktów, dostępnych na AliExpress posiada różne ikonki. Są to diamenty lub korony. Dodatkowo przy każdym z nich znajduje się ocena procentowa – Czy wiesz, dlaczego należy na nie zwrócić szczególną uwagę? To właśnie te oznaczenia decydują o niezawodności konkretnego sprzedawcy.

Panuje ogólna reguła mówiąca, że im droższy jest towar, który kupujesz, tym wyższy powinien być jego wskaźnik procentowy. Osoba, która posiada w tym miejscu ponad 90% jest dobrym, a ponad 95% - naprawdę godnym zaufania sprzedawcą. Warto więc dokonać selekcji ofert i wybierać te, które posiadają najwyższy wskaźnik.

AliExpress - spolehlivost

AliExpress zakupy - sprawdź opinię klientów

Drugim ważnym kryterium są oceny kupujących. Przeglądając produkty na platformie AliExpress możesz w łatwy sposób przejrzeć oceny i komentarze innych klientów. Szczególnie pomocne mogą być one w przypadku produktów, które mają niższą ocenę procentową. Warto być dociekliwym i nie sugerować się tylko jednym wskaźnikiem. Pamiętaj, że używając AliExpress po polsku, opinie poszczególnych kupujących nie są tłumaczone. Możesz jednak użyć dowolnego tłumacza internetowego, który z pewnością pomoże Ci zrozumieć tekst w dowolnym języku.

Podczas przeglądania ofert zwróć też uwagę, jak długo sprzedawca działa na platformie AliExpress. Pamiętaj, że im dłuższy jest staż sprzedawcy, tym większą masz gwarancję na udany zakup.

AliExpress - spolehlivost 2

AliExpress zakupy - bezpieczne i z cashbackiem

Platforma AliExpress również przez cały czas dokłada wszelkich starań, aby chronić Cię przed nieuczciwością. Oprócz wymienionych punktów, które mają na celu uchronić Cię przed nietrafnym zakupem, platforma daje możliwość rozwiązywania problemów już po zakupie. Pamiętaj, że w przypadku nieudanej transakcji, zawsze możesz zareklamować zakup na AliExpress i odzyskać wpłacone pieniądze.

Lubisz oszczędne kupowanie? Zarejestruj się na Tipli i dowiedz się, czym jest cashback. Teraz, za każde dokonane zamówienie część wydanych pieniędzy może do Ciebie wrócić. Nie wierzysz? Odkryj fenomen Tipli.pl i zacznij oszczędzać już dziś.

Ostrożności nigdy nie jest za wiele

Jak już wspomnieliśmy, AliExpress jest bezpieczny– ale tylko na tyle, na ile jesteś ostrożny. Oszuści są wszędzie, a im bardziej rozważny będziesz dzięki tej prostej strategii, tym więcej radości sprawią Ci zakupy na AliExpress.

Kupuj na AliExpress »

Polecane artykuły

Polecane sklepy

Polecane artykuły

Podatek VAT i cło na AliExpress - nowe zasady

Podatek VAT i cło na AliExpress - nowe zasady

Od 1 lipca 2021 roku wszystkie produkty dostępne na popularnej stronie handlowej AliExpress.com...
23.7.2021PRZECZYTAJ
Kaufino - gazetki promocyjne w jednym miejscu

Kaufino - gazetki promocyjne w jednym miejscu

Nie od dziś wiadomo, że gazetki promocyjne potrafią pomóc nie tylko w zaplanowaniu zakupów, ale...
7.4.2021PRZECZYTAJ
Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole - tradycyjne…

Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole - tradycyjne…

Poprawa pogody? Check! Soczyście zielona trawa? Check! Pierwsze pąki na drzewach? Check! Wszystko...
22.3.2021PRZECZYTAJ

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

+ dodatkowo 30 zł za rejestrację

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.