Ubezpieczenie turystyczne - jak wybrać i kiedy je warto kupić?

Zakupowy poradnikWakacje 10. 11. 2021

Jeśli wybierasz się na urlop za granicą, to na pewno zastanawiasz się nad tym, czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. To ważne, aby w podróży czuć się komfortowo i bezpiecznie. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie turystyczne porównywarka i kalkulator. Rozważ wszystkie za i przeciw i ruszaj!

Każdy wyjazd za granicę to prawdziwe organizatorskie wyzwanie. Jeżeli wyruszasz na wakacje z biurem podróży, to większość formalności masz z głowy. Gdy jednak planujesz wyjazd na własną rękę, to musisz się dobrze przygotować i zatroszczyć osobiście o każdy szczegół. Dowiedz się więcej o ubezpieczenie turystyczne online i przygotuj się na urlop.

Ubezpieczenie turystyczne – na wszelki wypadek

Ten typ ubezpieczenia wykupujemy zazwyczaj przed wyjazdem za granicę. Wypadki zdarzają się wszędzie, ale gdy coś złego przytrafi się nam za granicą, to możemy mieć spory problem. Na ubezpieczenie turystyczne składa się wiele elementów.

Ubezpieczenie assistance obejmuje pomoc i wsparcie w czasie naszego pobytu za granicą. Ubezpieczenie kosztów leczenia pokrywa koszty opieki medycznej w razie choroby, czy innych wydarzeń wymagających kontaktu z lekarzem. Ubezpieczenie wypadkowe zapewnia odszkodowanie w razie trwałych urazów, czy śmierci w czasie wyjazdu. Ochronę na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim zapewnia ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie turystyczne

Nie daj się zaskoczyć na wakacjach, wykup ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczeniu podlega także bagaż oraz podróż lotnicza. Koniecznie należy wspomnieć o ubezpieczeniu na wypadek naszej rezygnacji z podróży wynikającej z nagłego wypadku, śmierci krewnego, choroby, czy szkody majątku.

Ubezpieczenie turystyczne - czy warto?

Wielu z nas ma wątpliwości co do tego, czy polisa turystyczna będzie im potrzeba. Oczywiście, zawsze mamy nadzieję, że nasza podróż upłynie nam na przyjemnościach i atrakcjach. Może się jednak zdarzyć coś, na co my osobiście nie mamy żadnego wpływu i wtedy ubezpieczenie turystyczne się przydaje. Dowiedz się więcej, zadbaj o swoje finanse.

Powody, dla których warto się ubezpieczyć:

  • możesz liczyć na pomoc medyczną, gdziekolwiek jesteś,
  • w razie wypadku masz zapewniony transport medyczny do kraju,
  • jeżeli coś przytrafi Ci się na urlopie, to Twoi bliscy mogą liczyć na pomoc. Ubezpieczyciel organizuje opiekę dla dzieci, kierowcę oraz przyjazd osoby, która będzie Ci towarzyszyć np. w trakcie choroby.
  • ubezpieczenie pokrywa koszty ratownictwa górskiego,
  • otrzymujesz wsparcie po wypadku, np. gdy wrócisz do kraju i nie będziesz w stanie pracować,
  • kiedy spowodujesz szkodę, która dotknie kogoś innego np. potrącisz pieszego lub Twoje dziecko zniszczy jakiś przedmiot, to zajmie się tym Twój ubezpieczyciel,
  • możesz liczyć na pomoc tłumacza,
  • możesz liczyć na pomoc prawnika,
  • Twój bagaż i wszystkie sprzęty np. turystyczny, czy elektroniczny są chronione,
  • jeśli w ostatniej chwili będziesz musiał odwołać wyjazd, to możesz odzyskać swoje pieniądze

A co z kartą EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to owszem całkiem przydatna rzecz, jednak może się okazać niewystarczająca. Ta karta umożliwia Ci korzystanie z odpowiedników NFZ za granicą. A wszyscy wiemy, jak to z publiczną służbą zdrowia bywa. W każdym kraju wygląda to inaczej.

Może się zdarzyć, że bezpłatną pomoc otrzymasz tylko w określonych godzinach. Tak jest np. w Hiszpanii. Czasami będziesz musiał pokryć koszty transportu. Wielu miejscowościach turystycznych działają jedynie prywatni lekarze, którzy nie honorują kart EKUZ.

W porównaniu z najtańszym ubezpieczeniem turystycznym karta EKUZ wypada słabo. Jest ona co prawda bezpłatna, ale szukanie odpowiedniej placówki, czy lekarza, który udzieli nam dzięki niej pomocy, może okazać się o wiele droższe, zwłaszcza że w grę wchodzi nasze zdrowie. Minusem takiej karty jest także fakt, że jest honorowana jedynie w krajach członkowskich UE oraz EFTA.

Ubezpieczenie turystyczne

Wybierz najlepsze ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne online

Polisę turystyczną możesz wykupić przez Internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż przed wyjazdem zawsze jest dużo spraw do załatwienia. Zakupy, badania, szczepionki i pakowanie. Teraz ubezpieczenie turystyczne zapewnisz sobie za jednym kliknięciem myszki. Takie rozwiązanie oferuje większość firm ubezpieczeniowych jak AXA, PZU, czy Generali.

Pamiętaj, zawsze dokładnie przeczytaj umowę. Sprawdź, co podlega ubezpieczeniu. Polisa turystyczna powinna przede wszystkim pokrywać koszty leczenia i ratownictwa. Jeżeli podróżujemy z wartościowym sprzętem, to dobrze by było, gdyby także nasz bagaż był ubezpieczony.

Aby wybrać najlepszą ofertę, warto poznać narzędzie ubezpieczenie turystyczne kalkulator, dzięki któremu porównasz nawet kilkadziesiąt ofert ubezpieczeń.

Jeśli jeszcze nie byłeś na wakacjach, to koniecznie musisz to zmienić. Podaruj sobie urlop, na jaki zasługujesz! Korzystaj z najciekawszych ofert, póki lato trwa!

Powiązane sklepy

GENERALI

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się