Wybieramy drona na prezent - jaki kupić?

Zakupowy poradnikWakacje  |  Zakupy w Internecie  |  Dzień Dziecka  |  Rodzice i dzieci 24. 11. 2021

Wśród miłośników dronów znaleźć można profesjonalistów, jak i amatorów. Nic więc dziwnego, że popularność tych gadżetów wciąż rośnie. Fanatycy fotografii, wielbiciele nowinek technicznych, a nawet dzieci - wszyscy upodobali sobie latanie bezzałogową maszyną. Jak wybrać idealnego drona na prezent?

Drony, inaczej zwane także Quadcopterami, stają się coraz bardziej rozchwytywaną nowinką na rynku gadżetów. Wykorzystywane są w zabawie, ale i w profesjonalnej pracy fotografa. Zdalnie sterowane, wzbijają się w powietrze na kilka metrów, aby cieszyć nasze oko widokami z lotu ptaka, lub po prostu dawać frajdę. Co potrafią i do czego służą takie małe bezzałogowce?

Czym kierować się przy wyborze drona?

Wielowiernikowce mają minimum trzy śmigła, najczęściej sterowane są za pomocą pilota, a te największe potrafią unieść ciężar nawet do kilku kilogramów. Jak spośród tylu modeli wybrać drona? W pierwszej kolejności decyzja zależy od jego przeznaczenia. Fotografowie i kamerzyści zdecydowanie postawią na droższe sprzęty: na jakość obrazu z kamery, dobry system stabilizacji i wytrzymałą baterię. Amatorzy, którzy latanie dronem postrzegają jako zabawę czy sport, zapewne zdecydują się na tańszą opcję. Nauka pilotażu takim gadżetem będzie dla nich przyjemnością, a obserwacja krajobrazów Polski z drona niezapomnianym przeżyciem.

Dron w górach

Zasięg jaki umożliwia nam dany model drona, dopasować należy do odległości i wysokości na jakich mamy zamiar latać. Również pojemność akumulatora ma tu ogromne znaczenie. Quadcoptery działają zaledwie od kilku do kilkudziesięciu minut. Istotna więc jest możliwość szybkiego i sprawnego wymienienia baterii, aby nie przerywać na długo zabawy czy pracy.

Jak Allegro to tylko z Tipli

Wszystko, czego szukasz znajdziesz w sklepie Allegro.pl. Zamawiaj razem z Tipli i zyskaj nawet 1,4% zwrotu za zamówienie. Ciesz się oszczędnościami na zakupach o każdej porze.

Na Allegro kupuj z cashbackiem »

Dobranie rodzaju drona pod względem czynników na jakie może on być narażony, zmniejszy szanse uszkodzenia sprzętu. Mini drony świetnie nadają się do pomieszczeń lub bardzo sprzyjających warunków atmosferycznych. Kupując bardziej jakościowy sprzęt, np. ze specjalnymi osłonami śmigieł, ma się pewność, że posłuży on nam nawet przy niesprzyjających okolicznościach natury.

Szukasz wysoko jakościowego sprzętu za niewielkie pieniądze? Sprawdź, jak sprytnie kupować elektronikę tańszą o cashback od Tipli.

Rodzaje dronów

W zależności od budowy, przeznaczenia i dodatkowych funkcji, latające drony można podzielić na kilka podstawowych rodzajów.

#RadyTipli

Przed zainwestowaniem w drogi sprzęt, swoją naukę latania dronem zacznij od prostego modelu. Pierwsze próby niekiedy kończą się wypadkami i uszkodzeniami. Po przyswojeniu podstaw sterowania, spokojnie możesz wydać więcej.

Drony do nauki latania i zabawy

Drony dla dzieci lub te kupowane w celach rekreacyjnych to modele najczęściej tanie i lekkie. Zasięg jaki są w stanie osiągnąć to zaledwie kilka metrów, a bateria wystarcza na mniej niż 10 minut lotu. Jeżeli posiadają kamery, to pozwalają one na proste ujęcia - podobne do tych ze zwykłego aparatu w telefonie. Będą idealnym prezentem na dzień dziecka czy urodziny. Cena drona wzrasta wraz z jego lepszym wyposażeniem i jakością.

Dron do zabawy i nauki latania

Dron Eagel RC - do nauki latania i zabawy. Łatwy w sterowaniu.

Wielkość: 16 centymetrów

Czas lotu: 7 minut

Zasięg: 50 metrów

Kup drona do zabawy na Allegro z cashbackiem »

Dla każdego kierowcy najważniejsze jest bezpieczeństwo. Sprawdź nasz wybór kamer samochodowych z AliExpress i ciesz się spokojną jazdą.

Dron SYMA X8 PRO - z kamerą, GPS i podglądem. Odporny na upadki.

Wielkość: 50 x 50 x 19 centymetrów

Czas lotu: 150 minut

Zasięg: 70-100 metrów

Kup drona z kamerą HD na Allegro z cashbackiem »
prosty do sterowania dron

Drony sportowe

Kogoś, kto już ma opanowaną sztukę sterowania i latania, z pewnością zainteresują drony wyścigowe. Takim sprzętem można już wykonywać skomplikowane akrobacje, gwałtowne zwroty lub urządzać wyścigi z innymi. Aby wykorzystać w pełni swoje umiejętności i jak najmniej narażać sprzęt na uszkodzenia, potrzebny jest zestaw First Person View (FPV), czyli podgląd z kamery, nadajnik i odbiornik, ekran lub okulary VR. Nakładając gogle, sterujący ma widok bezpośrednio z drona - może poczuć się jak w prawdziwym odrzutowcu. 

