W jaki sposób jest weryfikowane moje konto w AliExpress?

Jak kupować na AliExpress 3. 10. 2018

Twoje zamówienie dokonane na AliExpress zostało anulowane? Może spotkała Cię sytuacja, w której zablokowane zostało całe konto celem weryfikacji tożsamości? Nie martw się. Sprawdź, jak postępować w takiej sytuacji i co zrobić, aby uniknąć jej w przyszłości.

Fenomen zakupów na AliExpress związany jest przede wszystkim z oszczędzaniem. Kto z nas nie lubi kupować tanio? Na AliExpress można znaleźć niemalże wszystko - odzież, dodatki, elektronikę czy różne gadżety, które ułatwiają życie. Polacy kochają chińską platformę, a zakupy na niej to czysta przyjemność, bez konieczności wychodzenia z domu.

wygodne kupowanie na AliExpress

Kupuj wygodnie na AliExpress.

W naszych poradnikach na temat platformy AliExpress poruszone zostały już najważniejsze punkty, dotyczące poruszania się po stronie, dokonywania zakupów, a także rozwiązywania ewentualnych problemów. Podczas korzystania z najpopularniejszej platformy zakupowej w Chinach, można jednak spotkać się z jeszcze jedną sytuacją: zablokowaniem konta. Jak sobie w tej sytuacji poradzić?

Kupuj bezpiecznie na AliExpress »

Dlaczego moje konto AliExpress zostało zablokowane?

Portal AliExpress często blokuje użytkowników z powodu troski o ich bezpieczeństwo. Jednym z powodów może być wielokrotna, nieudana próba zalogowania się lub podejrzenie nieuprawnionej płatności kartą płatniczą.

Weryfikacja konta krok po kroku

W celu weryfikacji konta musisz wykonać kilka prostych kroków, dzięki którym platforma Aliexpress rozpozna, że nie doszło do żadnego nieuprawnionego działania. Co dokładnie należy zrobić?

Najpierw AliExpress wyśle Do Ciebie e-mail z prośbą o dostarczenie skanów:

  • ID - dowód osobisty.
  • Karty kredytowej.
  • Wyciąg z konta.

Może się to wydawać koniecznością udostępnienia wielu wrażliwych danych, ale należy pamiętać, że w kwestii bezpieczeństwa nie ma kompromisów - chodzi o Twoje środki finansowe. Portal AliExpress upewnia się w ten sposób, że nie doszło do kradzieży karty płatniczej.

Przed przesłaniem zeskanowanych dokumentów należy je otworzyć w dowolnym programie graficznym i wszystkie wrażliwe dane rozmyć. Do takich należy numer PESEL, numer karty kredytowej (pozostaw tylko cztery ostatnie cyfry) i kod CVC na karcie.

Ile czasu zajmie weryfikacja danych?

Weryfikacja konta trwa około 4-5 dni. Czas ten może ulec wydłużeniu, bądź być nieco krótszy. Bądź cierpliwy. Jeśli weryfikacja trwa zbyt długo, skontaktuj się z Obsługą Klienta portalu AliExpress, która z pewnością odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Co zrobić, aby uniknąć weryfikacji w przyszłości?

  • Otwórz konto w Alipay - zapisz informacje o płatnościach z karty, aby nie było potrzeby ponownego wypełniania danych przy następnym zakupie.
  • Jeśli AliExpress po raz kolejny zażąda weryfikacji konta, po prostu napisz do nich, że już wysłałeś dokumenty w przeszłości, a odblokowanie nastąpi zwykle następnego dnia.

Jak kupować na AliExpress i zyskać jeszcze więcej?

Zarejestruj się na Tipli i kupuj oszczędniej. Czy wiesz, że za każdy zakup możesz zyskać zwrot części wydanej kwoty? Zakupy z Tipli są proste, a Ty możesz cieszyć się dodatkowymi oszczędnościami. Sprawdź to już dziś i pozwól sobie na więcej.

Polecane artykuły

Więcej polecanych sklepów

Polecane artykuły

Gazetki promocyjne #42 tydzień: pierogi…

Aktualne gazetki promocyjne już na Ciebie czekają! Sprawdź z nami, co kupić tym razem i ciesz się...
18.10.2018 PRZECZYTAJ

Pożyczki szyte na miarę potrzeb od…

Wpadłeś na genialny pomysł i potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? A może musisz szybko spłacić...
17.10.2018 PRZECZYTAJ

10 najlepszych prezentów dla dzieci w…

Chcesz kupić gry lub zabawki dla dzieci? Szukasz inspiracji i oszczędności? W tym artykule...
16.10.2018 PRZECZYTAJ

Już uciekasz?

Dosłownie w kilka sekund możesz zyskać zwrot za swoje zakupy!

Załóż darmowe konto na Tipli. Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich zniżek oraz zwrotów cashback. Aż 25% zwrotu za zakupy w 1267 sklepach.

Oferta jest ważna przy każdym zakupie, nie zapomnij na zniżki oraz promocje.

lub