Pyszny soczek - z sokowirówki, czy z wyciskarki?

Zakupowy poradnik 10. 11. 2021

Na pierwszy rzut oka wyciskarka i sokowirówka nie wyglądają bardzo odmiennie. Tu i tu surowcem są owoce i warzywa, a produktami pyszne soki, witaminy i lemoniada. Ale istnieją znaczące różnice między nimi. Poznajmy ich zalety i wady!

Pyszne, zdrowe posiłki i napoje uzyskane niewielkim nakładem czasu, to marzenie wielu samodzielnych pań domu. Dziecko grymaszące na owoce i warzywa z przyjemnością spożyje je w postaci soku, a w obecnym trybie życia wzmacniające witaminy potrzebne są każdemu.

Wyciskarka wolnoobrotowa - płynne zdrowie w najlepszym wydaniu

Wyciskarka pozwala na uzyskanie gęstszego, bogatszego w witaminy, esencjonalnego soku, z drobinkami składników. Ponadto potrafi przetworzyć owoce i warzywa zielonych warzyw liściastych (szpinak) oraz niedużych owoców leśnych (jagód). Taki sok można przechowywać nieco dłużej, a całe urządzenie jest cichsze niż sokowirówka.

Ze względu na ilość wałów, rozróżniamy wyciskarki jedno- i dwuślimakowe.

Wyciskarka jednoślimakowa to prosta, łatwa w czyszczeniu konstrukcja. Radzi sobie z większością warzyw i owoców. Ograniczoną przydatność ma jedynie przy wyciskaniu soku z zieleniny. Jeżeli więc jesteś na specjalnej diecie i codziennie musisz spożywać soki z naci pietruszki, sałaty, ziół czy jarmuży, jest to dobry, lecz nie najlepszy wybór.

Najbardziej efektywne uzyskanie soku z tak twardych i suchych roślin to domena wyciskarek dwuślimakowych, które uzyskują więcej soku i składników odżywczych, szczególnie z opornych, zielonych warzyw - traw, ziół, warzyw liściastych. Takie wyciskarki są jednak z reguły droższe, trudniej je czyścić i wolniej pracują.

Smoothie party

Zaproś przyjaciół i zrób fantastyczne smoothie party!

Wyciskarki wolnoobrotowe występują w różnych wersjach cenowych. Sprawdź te popularne propozycje!

Wyciskarka Kalorik

Dobra i tania wyciskarka wolnoobrotowa Kalorik FE 1010R; RTV EURO AGD; 249,00 PLN

Wyciskarka Zelmer

Cicha i wydajna wyciskarka wolnoobrotowa ZELMER ZJP1300B; Media Expert; 668,00 PLN

Wyciskarka Philips

Potężna wyciskarka wolnoobrotowa PHILIPS HR1889/70; Avans; 749,99 PLN

Pamiętaj, że kupisz je taniej, przeglądając regularnie publikacje z promocjami, na przykład gazetki RTV EURO AGD.

Sokowirówka - kiedy się sprawdza?

Dobra sokowirówka jest zauważalnie tańsza od dobrej wyciskarki. Ponadto szybko mieli spore ilości warzyw i owoców. Uzyskany sok jest klarowny, ale mocno napowietrzony, przez co trzeba go wypić tuż po przygotowaniu. Ma on mniej substancji odżywczych niż ten uzyskany z wyciskarki.

Sokowirówka świetnie radzi sobie z przerabianiem dużej ilości twardych składników w krótkim czasie. Jabłka, marchew oraz buraki nie stanowią dla niej żadnego wyzwania. Ze względu na pojemność i wydajność, zwykle nie ma potrzeby ręcznego krojenia składników na mniejsze części przed włożeniem do środka.

Rada Tipli

Jeśli szukasz wciąż nie jesteś pewien, może szukasz czegoś innego? Sprawdź z nami, jak kupić dobry blender.

Niestety czyszczenie sokowirówki to czasochłonne zajęcie. Ostrza, drobne oczka w sicie - wszystkie te elementy z przyjemnością łapią włókna przerobionych składników i nie jest łatwo się ich pozbyć.

Sokowirówka Philips

Wysokiej jakości sokowirówka Philips Avance Collection HR1918/80; Komputronik; 599,00 PLN

Sokowirówka Philips

Dobra, w dobrej cenie sokowirówka Severin ES 3566; Komputronik; 141,50 PLN

Sokowirówka Philips

Wydajna sokowirówka Zelmer 486 / ZJE1800X; Komputronik; 339,90 PLN

Kup taniej sokowirówkę z internetu, wykorzystując odpowiednie kody rabatowe, na przykład zniżki w RTV EURO AGD.

Nie udało się znaleźć odpowiedniego sprzętu?

Postaraliśmy się wybrać dla Ciebie ciekawe wyciskarki i sokowirówki z kilku sklepów. Jeśli chcesz czegoś innego, zachęcamy Cię do samodzielnych poszukiwań! Zajrzyj do:

i kupuj taniej dzięki zwrotowi cashback od Tipli!

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi będziesz mógł prowadzić efektywny i zdrowy styl życia. Zainwestuj w siebie i wyciśnij moc z warzyw i owoców!

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się