Reklamacja bez tajemnic, czyli kupuj w bonprix bez obaw!

Zakupowy poradnikModa  |  Zakupy w Internecie 5. 4. 2022

Uwielbiasz robić zakupy przez Internet? Nie musisz wychodzić z domu, stać w kolejkach do przymierzalni ani tracić czasu na dojazd do galerii. W zaciszu domowym, w wygodnym fotelu, z kubkiem ulubionej herbaty i z przyjemnością przeglądasz ulubione sklepy w poszukiwaniu ubrań. Niestety czasem zdarza się, że paczka którą dostałaś, nie jest zgodna z Twoim zamówieniem. Co wtedy zrobić? Jakie są Twoje prawa jako konsumenta? Na te i inne pytania odpowiadamy właśnie teraz.

Każdy z nas, gdy dokonuje zakupu, staje się konsumentem, a jednym z podstawowych praw, jest prawo do reklamacji. W poniższym artykule przeczytasz garść najważniejszych informacji na temat tego, jak w sklepie bonprix.pl dokonać zwrotu towaru lub reklamacji.

Pamiętaj, że towar kupiony przez Internet od sprzedawcy, który jest przedsiębiorcą podlega takim samym prawom reklamacyjnym jak produkty zakupione w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo, zawierając umowę kupna-sprzedaży drogą elektroniczną masz też prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny do 10 dni od momentu doręczenia towaru.

Bonprix

Jak wygląda reklamacja w bonprix?

Sklep bonprix dokłada wszelkich starań, aby zamówiony przez Ciebie towar dotarł w nienaruszonym stanie i był zgodny z zamówieniem. Zdarza się jednak, że coś pójdzie nie tak. Nie musisz się tym denerwować. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową bonprix - kontakt do sklepu znajdziesz na stronie profilowej na Tipli.pl.

Skontaktuj się z bonprix »

Czy wiesz, że...

bonprix odpowiada wobec konsumenta za wady fizyczne i prawne towaru w zakresie określonym Ustawą z dnia 30.05.2014r. o prawach konsumenta oraz Kodeksem Cywilnym.

Jeśli towar, który dostałaś, nie jest tym zamawianym przez Ciebie, możesz złożyć oświadczenie reklamacyjne w dowolnej formie. Ważne jest to, aby opisać problem i nie zapomnieć o podaniu danych do identyfikacji zamówienia. Towar oczywiście odsyłasz na swój koszt (możesz skorzystać z portalu Furgonetka), ale w momencie, gdy reklamacja okaże się zasadna, bonprix zwróci Ci poniesione koszty przesyłki. Pamiętaj wówczas, aby przedstawić dowód poniesionych kosztów. Jeśli go nie posiadasz, sklep zwróci Ci równowartość najtańszej przesyłki.

Prawo do zwrotu towarów w bonprix

W bonprix zwroty również są respektowane. Możesz odstąpić od umowy kupna towaru w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Aby zachować ten termin, wystarczy przesłać oświadczenie na adres siedziby lub adres mailowy, przed jej upływem. Firma bonprix niezwłocznie potwierdzi otrzymanie oświadczenia za pośrednictwem zwrotnie przesłanej wiadomości wskazując datę otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Bonprix zwroty

Jeśli sklep jako pierwsze otrzymał odstąpienie od umowy bez towaru, to może wstrzymać się z wypłatą pieniędzy, do momentu otrzymania przesyłki ze zwracanym artykułem.

Jeśli procedura zostanie przeprowadzona pomyślnie, to pieniądze zostaną zwrócone przekazem pocztowym, na konto bankowe lub w formie bonu na kolejne zakupy. Preferowany wariant możesz wskazać w formularzu.

W bonprix nie ma możliwości wymiany zwracanego towaru na inny.

Czy wiesz, że...

W myśl przepisów ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej konsument może skorzystać z uprawnień ustawowych w ciągu dwóch lat od momentu zakupu towaru Oznacza to, że jeśli w tym czasie w kupionym produkcie ujawni się jakakolwiek wada, sprzedawca ma obowiązek bezpłatnej naprawy lub wymiany artykułu.

Bonprix zwroty

Korzystając z tego uprawnienia nie ma obowiązku przedstawiania dokumentu gwarancyjnego - uprawnienie to jest niezależne od gwarancji, która stanowi dodatkową podstawę roszczeń konsumenckich.

Jak widzisz, nie ryzykujesz niczym, robiąc zakupy w sklepie internetowym bonprix. Moda nie będzie mieć przed Tobą żadnych tajemnic.  Warunki korzystania i kupowania w sklepie, reklamacje oraz zwroty towaru są bardzo jasne i czytelne. Wszystko poparte jest ustawą o prawach konsumenta, więc nawet, jeśli przytrafi Ci się wadliwy towar, bez problemu go zwrócisz i odzyskasz pieniądze.

Powiązane sklepy

Bonami, Bonprix, Reserved, born2be, MANGO Polska

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się