Postanowienia noworoczne - sprawdź, jak na nich zaoszczędzić

Zakupowy poradnikDom, ogród i hobby  |  Zakupy w Internecie  |  Noworoczne zniżki i wyprzedaże  |  Odchudzanie  |  Finanse 23. 11. 2021

Zapewne każdy już zna słynną sentencję powtarzaną przy okazji zbliżającego się sylwestra: "Nowy rok, nowy Ja!". Choć dla wielu może ona wydawać się już banałem, początek nowego kalendarza to świetny moment na wprowadzenie zmian w swoje życie - tych małych, jak i dużych. Sprawdźmy, jakie postanowienia noworoczne są najchętniej przez nas przyjmowane i jak na nich zaoszczędzić.

Nadchodzący nowy rok to idealny moment na podsumowanie swoich osiągnięć, ale także wyciągnięcie wniosków z porażek. Z tej okazji wiele osób poświęca chwilę ze swojego wolnego czasu na stworzenie nowej listy postanowień noworocznych, aby jak najlepiej wykorzystać kolejne 365 dni swojego życia. Jednak zadanie to może okazać się trudniejsze, niż w przypuszczeniach. I choć ambicje z nowym rokiem są wielkie, postanowienia noworoczne powinny być jak najbardziej realne i możliwe do zrealizowania. Z pomocą w stworzeniu listy celów przychodzi kilka prostych, aczkolwiek przydatnych porad.

Postanowienia noworoczne - lista celów

Postanowienia noworoczne najczęściej przybierają postać listy, z której najchętniej każdy odhaczyłby wszystkie punkty za jednym razem. Jednak po kolei! Tworzenie listy celów dobrze jest rozpocząć od wypisania "kategorii" sfer z życia, w których chce się wprowadzić zmiany, takich jak np.: kariera, samorozwój, ciało i zdrowie, codzienne nawyki i tym podobne. Dzięki temu postanowienia zostaną uporządkowane, co ułatwi ich wypełnianie.

Najlepsze wyprzedaże noworoczne tylko z Tipli

Nowy rok to świetny moment na zmiany w swoim życiu nie tylko z powodu nowego kalendarza - właśnie wtedy mamy okazję skorzystać z licznych wyprzedaży noworocznych, z którymi zaopatrzymy się w produkty przydatne podczas wypełniania swoich postanowień. Sprzęt sportowy, książki czy nowe ubrania - sprawdź, w jakich sklepach znajdziesz najlepsze zniżki i rozpocznij oszczędzanie - z Tipli zyskasz do nawet 25% rabatu za zakupy online w postaci zwrotu cashback.

Poświąteczne wyprzedaże z Tipli

Tipli dla Ciebie: Zbliżające się nieubłaganie deadliny w pracy, urodzinowa impreza dziecka, która wymaga przygotowań, a do tego sterta prania, która czeka już od kilku dni na podłodze w łazience - jak na to wszystko znaleźć czas? Odpowiednia organizacja może być kluczem do odnalezienia harmonii i idealnej ruty dnia u każdego z domowników. Sprawdźmy, jak zarządzać swoim czasem efektywnie i skutecznie.

postanowienia noworoczne

Połącz kropki

Oprócz ścisłej listy, warto pomyśleć także o stworzeniu "mapy połączeń", która odwzorowywałaby zależność kolejnych postanowień między sobą - tutaj przyda się większa kartka lub plik w komputerze. Jak wiadomo, nic w życiu nie jest zero-jedynkowe, dlatego jeśli wśród postanowień pojawi się np. "zmiana pracy na lepszą", warto połączyć to z innymi celami, które to ułatwią, np. zrobieniem dodatkowych kursów czy dopracowaniem swojego CV. Takich przykładów jest więcej: zrzucenie zbędnych kilogramów z pewnością można zestawić ze zmianą niezdrowych nawyków odżywiania czy regularnymi badaniami, a przeczytanie 52 książek nie obejdzie się bez unormowanych godzin na pracę i odpoczynek.

Postanowienie postanowieniu nie równe

Wpisując poszczególne cele warto pamiętać, aby były one konkretne i jasno określone. Dlatego zamiast "schudnąć" można napisać "zrzucić 5 kilogramów", a "być bardziej eko" zamienić na "przestać używać plastikowych torebek" czy "częściej korzystać z komunikacji miejskiej niż samochodu". Dzięki temu cel będzie wydała się bardziej możliwy do zrealizowania.

Najlepsze wyprzedaże noworoczne - wszystko znajdziesz na Allegro

Niezależnie od Twojego celu na przyszły rok, wszystkie niezbędne rzeczy kupisz podczas Wielkiej Zimowej Wyprzedaży na Allegro.pl! Przebieraj spośród licznych ofert zniżkowych na tysiące produktów, takich jak: narzędzia, meble, gry czy artykuły dla zwierząt i oszczędź na ich zakupie! Dodatkowo z Tipli odbierzesz do nawet 1,4% zwrotu cashback od wydanej kwoty. Sprawdź najlepsze promocje już dziś!

