Kup ubezpieczenie turystyczne

Zakupowy poradnikWakacje 10. 11. 2021

Sezon wakacyjny rozpoczęty! Lato to spacery po plaży, podróże w górach, drinki w barze - ale też skręcone kostki, wypadki komunikacyjne i schody, podstępnie atakujące, gdy wypijesz kilka piw za dużo. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Przed czym zabezpiecza nas EKUZ i NFZ? Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne chroni w podróżach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Ogólnie mówiąc, pokrywa koszty leczenia (do pewnej kwoty) oraz chroni od nieszczęśliwych zdarzeń. Zanim omówimy je dokładnie, sprawdźmy z jakiej opieki możemy korzystać, posiadając bezpłatną kartę EKUZ. Czy mając EKUZ, ubezpieczenie turystyczne naprawdę jest potrzebne?

Co pokrywa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to przydatna rzecz za granicą. Posiadanie jej uprawnia do korzystania w nagłych przypadkach z usług publicznych służb zdrowia krajów EU oraz na Islandii, w Liechtensteinie, Norwegii i Szwarcarii.

Kartę EKUZ wydaje NFZ dla osób generalnie już ubezpieczonych w Polsce. Obowiązuje ona przez określony czas, najczęściej 6 miesięcy. Jest bezpłatna i na jej podstawie mamy prawo do bezpłatnego leczenia szpitalnego lub zwrotu kosztów. Niestety może to nie wystarczyć.

Dlaczego Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to za mało?

EKUZ obowiązuje tylko przy korzystaniu z usług lokalnych odpowiedników naszego NFZ, a jeśli chodzi o publiczną służbę zdrowia - co kraj, to obyczaj. W Hiszpanii korzystanie z opieki publicznej jest bezpłatne tylko w niektórych godzinach - poza nimi te same placówki potraktują nas jako klientów prywatnych. W Holandii opłaca się z własnej kieszeni część kosztów transportu medycznego, nawet w naglych wypadkach. Czasami nie zapłacimy nic, po prostu mając kartę, ale gdzieniegdzie NFZ dopiero zwróci nam koszty leczenia (na nasz wniosek), co oznacza, że musimy najpierw te niemałe pieniądze skądś mieć.

Lubisz czuć się bezpiecznie? Z Tipli taniej!

Ubezpieczenie do pracy za granicą, na podróż po kraju, OC/AC samochodu i jeszcze o wiele więcej znajdziesz w Generali. A najlepsze jest to, że z Tipli możesz czuć się bezpieczny taniej! Po prostu wejdź na Generali za naszym pośrednictwem, wydaj pieniądze na spokojną przyszłość, a zwrócimy Ci część kosztów poniesionych kosztów.

Ponadto EKUZ nie obejmuje NNW, OC, ubezpieczenia bagażu i podobnych dodatkowych usług, a wiele ubezpieczeń turystycznych już tak.

Ubezpieczenie wyprawa poszukiwawcza

Niektóre polisy zawierają wyprawę poszukiwawczą w cenie. Nie bój się przygód.

Podsumowując, EKUZ warto mieć przy okazji podróży do krajów UE, ale to nie zabezpieczy nas całkowicie w podróży. Od tego jest ubezpieczenie turystyczne.

Dlaczego kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje? Na co zwracać uwagę?

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie turystyczne powinno chronić nas przed wszelkimi prawdopodobnymi kłopotami finansowymi związanymi z podróżą, przede wszystkim zdrowotnymi. Wykupuje się je na określoną ilość dni, co jest korzystne finansowo. Odmienne podróże to odmienne zagrożenia. Nie ma się zatem co dziwić, że decydując się na jakieś ubezpieczenie turystyczne, musimy wziąć pod uwagę różne okoliczności.

Rozszerzenia i okoliczności wypadku

Przede wszystkim dokładnie i uczciwie oceń swoje potrzeby. Jeżeli wyjeżdżasz na lato z myślą o aktywnym wypoczynku, koniecznie sprawdź, czy wybrany pakiet obejmuje szkody powstałe w wyniku uprawiania danego sportu. Przykładowo Travelplanet.pl ma ciekawą ofertę podróży i nawet podstawowy, bursztynowy pakiet ubezpieczeniowy zawiera m.in. narciarstwo i nurkowanie ale już nie sporty ekstremalne - za nie trzeba dopłacić. Jest to zresztą powszechną i zrozumiałą praktyką.

