Odkurzanie nie sprawia Ci przyjemności? Postaw na przyjaciela robota!

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie 11. 4. 2022

Powiedzmy sobie wprost - kto z nas lubi sprzątać? Odkurzanie, mycie podłogi, wycieranie kurzu i wiele innych obowiązków to niejednokrotnie strata cennego czasu. Pomimo to jednak regularnie poświęcamy się codziennym obowiązkom, aby utrzymać porządek w przestrzeni, w której na co dzień żyjemy. Czy istnieje sposób na ułatwienie sobie codziennej rutyny?

Jedną z czynności może ułatwić robot pomocnik. Z pewnością już słyszałaś o automatycznym odkurzaczu, który regularnie jeździ po podłodze w mieszkaniu, dokładnie ją odkurzając. Dzięki niemu nie ma potrzeby, aby za każdym razem wyciągać ciężki sprzęt, rozwijać metry kabla i męczyć się podczas przeciągania odkurzacza po domu.

Automatyczne odkurzacze nie stanowią już dzisiaj sensacyjnej nowości, ale stale w społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że to pomocnik dla bogatych. Dzisiaj chcemy ten mit obalić! Obecnie da się kupić robot sprzątający za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeden z nich właśnie przedstawiamy. To dzięki temu urządzeniu Twoje mieszkanie zawsze przejdzie test białej rękawiczki na piątkę z plusem, a to za jedyne 580 zł.

Odkurzacz dostarczyła nam firma GearBest. To właśnie dzięki tej firmie pokażemy, że za niewielkie pieniądze można nabyć sprzęt, który potrafi zdziałać cuda. Chodzi o odkurzacz Alfawise V8S, którego cena wynosi 149,99 dolarów, czyli około 580 zł.

GearBest wprawdzie jest chińskim bazarem, ale ten model dostarcza również z europejskich magazynów, które znajdują się także w Polsce. Nowego pomocnika możesz więc mieć u siebie już w ciągu 2᠎­ dni roboczych, a dodatkowym atutem jest fakt, że nie musisz płacić cła ani podatku VAT.

Co potrafi odkurzacz automatyczny Alfawise V8S?

Przyjrzyjmy się parametrom i działaniem tego modelu. Dzięki inteligentnej, żyroskopowej nawigacji odkurzacz jest w stanie z niezwykłą precyzją ocenić i zmierzyć wnętrze, a także w realnym czasie wyliczyć idealną trajektorię. Nie musisz się więc martwić o to, że odkurzacz “zapomni” odkurzyć jakiś zakamarek pomieszczenia.

Wewnątrz urządzenia kryje się mocny, bezszczotkowy silnik, który zapewnia najwyższą moc ssania. Dodatkowo, dzięki wbudowanej 2600 mAh baterii potrafi pracować bez przerwy 2 godziny. Całkowite ładowanie baterii trwa około 4-6 godzin.

Zastanawiasz się, co się stanie, gdy odkurzacz rozładuje się w trakcie pracy lub ją skończy? Bez obaw. Robot automatycznie namierzy stację ładowania, przemieści się do niej i odpocznie ładując baterie do dalszej pracy.

Często zwracamy też uwagę na to, czy odkurzacz potrafi oczyścić różne typy podłóg, czy nie przeszkadzają mu progi i inne nierówności. Alfawise V8S to model, który poradzi sobie w każdych warunkach. Poradzi sobie z różnymi typami podłóg, dywanów i nie zatrzymają go nawet płytki. Robot posiada szczotkę o długości 19,1 cm, która jeszcze dokładniej wymiecie brud ze wszystkich zakamarków. Dodatkowo, odkurzacz potrafi pokonywać przeszkody. które nie przekraczają 1,5 cm i posiada zdolność pochylenia się aż do 15 stopni.

Robot sprzątający

Pomimo okrągłego kształtu robot dokładnie wymiecie nieczystości ze wszystkich kątów. Dwie wbudowane szczotki wymiotą kurz i brud prosto do rury ssącej pozostawiając wszystkie zakamarki pomieszczenia nieskazitelnie czyste.

W momencie, gdy pojemnik na odpady wypełni się, odkurzacz sam poinformuje Cię o konieczności wyczyszczenia go. Wówczas wystarczy wyciągnąć pojemnik, brud wysypać do kosza, włożyć pojemnik z powrotem na miejsce i kontynuować odkurzanie. Alfawise V8S poradzi sobie nie tylko z kurzem, ale również z włosami czy większymi okruszkami.

Do robota sprzątającego dołączony został także pilot, którym możesz sterować robotem nie ruszając się z kanapy. Do Twojej dyspozycji są 3 automatyczne programy - pomieszczenie rogowe, tryb automatyczny oraz tryb, w którym odkurzacz będzie pracował na najwyższych obrotach, aby usunąć największy bałagan.