Kupuj na Allegro z cashbackiem Tipli

Tipli dla Ciebie: Nadmiar czasu wolnego podczas niezaplanowanego urlopu lub długich wakacji potrafi przytłoczyć. Kiedy wszystkie dni zlewają się w jeden, warto rozejrzeć się za nowym hobby lub pasją, które mogłyby te chwile urozmaicić. Rozwiązaniem tego problemu może być... kreatywność! Sprawdźmy, jak spędzać wolny czas produktywnie, a przy tym bawić się w najlepsze.

postanowienia noworoczne jak dotrzymać

Tell me why?

Określenie powodu, dla którego chce się wprowadzić konkretną zmianę, może być bardziej angażujące, niż postanowienie zostawione samo sobie. Dlatego wypisując postanowienia noworoczne należy skupić się na wynikach pracy nad sobą i powodach, dla których podejmowany jest ten wysiłek, a nie tylko nad poświęceniem. Dzięki temu uwaga zostanie odwrócona od samego procesu, który często może być żmudny i monotonny, a za to skupi się na tej przyjemnej części, czyli rezultacie.

Postanowienia noworoczne - jak dotrzymać

Stworzenie listy celów to tylko początek. Zabawa zaczyna się, kiedy przyjdzie czas na jej wypełnianie. Jak realizować postanowienia noworoczne? Zasada małych kroków w tym przypadku sprawdzi się idealnie - wypełnianie celów należy potraktować jak maraton, którego sprintem nikt nie przebiegnie. Uzbrojenie się w cierpliwość i wyrozumiałość dla samego siebie będzie tu kluczowym zabiegiem, bo przecież rok ma aż 365 dni, a zmiany wymagają czasu. Więc wolne początki - jeśli do tej pory ktoś wolał leżeć na kanapie przed telewizorem, nie powinien oczekiwać od siebie idealnej sylwetki w ciągu miesiąca. Najważniejsze są podstawy - rozmowa z lekarzem, zaplanowanie zdrowych i zbilansowanych posiłków czy rozpoczęcie każdego dnia od rozciągania. Dalej można już stopniowo zwiększać swoje zaangażowanie w wypełnienie danego postanowienia, aż któregoś dnia założenie butów i przebiegnięcie 5 kilometrów już nie będzie tak nierealistyczne.

Najlepsze wyprzedaże noworoczne - jak elektronika, to tylko Media Expert

Dzisiaj nie da obejść się bez technologii. Najlepszej jakości elektronikę w przystępnych cenach kupisz podczas Wielkiej Wyprzedaży w sklepie Media Expert. Konsole, czytniki e-booków czy sprzęt domowy - przebieraj w dostępnych tam produktach i oszczędzaj do nawet 80%! Przed złożeniem zamówienia koniecznie pamiętaj o przekierowaniu z Tipli, z którym odbierzesz kolejny 1% rabatu w postaci zwrotu cashback.

Kupuj w Media Expert z cashbackiem Tipli

Tipli dla Ciebie: Jedną z pierwszych rzeczy, jakiej dzieci uczą się w szkole jest czytanie. Z biegiem czasu umiejętność ta rozwija się, aż do momentu, w którym przyswojenie tekstu ze zrozumieniem nie sprawia już żadnej trudności. Właśnie wtedy ma się szansę na poznanie zupełnie innego świata - świata fantazji i bezgranicznej wyobraźni. Sprawdźmy, co warto przeczytać i jakie książki zasługują na swoje miejsce w naszych domach.

pomysły na postanowienia noworoczne

Stały wgląd w listę postanowień noworocznych zachęci do łapania okazji. Zapisany plik na pulpicie komputera, w telefonie czy na pierwszej stronie kalendarza lub notatnika będzie stale przypominał o sobie, co z pewnością będzie świetnym zapalnikiem do działania. Motywujące jest też dzielenie tego doświadczenia z bliską osobą - zaangażowanie partnera lub przyjaciele, wspólnie spędzony czas i rozmowa z pewnością umilą chwile poświęcone na wysiłek, który trzeba włożyć w samorozwój.

