Jak zdobyć najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Zakupy w Internecie Finanse 19. 8. 2018

Każdy, kto jest właścicielem pojazdu mechanicznego, czy to samochodu czy motocyklu, musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Brak tej polisy OC powoduje słone kary. Nie wiesz jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC? Nie martw się, pomożemy Ci!

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie OC, jest to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które daje ochronę ubezpieczeniową, w sytuacji gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej komukolwiek, na przykład w skutek wypadku drogowego czy kolizji. Do zakupu ubezpieczenia OC zobowiązani są wszyscy posiadacze samochodów, motocyklów, motorowerów, ciągników rolniczych czy przyczep.

Ubezpieczenie OC samochodu

Koszty ubezpieczenia

Bardzo ważną informacją dla wszystkich, którzy chcą najlepsze ubezpieczenie OC samochodu jest fakt, że ubezpieczenie OC regulowane jest ustawą, więc wszystkie warunki muszą być takie same, niezależnie od wysokości składki. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają wolną rękę, jeśli chodzi o ustalanie składek OC, od których odliczane są zniżki i do których dolicza się zwyżki. Stąd biorą się różnice nawet kilkuset PLN w polisie ubezpieczeniowej.

Warto skorzystać z porównywarki OC

Zanim zdecydujemy, w którym Towarzystwie Ubezpieczeniowym wykupić polisę dla naszego pojazdu, dobrze jest sprawdzić oferty kilku bądź kilkunastu ubezpieczycieli. Na co zwrócić szczególną uwagę i co wpływa na wysokość składki? Przedstawiamy poniżej:

  • Wspomniany wyżej ubezpieczenie OC kalkulator to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby zapłacić za OC możliwie jak najmniej. Jest to metoda najszybsza, ponieważ konieczne do obliczenie składki dane podaje się tylko raz.
  • Ubezpieczenie OC online to sposób, który cenią towarzystwa ubezpieczeniowe. Jeśli klient od razu zapłaci za usługę przelewem bądź kartą kredytową upusty ubezpieczenia OC są całkiem spore.
  • Najtańsze ubezpieczenie OC można uzyskać również, kiedy płaci się jednorazowo pełną kwotę ubezpieczenia. W momencie kiedy rozbijamy je na raty cena wzrasta nawet o kilka procent. Warto więc wcześniej pomyśleć o zakupie ubezpieczenia.
Kalkulacja ubezpieczenia Kraksa samochodowa
  • Towarzystwa ubezpieczeniowe doceniają kierowców bezkolizyjnych. Jeśli nie spowodowałeś w ciągu ostatnich 6 lat żadnej kolizji, wtedy posiadasz 60% zniżki. Dotyczy to właścicieli i współwłaścicieli samochodów.
  • Marka i model samochodu również nie są bez znaczenia. Podobnie jak pojemność silnika. Im większa, tym mniejsza szansa na zniżkę. Składka OC rośnie również wraz z przebiegiem samochodu

Nowości w 2018 roku

W roku 2018 ma zacząć działać system mDokumenty, dzięki któremu będziemy jeździć bez dokumentów. Trwają prace nad wprowadzeniem tej usługi cyfrowej, która pozwoli na użycie telefonu komórkowego, bądź innego urządzenia mobilnego, zamiast zwykłych dokumentów.

Samochody

Póki ten program nie wejdzie w życie, musimy wozić ze sobą wszystkie dokumenty. Podczas kontroli policyjnej, kiedy zabraknie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy ważnego ubezpieczenia OC możemy dostać mandat w wysokości 50 PLN. Nie ważne jest to, że Policjant ma dostęp do bazy danych, ważne że nie mamy dokumentów przy sobie. Na szczęście w niedługim czasie się to zmieni.

Nie zostawiaj wyboru ubezpieczenia na ostatni moment

Kończy Ci się ubezpieczenie? Kupiłeś samochód i zastanawiasz się jakie ubezpieczenie będzie najlepsze? Nie zostawiaj tego na ostatni moment.Może się zdarzyć, że nie będziesz mieć czasu, żeby dobrze wybrać. A przecież tutaj chodzi o Twoje pieniądze. Poświęć kilka chwil i spokojnie wybierz najlepszą dla siebie ofertę, korzystając z kalkulatora i porównywarek OC.

Polecane artykuły

Polecane sklepy

Polecane artykuły

Podatek VAT i cło na AliExpress - nowe zasady

Podatek VAT i cło na AliExpress - nowe zasady

Od 1 lipca 2021 roku wszystkie produkty dostępne na popularnej stronie handlowej AliExpress.com...
23.7.2021PRZECZYTAJ
Kaufino - gazetki promocyjne w jednym miejscu

Kaufino - gazetki promocyjne w jednym miejscu

Nie od dziś wiadomo, że gazetki promocyjne potrafią pomóc nie tylko w zaplanowaniu zakupów, ale...
7.4.2021PRZECZYTAJ
Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole - tradycyjne…

Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole - tradycyjne…

Poprawa pogody? Check! Soczyście zielona trawa? Check! Pierwsze pąki na drzewach? Check! Wszystko...
22.3.2021PRZECZYTAJ

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

+ dodatkowo 30 zł za rejestrację

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.