Jak zdobyć najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie  |  Finanse 10. 11. 2021

Każdy, kto jest właścicielem pojazdu mechanicznego, czy to samochodu czy motocyklu, musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Brak tej polisy OC powoduje słone kary. Nie wiesz jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC? Nie martw się, pomożemy Ci!

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie OC, jest to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które daje ochronę ubezpieczeniową, w sytuacji gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej komukolwiek, na przykład w skutek wypadku drogowego czy kolizji. Do zakupu ubezpieczenia OC zobowiązani są wszyscy posiadacze samochodów, motocyklów, motorowerów, ciągników rolniczych czy przyczep.

Ubezpieczenie OC samochodu

Koszty ubezpieczenia

Bardzo ważną informacją dla wszystkich, którzy chcą najlepsze ubezpieczenie OC samochodu jest fakt, że ubezpieczenie OC regulowane jest ustawą, więc wszystkie warunki muszą być takie same, niezależnie od wysokości składki. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają wolną rękę, jeśli chodzi o ustalanie składek OC, od których odliczane są zniżki i do których dolicza się zwyżki. Stąd biorą się różnice nawet kilkuset PLN w polisie ubezpieczeniowej.

Warto skorzystać z porównywarki OC

Zanim zdecydujemy, w którym Towarzystwie Ubezpieczeniowym wykupić polisę dla naszego pojazdu, dobrze jest sprawdzić oferty kilku bądź kilkunastu ubezpieczycieli. Na co zwrócić szczególną uwagę i co wpływa na wysokość składki? Przedstawiamy poniżej:

  • Wspomniany wyżej ubezpieczenie OC kalkulator to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby zapłacić za OC możliwie jak najmniej. Jest to metoda najszybsza, ponieważ konieczne do obliczenie składki dane podaje się tylko raz.
  • Ubezpieczenie OC online to sposób, który cenią towarzystwa ubezpieczeniowe. Jeśli klient od razu zapłaci za usługę przelewem bądź kartą kredytową upusty ubezpieczenia OC są całkiem spore.
  • Najtańsze ubezpieczenie OC można uzyskać również, kiedy płaci się jednorazowo pełną kwotę ubezpieczenia. W momencie kiedy rozbijamy je na raty cena wzrasta nawet o kilka procent. Warto więc wcześniej pomyśleć o zakupie ubezpieczenia.
Kalkulacja ubezpieczenia Kraksa samochodowa
  • Towarzystwa ubezpieczeniowe doceniają kierowców bezkolizyjnych. Jeśli nie spowodowałeś w ciągu ostatnich 6 lat żadnej kolizji, wtedy posiadasz 60% zniżki. Dotyczy to właścicieli i współwłaścicieli samochodów.
  • Marka i model samochodu również nie są bez znaczenia. Podobnie jak pojemność silnika. Im większa, tym mniejsza szansa na zniżkę. Składka OC rośnie również wraz z przebiegiem samochodu

Nowości w 2018 roku

W roku 2018 ma zacząć działać system mDokumenty, dzięki któremu będziemy jeździć bez dokumentów. Trwają prace nad wprowadzeniem tej usługi cyfrowej, która pozwoli na użycie telefonu komórkowego, bądź innego urządzenia mobilnego, zamiast zwykłych dokumentów.

Samochody

Póki ten program nie wejdzie w życie, musimy wozić ze sobą wszystkie dokumenty. Podczas kontroli policyjnej, kiedy zabraknie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy ważnego ubezpieczenia OC możemy dostać mandat w wysokości 50 PLN. Nie ważne jest to, że Policjant ma dostęp do bazy danych, ważne że nie mamy dokumentów przy sobie. Na szczęście w niedługim czasie się to zmieni.

Nie zostawiaj wyboru ubezpieczenia na ostatni moment

Kończy Ci się ubezpieczenie? Kupiłeś samochód i zastanawiasz się jakie ubezpieczenie będzie najlepsze? Nie zostawiaj tego na ostatni moment.Może się zdarzyć, że nie będziesz mieć czasu, żeby dobrze wybrać. A przecież tutaj chodzi o Twoje pieniądze. Poświęć kilka chwil i spokojnie wybierz najlepszą dla siebie ofertę, korzystając z kalkulatora i porównywarek OC.

Powiązane sklepy

MotoCentrum.pl, Motoautko, Inter Cars,

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się