Kleszcze u psa - jak im zapobiec?

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie 10. 11. 2021

Z utęsknieniem czekamy aż nastanie wiosna, dłuższe dni, więcej słońca. Będziemy chodzić na długie spacery do lasu z naszym psem i nadrabiać zaległości po zimie. Musimy jednak pamiętać o tym, że wiosną budzą się kleszcze, które zagrażają nie tylko nam, ale i naszym zwierzakom. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, żeby uchronić psa przed kleszczami, to mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów radzenia sobie z tymi pasożytami.

Nasi czworonożni przyjaciele są narażeni na atak licznych pasożytów bytujących na skórze i okrywie włosowej. Warto przed wiosną dowiedzieć się, co zrobić, żeby naszemu pupilowi nie stała się krzywda. Choroby przenoszone przez kleszcze są poważne i zagrażają nie tylko zdrowiu, ale i życiu psa.

Kleszcze to bezwzględne bestie żerujące na zwierzętach. Są przebiegłymi pasożytami - wyczuwają swoją ofiarę z odległości nawet 20 metrów. Reagują na temperaturę ciała czy zapach potu. Niestety z każdym rokiem jest ich coraz więcej.

Choroby przenoszone przez kleszcze:

W Polsce żyje dwadzieścia gatunków kleszczy, a najbardziej rozpowszechnione to: kleszcz psi, kleszcz pospolity oraz kleszcz łąkowy. Choroby, jakie przenoszą to:

  • Babeszjoza u psa - zwana psią malarią, w większości wypadków ma przebieg ostry. Objawy pojawiają się szybko, a pogorszenie stanu zdrowia następuje gwałtownie.
  • Borelioza u psa - ma najczęściej przebieg przewlekły z okresami zaostrzenia; atakuje głównie stawy, rzadziej nerki lub serce.
  • Anaplazmoza i Erlichioza - najczęstszymi objawami u psa są: osowiałość, brak apetytu, gorączka, kulawizny. Często występują poważne zaburzenia krzepnięcia krwi.

ZOOPLUS - preparaty odstraszające kleszcze

Jeśli zastanawiasz się co odstrasza kleszcze, to ucieszy Cię fakt, że przygotowaliśmy listę produktów, które zapobiegają przyczepianiu się kleszczy. W ZOOPLUS znajdziesz produkty bezpieczne i skuteczne.

Obroża przeciw insektom dla psów

ZOOPLUS
Cena w ZOOPLUS
Cena z Tipli
12,80 PLN
Tipli12,59 PLN

Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z rozprzestrzenianiem się kleszczy i pcheł w każdej fazie rozwoju jest obroża na kleszcze. Obroża przeciw insektom od Bob Martin jest wodoodporna i działa nawet przez 6 tygodni. Dzięki zawartej w niej substancji czynnej insekty są obezwładniane, co skutecznie ogranicza ich atak na zwierzę i jego otoczenie.

Pamiętać należy, że obroża na kleszcze u psa musi być wymieniana w sezonie regularnie. Działanie obroży przewidziane jest na ok. 6 tygodni. Po tym czasie należy założyć nową.

Kup obrożę na kleszcze »

Preparat pielęgnujący dla psa

Exner Petguard to doskonały ekologiczny preparat na kleszcze dla psa. Płyn nie zawiera środków trujących czy chemicznych. Jest skuteczny w walce z pasożytami. W naturalny sposób zwalcza pchły, wszy, roztocza, kleszcze i wiele innych.

Preparat jest całkowicie nieszkodliwy dla Twojego zwierzaka oraz całkowicie bezpieczny w użyciu dla człowieka.

Sposób użycia: spryskaj całe zwierzę lub tylko zaatakowane miejsca, profilaktycznie możesz stosować preparat raz w tygodniu. W przypadku zakażeń pasożytami, występowania świerzbu albo grzybicy zaleca się tygodniowe leczenie. Koniecznie spryskaj również legowisko i otoczenia psa.

ZOOPLUS
Cena w ZOOPLUS
Cena z Tipli
29,80 PLN
Tipli29,32 PLN
Kup preparat dla psa »

RADA TIPLI: Planujesz uzupełnienie zapasów karmy dla swojego pupila? Chcesz mu podarować nowy gadżet? Koniecznie dowiedz się, jak łatwo zdobyć w ZOOPLUS rabat! Dzięki naszym poradom możesz zaoszczędzić nawet 20% ceny wszystkich produktów.

