Poradnik jak kupować buty w internecie

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie 5. 4. 2022

Za duży, spadający pantofelek to dobra rzecz dla kopciuszków. W prawdziwym życiu za duże buty to problem. O ile odwiedzając sklep osobiście but zawsze można przymierzyć, o tyle kupując przez internet nie mamy takiej możliwości. Dlatego chcemy Ci poradzić, jak kupić wygodne buty w internecie.

Obuwie, to jeden z najczęściej kupowanych artykułów w internecie. Wirtualne półki zachwycają nas nietuzinkowymi modelami. Zwłaszcza buty z AliExpress wabią nas stylowym wyglądem i atrakcyjną ceną. Ciągle jednak z obawą decydujemy się na zakup butów z Chin.

Nic dziwnego. W końcu jak możesz mieć pewność, że śliczne mokasyny będą pasować jak ulał? Jak możesz sprawdzić czy eleganckie półbuty lub wysokie szpilki będą prezentować się idealnie nie tylko na zdjęciu ilustracyjnym, lecz również na nodze? Musisz dowiedzieć się, jak zmierzyć stopę i jak kupić właściwy rozmiar przez internet!

Jak zmierzyć stopę i wybrać rozmiar buta?

Na początku wybierz odpowiednią porę dnia. Stopa wyciągnięta wprost z łóżka układa się nieco inaczej niż normalnie. Zaczekaj więc z mierzeniem do popołudnia.

Będziesz potrzebować:

  • kartki papieru
  • ołówka lub długopisu
  • miarki krawieckiej lub linijki.
Za pomocą miarki krawieckiej zmierzysz stopę i wybierzesz odpowiedni rozmiaru butów

Teraz możesz zmierzyć stopę. Połóż kartkę na ziemi. Stań w lekkim rozkroku, opierając jedną stopę w całości na kartce. Stój równo, żeby ciężar rozkładał się jednakowo na obie stopy. Obrysuj piętę i palce. Obrysowując, należy trzymać ołówek pionowo. Nie pochylaj samego rysika w stronę stopy. Nie chcesz obrysować linii dotyku stopy z kartką, tylko określić rozmiar swojego buta. No i potrzebujesz też nieco luzu. Najlepiej poproś kogoś o pomoc.

Następnie linijką lub miarką zmierz najdłuższy odcinek od końca pięty do wierzchołka najdłuższego palca, zwykle palucha, choć nie zawsze. Zrób to samo z drugą stopą. To normalne, że stopy nieco różnią się od siebie długością. Większy wynik zapisz na kartce. Do wymiaru dodaj około pół centymetra lub centymetr.

Gratulacje, właśnie zdobyłeś informacje, które pomogą Ci określić, jaki wybrać rozmiar butów w internecie. I to nie tylko wtedy, kiedy zamierzasz kupić obuwie na AliExpress!

Tipli radzi:

Kupowanie butów na AliExpress to gwarancja niepowtarzalnych wzorów, które zaspokoją gusta każdego. Kupisz tam stylowe i tanie buty. Jednak przed złożeniem zamówienia upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rozmiar obuwia. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, jak kupować na AliExpress.

Poradnik jak kupować na AliExpress

Rozmiary butów w internecie

Mając wymiar w cm będziesz mógł teraz dopasować go do jednego z wielu systemów miar obuwia. Pisaliśmy już jak to zrobić, radząc Ci jak wybrać odpowiedni rozmiar na AliExpress.com.

Sprzedawca interesujących Cię butów z pewnością opisze jego rozmiar używając co najmniej jednego z poniższych systemów. Dokładnie zapoznaj się z tabelkami umieszczonymi na końcu artykułu.

Jak kupować buty w internecie

Na co zwrócić uwagę wybierając buty w internecie

Na co warto zwrócić uwagę kupując buty przez internet

  • Jeżeli nie wiesz jakie buty wybrać, śmiało zwróć się o radę do działu obsługi klienta danego sklepu.
  • Kupując buty w takich sklepach jak AliExpress, warto kierować się oceną przyznaną danym butom lub opiniom klientów. Często obok komentarzy właściciele nowych butów umieszczają zdjęcia ilustrujące prawdziwy wygląd zakupionego przez nich obuwia.
  • Wybierając obuwie unisex powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wybór rozmiaru. Raczej nie kieruj się rozmiarami charakterystycznymi dla danej płci. Znajdź informacje o długości stopy wyrażonej w centymetrach!
  • Pamiętaj, towar zakupiony w internecie możesz zwrócić lub wymienić (za wyjątkiem obuwia wykonanego na miarę). Postaraj się jednak, by nie było widać na nim żadnych śladów użytkowania.
  • Osoby posiadające niestandardowy obwód stopy, powinny poprosić obsługę sklepu internetowego o zmierzenie obuwia. W tym celu zmierz tak zwaną tęgość stopy, czyli obwód śródstopia (od małego palca do haluksa), obwód podbicie-pięta oraz obwód w kostce.
Jak kupować w internecie buty dla dzieci

Jak kupować w internecie buty dla dzieci

Rozmiary butów dziecięcych

Kupowanie obuwia dziecięcego przez internet to dość trudne zadanie. Często nie wystarczy informacja o długości stopy, aby wybrać wygodne buty. Dzieci mają różną wysokość podbicia, dlatego kupując buty w internecie, musisz poprosić sprzedawcę o szczegółowe wymiary obuwia. Podczas mierzenia stopy dziecka, zwróć szczególną uwagę na to, czy stoi prosto!

Nie kupuj dziecku zbyt małego, czy wąskiego obuwia. Buty dziecka powinny być około 8 do 10 mm większe, sandały o 4 - 5 mm. Kupuj buty z szerokim czubkiem i wzmocnioną piętą, która będzie wspierała prawidłowe jej ustawienie.

Ponadto wybierz te z miękką podeszwą, wykonane z materiałów, które przystosują się do stopy dziecka. Pamiętaj, że stopa Twojej pociechy ciągle się rozwija i niewłaściwe obuwie może spowodować nieprzyjemne konsekwencje. To nie stopa powinna się dostosować do buta dziecka, ale but do stopy. Dlatego dziecięce obuwie polecamy kupować w specjalistycznych sklepach, takich jak Bartek.

Przypominamy, że według niektórych systemów, na przykład pochodzącego ze Zjednoczonego Królestwa, buty dla dzieci są oznaczane inaczej od butów dla dorosłych!

Kupując buty dla dzieci na AliExpress, pamiętaj, że termin doręczenia przesyłki może trwać nawet 3 miesiące. W tym czasie stopa dziecka stale rośnie! Dlatego lepiej kupić buty nieco na wyrost.

Sprawdź, jak dobrze dobrać rozmiary butów. Przelicznik jest bardzo pomocny, niezależnie od tego, jaki rodzaj chcesz wybrać. Rozmiary butów narciarskich trochę się różnią od tych standardowych, dlatego szczególnie zwróć na to uwagę podczas wyboru obuwia do zimowego szaleństwa. 

Kupując buty w internecie wykorzystaj nasze rady i tabele rozmiarów.

Rozmiary butów damskich

Rozmiary butów damskich

Rozmiary obuwia męskiego

Rozmiary obuwia męskiego

Rozmiary butów dziecięcych

Rozmiary butów dziecięcych

Powiązane sklepy

AliExpress, Bata, DEICHMANN, Bartek, Eobuwie, Czasnabuty.pl

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się