Wychodząc w góry sprawdź, czy w umowie masz pokrycie kosztów ratownictwa - lot helikopterem ratowniczym jest horrendalnie drogi. Jeżeli wieziesz naprawdę cenny bagaż, dobrze jest ubezpieczyć go przed kradzieżą.

Jeśli jesteś pijący, koniecznie szukaj pakietu z tzw. klauzulą alkoholową. Bez niej możesz nie dostać zwrotu za szkody doznane pod wpływem alkoholu - a nie oszukujmy się, że wtedy łatwiej o wypadek. Zadbaj o szczegóły. Nie chcesz na przykład, by oferowane przez ubezpieczenie podróżne 4200 PLN nie zostało Ci przyznane przez jakiś drobny detal!

Nie bój się przygód

Wypadki zdarzają się każdemu. Bądź rozsądny i ubezpiecz się.

Ważne jest, by ubezpieczeniem zajmowała się poważna, nastawiona na klienta firma. Wybierając się na podróż z TUI możemy się cieszyć z faktu, że ta firma współpracuje z ubezpieczycielem Allianz. Wystarczy jeden telefon, by ktoś zajął się naszymi problemami.

Bezpieczna wysokość sumy ubezpieczenia

Koniecznie zwróć uwagę na wysokość ubezpieczenia kosztów leczenia. Ta liczba określa, ile pieniędzy maksymalnie zwróci Ci ubezpieczyciel za leczenie. Wizyta w szpitalu jest niezwykle kosztowna, stąd minimalna bezpieczna suma gwarancyjna to 20 tysięcy euro, rekomendowana zaś wynosi 30 tysięcy euro. Jeśli zaś wybierasz się do krajów z wyjątkowo kosztowną opieką zdrowotną (USA, Australia), sensowne jest zabezpieczenie się polisą bez limitu.

Spokój na wakacjach

Wakacje mają być odpoczynkiem. Nie stresuj się, wiedząc, że jesteś ubezpieczony.

Praktycznie każda polisa turystyczna gwarantuje też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Odszkodowanie finansowe otrzymuje się zeń w formie procentu od sumy gwarantowanej za jakikolwiek trwały uszczerbek dla zdrowiu lub śmierć (w tym przykrym wypadku otrzymuje pieniądze rodzina). Złamania, wybicie zębów, strata oka, wszystko to bardzo przykre zdarzenia, ale jeśli na przykład otrzymamy oferowane przez ubezpieczenie turystyczne 14000 PLN, łatwiej będzie nam zniwelować skutki tych wydarzeń.

Z kim bezpiecznie i tanio wyjechać w podróż?

Chcesz wykupić ubezpieczenie turystyczne? A może od razu całą wycieczkę? Tak, czy inaczej, skorzystaj ze zwrotu cashback od Tipli i podróżuj taniej! Wejdź za naszym pośrednictwem na biuro podróży Travelplanet.pl lub biuro podróży TUI i zaplanuj bezpieczny wypoczynek już dziś!

Standardem jest też ubezpieczenie OC. Jeśli nieumyślnie spowodujemy wypadek i uszkodzimy komuś ciało lub mienie, ubezpieczyciel zajmie się kosztami, oczywiście do określonej sumy. Jeśli chodzi o zalecaną wysokość ubezpieczenia OC za szkody osobowe, zasady są podobne jak w wypadku ubezpieczenia kosztów leczenia.

Uruchom wyobraźnię i podróżuj bezpiecznie!

Nikt nie jest dokonały, a wypadki chodzą po ludziach. Najgorszy scenariusz - wypadek z Twojej winy, w którym obrażenia odnosisz Ty oraz inni ludzie - może skończyć się niewyobrażalnymi kłopotami finansowymi. Ale nie z ubezpieczeniem turystycznym. Dlatego zapewnij bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. Zrób to taniej z cashbackiem od Tipli.

Powiązane sklepy

Travelplanet.pl, GENERALI, TUI

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się