Środek uzupełniający pokarm przeciw kleszczom

ZOOPLUS
Cena w ZOOPLUS
Cena z Tipli
119,80 PLN
Tipli117,85 PLN

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że często przyczyną ataku kleszczy, pcheł i innych pasożytów jest nieprawidłowe odżywianie, a co za tym idzie zaburzenia w przemianie materii. Ma to negatywny wpływ szczególnie na skórę i sierść Twojego pupila.

Preparat żywieniowy Luposan wspomaga system odpornościowy Twojego psa. Dostarcza on skórze niezbędne składniki odżywcze i pobudza przemianę materii. Efektem stosowania preparatu jest oczyszczony organizm i brak przykrego zapachu, przyciągającego pasożyty.

Kup środek spożywczy »

Spray przeciw kleszczom dla psa

Clear Spray All-in-one ochroni Twojego pupila przed pasożytami. Substancja czynna dimetikon trzyma pchły i kleszcze z dala od Twojego psa i zapobiega rozwojowi złożonych jaj i larw. Nie tylko na sierści, ale też w całym mieszkaniu ten spray gwarantuje uzyskanie pożądanego efektu.

Jedyna wskazówka jakiej potrzebujesz aby użyć preparatu, to rozpylić go na sierści i w ulubionych miejscach Twojego psa.

Jest to środek bez chemicznych dodatków, więc całkowicie bezpieczny dla Ciebie i Twojego zwierzaka. Skuteczność do 4 tygodni.

ZOOPLUS
Cena w ZOOPLUS
Cena z Tipli
24,80 PLN
Tipli24,40 PLN
Kup spray przeciw kleszczom »

RADA TIPLI: Szukasz karmy, która wesprze prawidłowy rozwój Twojego pupila? Sprawdź, jaka będzie najlepsza karma dla psa. Dowiedz się, co powinien zawierać wartościowy posiłek dla Twojego zwierzaka i podaruj mu to, co najlepsze.

Krople na kleszcze dla psa

ZOOPLUS
Cena w ZOOPLUS
Cena z Tipli
19,80 PLN
Tipli19,48 PLN

Te krople na kleszcze u psa to prosty i świetny sposób aby ochronić pupila przed pasożytami. Dzięki substancji aktywnej dimetikon, który działa na zasadzie przenikającego oleju, zabezpiecza otwory oddechowe przed pchłami i kleszczami oraz obezwładnia je na długi czas. Substancja nie skleja sierści, jest przyjazna dla psa i nie powoduje alergii. Zawartość Clear Spot On wystarcza na 3 aplikacje i zapewnia ochronę na czas 12 tygodni.

Bob Martin Clear Spot On dla psów jest dostępny w dwóch wersjach:

  • dla szczeniąt (od 12. tygodnia życia) i małych psów (do 15 kg), 1 pipeta/1 aplikacja; zawartość opakowania: 3 pipety / po 1,5 ml (na 3 aplikacje).
  • dla dużych psów (od 15 do 40 kg), 2 pipety/1 aplikacja; zawartość opakowania: 6 pipet / po 1,5 ml (na 3 aplikacje).
Kup krople na kleszcze »

Preparaty i akcesoria na kleszcze w niskich cenach

Wśród produktów dla zwierząt, które mają pomóc w zwalczaniu kleszczy znajdziemy sporo różnych opcji. Warto się zastanowić i przejrzeć oferty różnych sklepów, porównując ceny. Na rynku znajdziemy preparaty za 15,00 PLN ale i takie za 150,00 PLN. Warto pamiętać o tym, że kupując za pośrednictwem Tipli.pl oszczędzasz.

Dowiedz się, w jaki sposób uzyskać cashback - zwrot za zakupy.

Kupuj akcesoria dla zwierzaka jeszcze taniej!

Zwierzaka traktujemy jak członka rodziny, więc chcemy dać mu wszystko co najlepsze. Często wydajemy krocie na zakupy, a wcale nie musi tak być. Kupując z Tipli.pl możesz zyskać nawet 2% wydanej kwoty z powrotem na swoje konto. Sprawdź oferty naszych sklepów zoologicznych i kupuj jeszcze taniej niż dotychczas.

Kup akcesoria dla pupila »

Powiązane sklepy

Karmimy Psiaki, TELEKARMA, Zooplus, Keko.pl

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się