Jedziesz za granicę? Z Revolut dużo zaoszczędzisz

Zakupowy poradnikFinanse 10. 11. 2021

Lubisz podróżować? Na pewno wiesz, że płacenie kartą za granicą może być nie lada problemem. Z Revolut płacenie za granicą stanie się wygodne i korzystne. Dowiedz się, jak to możliwe!

Kiedy decydujesz się wykorzystać swoją kartę do płacenia za granicą, bank dolicza dodatkowe opłaty według własnych stawek. Zwykle do końca nie możesz być pewnym, ile dokładnie zapłacisz. Zdajesz sobie z tego sprawę dopiero później, gdy dokładnie sprawdzasz swój rachunek. Jeżeli pragniesz ułatwić sobie zagraniczne transakcje, koniecznie przyjrzyj się usłudze Revolut.

Poznaj Revolut

Revoult jest brytyjską firmą, która została założona w 2015 roku. Umożliwia usługę płacenie kartą za granicą na najlepszych warunkach. Jak twierdzą twórcy Revolut, to bankowość alternatywna, stworzona z myślą o światowym stylu życia.

Ilekroć dokonujesz płatności za granicą, środki zgromadzone na karcie zostają przeliczone według międzybankowego kursu walutowego. Dzięki temu nie ponosisz dodatkowych kosztów transakcji. Inaczej niż w większości banków.

Karta Revolut:

 • Brak prowizji.
 • Brak dodatkowych opłat.
 • Niski koszt wydania karty.
 • Korzystniejsze kursy wymiany walut.
 • Funkcjonalna, sprawnie działająca aplikacja.
 • Brak Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Tradycyjna karta walutowa:

 • Prowizja przy przewalutowaniu.
 • Mniej korzystne kursy wymiany walut.
 • Rzadko aktualizowana, mniej wygodna aplikacja.
 • Brak kosztów wydania karty.
 • Szersza sieć placówek.
 • Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czy wiesz, że Revolut to nie bank, lecz instytucja pieniądza elektronicznego? Zastanawiasz się, co to właściwie oznacza?

Podobnie jak tradycyjne instytucje finansowe, Revolut pozwala klientom na zarządzenie środkami finansowymi. Odbywa się to jednak na nieco innych warunkach. Z jednej strony środki przechowywane na koncie nie mają prawnego statusu depozytu. Są jednak zabezpieczone gwarancją bankową, co czyni je jak najbardziej bezpiecznymi. Z drugiej strony zmagazynowane środki nie są oprocentowane. Właśnie dzięki temu płacenie w obcych walutach odbywa się na tak korzystnych warunkach.

Karta Revolut

Podstawą funkcjonowania usługi Revolut jest aplikacja mobilna. Jest ona w pełni funkcjonalna i prosta w obsłudze. To za jej pośrednictwem sprawdzamy dostępne na koncie środki. Ona umożliwia również błyskawiczne przewalutowanie naszych pieniędzy.

Oszczędzaj pieniądze z Revolut

Po założeniu konta, początkowo zyskamy dostęp tylko do jednej przegródki – czyli jednej waluty. W kilku prostych krokach założymy kolejne. Najlepiej zrobić to w ramach przygotowania do konkretnego zagranicznego wyjazdu. Szansa, aby aplikacja Revolut nie okazała się przydatna, są bardzo nikłe. Obsługuje ona bowiem aż 25 najważniejszych walut.

Kiedy już korzystamy z aplikacji, możemy zamówić kartę wirtualną lub tradycyjną. Za zdobycie pierwszej nie zapłacimy ani złotówki. Jeżeli wybierzemy drugą, wydamy jedynie 9 PLN.

Z Revolut opłaty są ograniczone do minimum. Karta, którą otrzymamy, to w rzeczywistości przedpłacona karta Mastercard. To oznacza, że sami wpłacamy na nią pieniądze. Możemy to zrobić przelewem lub za pomocą innej karty. Po zweryfikowaniu konta i nadaniu numeru PIN, możemy już swobodnie dokonywać płatności.

Jak zacząć korzystać z usługi Revolut?

 • Pobierz aplikację mobilną z Google Play lub App Store.
 • Załóż konto.
 • Uzupełnij swoje dane i zweryfikuj swoją tożsamość.
 • Doładuj swoje konto.
 • Stwórz w aplikacji przegródki dla interesujących Cię walut.
 • Zamów wygodną kartę płatniczą.
 • Płać na całym świecie bez dodatkowych opłat.

Na jakiej zasadzie działa karta Revolut? Jeżeli płacimy w walucie, której założyliśmy wcześniej odpowiednią przegródkę w aplikacji mobilnej, to pieniądze zostaną pobrane bezpośrednio z niej.

Jeżeli natomiast musimy dokonać płatności w walucie, której wcześniej nie wybraliśmy, to pokryją ją środki z konta podstawowego. Nastąpi wówczas błyskawiczne przewalutowanie po najatrakcyjniejszym kursie.

Dlaczego korzystanie z usługi Revolut się opłaca?

Czy wiesz, że kiedy płacisz za granicą tradycyjną kartą, Twój bank nalicza sobie za to prowizje? Podobnie dzieje się, gdy wypłacasz pieniądze z bankomatu. Oprocentowanie wynosi zwykle kilka procent. Przy większych wydatkach oprocentowanie w wysokości 2-3% może dać naprawdę sporą sumę. 3% z 1000 PLN to aż 30 PLN. Tylko pomyśl, ile może zyskać bank, jeżeli dokonujesz płatności kilka razy dziennie podczas dwutygodniowego wyjazdu.

RADA TIPLI: Chcesz poznać świat finansów? Regularnie odwiedzaj rubrykę Finanse. Poradzimy Ci jak je mieć pod kontrolą!

Korzystając z karty Revolut, nie ponosisz kosztów prowizji. Jeżeli istnieje konieczność przewalutowania Twoich pieniędzy, to następuje ono zgodnie z międzybankowym kursem walutowego. W rezultacie dokładnie wiesz, ile płacisz i nie martwisz się dodatkowym oprocentowaniem.

Tylko pomyśl, ile możesz zaoszczędzić podczas dłuższych wakacji. Jeżeli korzystając z Revolut card wydasz 3500 Euro za granicą, zaoszczędzić około 100 Euro. 10 takich wyjazdów to oszczędność rzędu 1000 Euro.

Kontroluj wydatki w trakcie podróży z Revolut

Revolut wkracza do Polski

Chcesz ułatwić sobie zagraniczne wydatki? Pragniesz jak najwięcej zaoszczędzić w trakcie wakacji? Teraz masz ku temu idealną okazję. Revolut dopiero wkracza na Polski rynek, a z jej finansowych usług korzysta już przeszło 100 tys. użytkowników. Jest ich nawet więcej, niż osób korzystając z tradycyjnych kont walutowych w największych bankach.

Teraz firma Revolut otwiera swoje pierwsze biuro w Warszawie. Do końca roku Revolut zamierza potroić liczbę polskich klientów. Ponieważ trudno znaleźć osobę, która byłaby niezadowolona z usług brytyjskiej firmy, prawdopodobnie będzie o to łatwo. Przyjrzyj się ofercie Revolut i od dziś płać za granicą na najatrakcyjniejszych warunkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź jeden z oddziałów lub skontaktuj się z doradcami instytucji za pomocą aplikacji mobilnej.

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się