Maski antysmogowe - jak skutecznie chronić się przed smogiem?

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie 10. 11. 2021

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o problemie dużych miast, jakim jest smog. Warto zadać sobie pytanie, czy wiemy skąd się bierze i jak należy się przed nim chronić. Dla wielu ludzi rozwiązaniem stały się maski antysmogowe. Wybierz z nami najskuteczniejszą i ciesz się czystym powietrzem.

Zimą, w sezonie grzewczym, szczególnie dotyka nas problem zanieczyszczonego powietrza. Nad miastami unosi się tzw. smog londyński, którego głównym źródłem są opalane drewnem, węglem, a nawet tworzywami sztucznymi piece, kotły i kominki. Znacznie wyższy niż wartości dopuszczalne poziom emisji szkodliwych substancji stawia Polskę w czołówce Europy.

W skład smogu wchodzą: dwutlenek siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, sadzę i pyły. Stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia – szczególnie dla dróg oddechowych i układu krążenia. Zanieczyszczone powietrze może powodować m. in. astmę, niewydolność oddechową, paraliż układu krwionośnego, a nawet nowotwory. Dowiedz się, jak temu zapobiec.

smog w mieście

Ogranicz emisję spalin

Najwięcej zanieczyszczeń przedostaje się do atmosfery przez złe nawyki grzewcze. Właściwa izolacja budynku pozwoli na mniejsze zużycie ciepła. Spośród konwencjonalnych źródeł energii najbardziej ekologiczne jest ogrzewanie gazowe. Ponadto kocioł gazowy, w przeciwieństwie do węglowego, wykorzystuje całą energię. Warto pamiętać również o zanieczyszczeniach komunikacyjnych i wybierać publiczne środki transportu.

Zadbaj o swoje zdrowie

Smog przedostaje się z zewnątrz do naszych domów, jednak możesz poprawić jakość powietrza, którym oddychasz. Pomogą Ci w tym oczyszczacze oraz rośliny - zminimalizują ilość zanieczyszczeń zarówno z zewnątrz, jak i tych powstałych w mieszkaniu. Odporność na choroby zwiększysz dzięki diecie bogatej w kwasy omega-3 oraz witaminy: B6, B12, C i E. Natomiast poza domem przed smogiem ochroni Cię odpowiednia maska.

Jak wybrać maskę antysmogową?

Przed zakupem zwróć uwagę na wskazane parametry. Najważniejsze jest przeznaczenie maski i dopasowanie do twarzy. Źle dobrana maska może nie spełniać prawidłowo swojej funkcji. Istotne są także: rodzaj filtra, certyfikaty potwierdzające skuteczność oraz zawór wydechowy, który ułatwi wydychanie powietrza i zmniejszy ilość wilgoci.

Najlepsze maski antysmogowe

Weź głęboki wdech i wydech! Przygotowaliśmy dla Ciebie wybór najpopularniejszych masek antysmogowych na Allegro. Kup najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb i ciesz się czystym powietrzem!

Maska RwB – zestaw z 10 filtrami

Maska antysmogowa RwB najlepiej sprawdzi się w środowisku miejskim. Posiada filtr węglowy N99, który zatrzymuje aż 99% szkodliwych substancji. Maskę pokrywa warstwa włókniny osłonowej, która wydłuża jej żywotność. Filtry mają trwałość około 20 godzin, a po zużyciu z łatwością można je wymieniać na nowe.

Cena na Allegro
Allegro80,00 PLN
maska antysmogowa rwb

Maska RwB dostępna na Allegro.

Kup maskę RwB »

Rodzaje filtrów

Najczęściej wykorzystywanymi filtrami w maskach antysmogowych są:

  • węglowe (F1) – zatrzymują co najmniej 99,9% pyłów o wielkości 0,1 mikrometra, chroni przed cząstkami PM10 i PM2,5 a także bakteriami i wirusami chorobotwórczymi
  • HEPA (F2) – zatrzymują minimum 97% cząstek o wielkości 0,1 mikrometra i większych, od węglowego filtra różni się wyższym stopniem przepuszczalności
  • mieszane – są połączeniem filtrów węglowych z technologią HEPA, dzięki czemu nadają się zarówno do użytku codziennego, jak i aktywności fizycznej

Wybierz swój filtr »

Maska sportowa z trzema filtrami gratis

maska antysmogowa sportowa

Maska sportowa dostępna na Allegro.

Ta sportowa maska to idealny wybór dla każdego, który prowadzi aktywny tryb życia i chciałby przeznaczyć na zakup mniejszą kwotę. Wykonana została z neoprenu, co zapewnia wygodę i szczelność. Posiada filtr węglowy oraz 2 zawory wydechowe, dzięki czemu zachowuje dobrą przepuszczalność powietrza i nie utrudnia oddychania podczas treningu.