Na Allegro kupuj z cashbackiem

Czego szukasz dla bliskiej Ci osoby? Na stronie Allegro.pl znajdziesz idealne prezenty dla przyjaciół i rodziny. Zamów już teraz razem z Tipli i zyskaj nawet 1,4% cashbacku.

Na Allegro kupuj z cashbackiem od Tipli»
Drone wyścigowy z gogglami

Dron VISUO XS812 z goglami VR - dron wyścigowy z kamerą, podglądem i trybem śledzenia.

Wielkość: 33 x 33 x 6 centymetrów

Czas lotu: 14 minut

Zasięg: 200 metrów

Sportowego drona kupisz na Allegro z cashbackiem »

Sportowe drony nie są zazwyczaj duże - przede wszystkim powinny być zwrotne i wytrzymałe. Jak najmniejszy czas opóźnienia w transmisji z kamery zmniejsza ryzyko uderzenia np. o ziemię czy drzewo. Niekiedy jednak trzeba zaakceptować, że takie wypadki będą się zdarzały.

Dron JJRC H31 - z kamerą WiFi i okularami VR. Wykonuje obroty o nawet 360 stopni i jest odporny na zderzenia.

Wielkość: 31 x 31 x 9 centymetrów

Czas lotu: 9 minut

Zasięg: 80-100 metrów

Drona do akrobacji kupisz na Allegro z cashbackiem »
prosty do sterowania dron

Nie wiesz jaki smartfon kupić? Zobacz nasz ranking telefonów z Chin - niezawodna jakość za niewielkie pieniądze.

Latanie dronem

Profesjonalne drony do filmowania i robienia zdjęć

Te modele są zdecydowanie droższe od swoich poprzedników. Filmowe drony z kamerą skonstruowane są tak, aby zapewnić jak najlepszy obraz. Do tego, oprócz świetnego systemu stabilizacyjnego i systemy FPV, niezbędny jest także statyw typu gimbal, który ma zapewnić jak najwyższą jakość rejestracji. 

Dron profesjonalny DJIi

Dron DJI Mavic 2 Enterprise + Fly More Kit Combo - profesjonalny dron z oświetleniem, głośnikiem i diodą ostrzegawczą. Wyposażony jest w system omijania przeszkód i wykrywania innych statków lotniczych.

Wielkość: 32,2 x 24,2 x 8,4 centymetrów

Czas lotu: 31 minut

Zasięg: 6 000 metrów

Drona do zadań specjalnych kupisz na Allegro z cashbackiem »

Profesjonalne modele posiadają także wiele zadań wspomagania latania: automatyczny powrót do miejsca startu, instynktowne unikanie przeszkód czy funkcję follow me. Drony marki DJI są uważane za najlepsze na rynku. Ich najnowszy model to Phantom 4, potężne narzędzie dla profesjonalistów

DJI Phantom 4 - z funkcją mapowania terenu. Utrzyma stabilność lotu nawet na terenach o słabej jakości sygnału.

Wielkość: 35 centymetrów (po przekątnej)

Czas lotu: 30 minut

Zasięg: 7 000 metrów

Filmowego drona kupisz z cashbackiem na Allegro »
Drone Phantom 4

Jeżeli komuś jednak zależy na mniejszych gabarytach i większej funkcjonalności, powinien sprawdzić model DJI spark - ten mini dron nada się również dla amatorów.

Dron DJI spark

Dron DJI Spark Alpine White - startuje z ręki. Posiada funkcję rozpoznawania twarzy właściciela.

Wielkość: 14,3 × 14,3 × 5,5 centymetrów

Czas lotu: 16 minut

Zasięg: 500 metrów

Mini drona DJIkupisz na Allegro z cashbackiem »

Na lądzie, w wodzie czy w powietrzu - swoje ekstremalne przeżycia i wyczyny rejestruj za pomocą kamery sportowej. Poznaj nasze Top 5 modeli.

Dron a regulacje prawne

Przed rozpieraczem nauki latania dronem, należałoby zapoznać się z przepisami, jakie obowiązują właścicieli tych bezzałogowców. Dzięki tej wiedzy, można posługiwać się dronami w sposób legalny i bezpieczny

Latanie dronem bez szkolenia jest dozwolone, jednak powinien być to lot rekreacyjny bądź sportowy. Sterujący nadal musi zachować bezpieczną odległość od zabudowań, pojazdów i ludzi. 

Licencja na drona z Tipli

Certyfikowane kursy pilotowania dronów w niezwykle atrakcyjnych cenach znajdziesz w serwisie Groupon. Dołączając do klubu Tipli, możesz zaoszczędzić nawet do 6% na zakupach.

Podaruj sobie wspaniałe doświadczenie z cashbackiem od Tipli »

Do innych celów niż zabawy i latania w zasięgu wzroku, właściciele dronów powinni wyrobić specjalne pozwolenie i przejść badania lekarskie. Osoba ubiegająca się o takie świadectwo nie musi być pełnoletnia, dzięki czemu młodzi miłośnicy dronów mogą je zdobyć bez problemów.

Zakupy na Allegro

To czego szukasz, jest bardzo blisko - drony, akcesoria i inne przedmioty kupisz na platformie Allegro.pl. Zamawiaj razem z Tipli i zyskaj nawte 1,4% zwrotu za zakupy.

Na Allegro kupuj z cashbackiem od Tipli »

Powiązane sklepy

Groupon, Allegro

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się