Obejrzyj odkurzacz »

Nasze doświadczenia

Odkurzacz dotarł w eleganckim opakowaniu z uchem. Ku naszemu zdziwieniu, nie jest on ciężki. Po rozpakowaniu znaleźć można sam odkurzacz, ładowarkę, kabel, szczotkę i oczywiście instrukcję, która jest niestety wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Na szczęście, aby włączyć i zacząć odkurzać nie potrzeba przeglądać dziesiątek kartek instrukcji. Robot jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Wystarczy nacisnąć główny przycisk znajdującym się na spodzie urządzenia i podłączyć odkurzacz do ładowarki. Można to zrobić bezpośrednio poprzez stację dokującą lub podłączając kabel. Odkurzacz dociera w pewnym stopniu naładowany, także można od razu zapoznać się z jego umiejętnościami.

Robot potrafi też mówić! Wystarczy, że włączysz urządzenie, a zacznie Ci mówić, co w danej chwili roki, czy potrzebuje ładowania oraz ostrzeże Cię, jeśli nie będzie mógł znaleźć stacji dokującej.



Po pierwszym włączeniu robot wygląda na lekko zdezorientowany . Wygląda jakby do końca nie wiedział, co ma robić i nieco chaotycznie porusza się po pomieszczeniu. Bez obaw, nie oznacza to, że jest zepsuty. Nowy pomocnik stara się odnaleźć w przestrzeni, już a po chwili zacznie automatycznie odkurzać według wyznaczonej trasy.

Za pomocą pilota z łatwością ustawisz tryb, w jakim odkurzacz ma poruszać się po pokoju. Z własnego doświadczenia możemy potwierdzić, że jest to bardzo intuicyjne. Wystarczy nacisnąć przycisk "Start/Stop" lub "Auto", a odkurzacz wyczyści wszystko na piątkę z plusem. Jeśli chcesz, aby robot skoncentrował się na konkretnym miejscu, wciśnij przycisk "Spot mode", a odkurzacz okrężnymi ruchami zacznie jeździć wokół najbardziej zabrudzonego miejsca, które mu wskażesz.

Robot sprzątający

Atutem tego urządzenia jest też możliwość manualnego sterowania. Strzałkami na pilocie dokładnie nakierujesz go tam, gdzie w danym momencie chcesz odkurzyć. Możesz też z tego miejsca zlecić mu konkretne zadanie.

Spróbowaliśmy na drodze robota umieścić różne przeszkody - zastanawialiśmy się, jak nasz nowy pomocnik sobie z nimi poradzi. Poradził sobie wyśmienicie! Gdy tylko zarejestrował przed sobą przeszkodę, delikatnie się od niej odbił lub zgrabnie ją ominął. Po pokonaniu przeszkody kontynuował swoją pracę na dokładnie wyznaczonej przez siebie trasie.

Co z czyszczeniem robota? Dzięki zintegrowanemu pojemnikowi na nieczystości w jego tylnej części czyszczenie odkurzacza trwa jedynie kilka sekund. Wystarczy wyjąć pojemnik, otworzyć go i wysypać zawartość do kosza. W przypadku zabrudzenia filtra z pomocą przychodzi szczotka dołączona do zestawu.

Podsumowanie

Robot sprzątający Alfawise V8S to doskonały pomocnik domowy. Za niecałe 580 zł jest w stanie doskonale sprostać zadaniu. Kupując go w sklepie GearBest możesz go mieć w domu już w ciągu kilku dni. Urządzenie dostępne jest w europejskich, a często też w polskich magazynach. Robot doskonale odkurza każde powierzchnie, regularnie jeździ po pomieszczeniu i reaguje na polecenia.



Gearbest

Oczywiście czym więcej mebli i różnych przeszkód znajdzie się na jego drodze, tym dłuższy czas odkurzania i wyższe ryzyko pominięcia brudu. Z pewnością jednak znajdzie drogę do każdego pokoju i posprząta nieczystości. Dzięki funkcji automatycznego powrotu do stacji dokującej ni musisz się obawiać, że konieczne będzie jego noszenie i podłączanie do ładowania. Niski stan baterii sprawi, że Twój nowy pomocnik sam skieruje się do stacji dokującej i doładuje energię.

Robot za niecałe 580 zł śmiało może stawać na przeciw droższym modelom, które znajdują się w ofercie polskich sklepów za około 1 000 - 1 500 zł i więcej. Nasz test jednoznacznie potwierdza, że AlfawiseV8S możemy polecić każdemu, kto nie chce już męczyć się z ciężkimi urządzeniami i metrami kabla. To robot, który ułatwia sprzątanie każdego dnia. Jeśli szukasz innego modelu niż ten, to możesz je znaleźć w ofercie RTV EURO AGD

Zgarnij nawet 5% zwrotu cashback za zakupy na GearBest z Tipli

Zarejestruj się bezpłatnie na portalu cashback Tipli i zarabiaj na swoich zakupach. Za zamówienie w sklepie GearBest nagrodzimy Cię nawet 5% zwrotem!.

Kupuj z cashbackiem »

Powiązane sklepy

GearBest

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się