Cena na Allegro
Allegro19,99 PLN
Kup maskę sportową »

Maska przeciwpyłowa

Podobnie jak poprzednia maska przeciwpyłowa wyposażona została w filtr węglowy oraz dwa zawory. Wykonano ją z tkaniny nylonowej i polipropylenu, która zapewnia łatwiejsze oddychanie niż neoprenowa. Dopasowanie do twarzy ułatwia elastyczny mostek z tworzywa sztucznego, umiejscowiony na nosie. W zestawie otrzymujemy dodatkowo pokrowiec i 3 filtry.

Cena na Allegro
Allegro55,00 PLN
maska antysmogowa sportowa

Maska przeciwpyłowa dostępna na Allegro.

Kup maskę przeciwpyłową »

Maska antysmogowa – dla kogo?

Dla osób aktywnych fizycznie nada się maska z niewielkim oporem powietrza, wyposażona w zawór wydechowy, aby zmniejszyć wilgoć wewnątrz. Dla dzieci należy wybrać maski specjalnie dla nich przeznaczone. Starsze osoby powinny skonsultować się z lekarzem. W przypadku problemów z oddychaniem może być konieczna rezygnacja z zakupu.

Maska dla dzieci

maska antysmogowa dla dzieci

Maska dla dieci dostępna na Allegro.

Twoje dziecko z pewnością polubi ten kolorowy, zwierzęcy wzór. Maska została stworzona z myślą o najmłodszych. Jest przystosowana do codziennego użytku i sportu. Gwarantuje swobodę oddychania przez dodatkowe 22 otwory wentylacyjne, 40 otworów szpilkowych i zawory membranowe. Czas pracy filtra N99 wynosi 48 godzin.

Cena na Allegro
Allegro44,99 PLN
Kup maskę dla dzieci »

Maska przeciwpyłowa na każdą kieszeń

Wielokrotnego użytku maska przeciwpyłowa z filtrem węglowym będzie w sam raz na codzienne użytkowanie. Certyfikat P2 gwarantuje, że maska zatrzymuje co najmniej 94% lotnych cząsteczek. Wykonana została z bawełnianego materiału, który zwiększa komfort noszenia. Jej największym atutem pozostaje niska cena.

Cena na Allegro
Allegro9,95 PLN
maska antysmogowa sportowa

Maska wielokrotnego użytku dostępna na Allegro.

Kup maskę »

Certyfikaty masek antysmogowych

Przed zakupem maski zwróć uwagę na to, czy posiada certyfikat. Tylko on zapewni Cię o skuteczności produktu. W Unii Europejskiej możemy spotkać 3 rodzaje certyfikatów:

  • FFP1 – zatrzymuje minimum 80% lotnych cząstek
  • FFP2 – wchłania ich co najmniej 94%
  • FFP3 – zatrzymuje aż 99% cząstek

Osobną klasyfikację mają maski przeciwpyłowe:

  • P1 – zatrzyma co najmniej 80% lotnych cząstek
  • P2 – gwarantuje zatrzymanie minimum 94%
  • P3 – mają niemal 100% skuteczność

Jednorazowa maska antysmogowa

maska antysmogowa Xiaomi Mijia AirPOP Light 360

Maska jednorazowa dostępna na Allegro.

Xiaomi Mijia AirPOP Light 360° to maska antysmogowa jednorazowego użytku, zapewniająca wysoką filtrację powietrza. Materiał, z którego została wykonana to lekka i oddychająca włóknina mikrofiltracyjna. Posiada filtr węglowy o trwałości do 30 godzin użytkowania, który skutecznie powstrzyma wszystkie cząsteczki o wielkości zaledwie 0,3 mikrometra!

Cena na Allegro
Allegro20,00 PLN
Kup maskę jednorazową »

Odbierz do 1,4% zniżki na maskę antysmogową

Wybierz najlepszą maskę antysmogową i zyskaj aż do 1,4% wydanej na Allegro kwoty oraz do 25% w pozostałych sklepach z powrotem - poznaj fenomen zwrotów cashback. Jeśli jeszcze nie korzystasz z naszych usług, przekonaj się, jakie to proste:

Po prostu wybierz interesujący Cię sklep i przekieruj się na jego stronę poprzez kliknięcie w przycisk Kup teraz. Następnie wybierz produkt i dokonaj transakcji, tak jak zwykle. Część wydanej kwoty automatycznie wróci do Ciebie - bez wysiłku i dodatkowych kosztów. Sprawdź sam.

Mamy dla Ciebie niespodziankę!

Nadchodzi sezon zimowych urlopów. Wybierz się w góry z Tipli, a wcześniej sprawdź, dlaczego warto ubezpieczyć się przed podróżą. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalną ofertę od Aviva ubezpieczenia. Sprawdź, co na Ciebie czeka!

Sprawdź najlepsze oferty »

Powiązane sklepy

Allegro

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się