Pomysły na postanowienia noworoczne

Najczęstsze postanowienia noworoczne krążą wokół poprawienia swojego stanu zdrowia oraz kondycji, rozstania się z używkami czy przerwaniu prokrastynacji. I pomimo ich popularności i niekiedy banału, są one jak najbardziej ok! Nadal można czerpać radość z tych rezultatów, bo polepszenie jakości życia rozpoczyna się właśnie od niewielkich zmian. Dodatkowo popularne postanowienia nadal są ambitne i wykonalne. Oto kilka z nich:

 • zadbać o siebie - psychicznie i fizycznie,
 • zaangażować się w swoją pracę/ postarać się o awans,
 • zmienić pracę na lepszą, 
 • zainteresować się ekologią,
 • nauczyć się nowego języka obcego,
 • ograniczyć imprezy,
 • przestać pić i palić,
 • spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu,
 • zacząć oszczędzać,
 • zaplanować podróż,
 • znaleźć nowe hobby,
 • znaleźć czas dla bliskich,
 • zredukować stres w swoim życiu itp.

Mniej znaczy więcej, dlatego warto dać sobie trochę przestrzeni i czasu na proste sprawy, które zaskakująco pozytywnie mogą wpłynąć na życie codzienne.

Najlepsze wyprzedaże noworoczne - zadbaj o wygląd z drogerią Notino

Wśród Twoich postanowień noworocznych pojawiło się większe poświęcenie uwagi wyglądowi? Zadbane osoby nie tylko prezentują się lepiej, ale i czują się pewniej w swoim ciele. Zadbaj o siebie dzięki noworocznym zniżkom aż do 70% i darmowej dostawie w internetowej drogerii Notino. Kupując z Tipli dodatkowo zyskujesz nawet 5% zwrotu cashback za zamówienie online.

Kupuj na Notino.pl z cashbackiem Tipli

Tipli dla Ciebie: Wraz z końcem lata dni stają się coraz krótsze, zmniejsza się ilość światła słonecznego, a pogoda zaczyna się coraz bardziej psuć. Taka sytuacja sprzyja pojawieniu się jesiennej chandry. Zmiana trybu życia, spadek nastroju oraz wzmożona senność nie jednej osobie potrafią popsuć samopoczucie. Dodatkowo sytuacji nie poprawia fakt, że najczęściej oznacza to także koniec wakacji i powrót do szkoły czy pracy. Sprawdźmy więc, jak radzić sobie z jesienną chandrą i odzyskać zapał do codziennego funkcjonowania.

jakie postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne - oryginalne pomysły

Co jeśli ktoś ma już obrał podstawowe cele i nadal się ich trzyma? Pomysłów na postanowienia noworoczne jest co niemiara, więc znalezienie nowych celów to tylko formalność. Samorozwój nie ma końca, dlatego warto pomyśleć o kolejnych krokach do najlepszej wersji siebie:

 • pomimo planów na odchudzanie, zaakceptować i pogodzić się z własnym ciałem,
 • wyrzucić starą, dziurawą i przetartą odzież oraz zastąpić ją nową,
 • wybrać sobie jedno danie i opanować jego gotowanie do perfekcji,
 • medytować,
 • nauczyć się odmawiać,
 • nie przejmować się opinią innych,
 • zaangażować się w wybrany wolontariat,
 • codziennie poświęcać chwile na rozmowę z samym sobą,
 • pisać dziennik/ pamiętnik/ notatnik myśli,
 • zadbać o swoje stopy, 
 • bez obaw inwestować w siebie czas i pieniądze.

Najważniejsze jest jednak jedno - czerpać radość z każdego małego osiągnięcia i pamiętać o tym uczuciu w chwilach zwątpienia lub porażki. Wypełnianie postanowień noworocznych nie zawsze udaje się w 100%, jednak każdy, nawet najmniejszy sukces nadal jest sukcesem. Powodzenia!

najlepsze wyprzedaże noworoczne

Tipli dla Ciebie: Plastik jest wszędzie. Każdego dnia, robiąc zakupy przynosisz do domu coś plastikowego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak bardzo niekorzystne jest to dla środowiska i naszych najbliższych. Zmiana nawyków to tylko kwestia decyzji. Małymi krokami jesteśmy w stanie je zmienić na lepsze. Nagle odkrywamy w jaki sposób lepiej dbać o zdrowie, co i gdzie kupować. Podpowiemy dziś, jak pozbyć się plastiku z naszego codziennego życia i wkroczyć na ECO ścieżkę życia dzięki torbie na zakupy.

Najlepsze wyprzedaże noworoczne - nowe ubrania na nowy rok z bonprix

W nowy rok wejdź z nową garderobą! Najmodniejsze ubrania kupisz podczas Zimowej Wyprzedaży w sklepie internetowym bonprix. Ceny na setki produktów zostały obniżone do nawet -50%, więc nie czekaj i zamawiaj! Przed zakupami odwiedź portal Tipli, z którym zyskasz do nawet 4% zwrotu cashback za zakupy online. Portfele w dłoń!

Kupuj w bonprix z cashbackiem Tipli

Powiązane sklepy

Notino, Bonprix, Allegro

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się