Jak zarządzać czasem - sposoby na organizację

Zakupowy poradnikDom, ogród i hobby  |  Zakupy w Internecie  |  Szkoła  |  Rodzice i dzieci 23. 11. 2021

Zbliżające się nieubłaganie deadliny w pracy, urodzinowa impreza dziecka, która wymaga przygotowań, a do tego sterta prania, która czeka już od kilku dni na podłodze w łazience - jak na to wszystko znaleźć czas? Odpowiednia organizacja może być kluczem do odnalezienia harmonii i idealnej ruty dnia u każdego z domowników. Sprawdźmy, jak zarządzać swoim czasem efektywnie i skutecznie.

Wieczny pośpiech i nieustanne odczuwanie stresu to zjawiska typowe dla ludzkości w XXI wieku. Efektywne zarządzanie czasem może pomóc osobom, które mają problem w odnalezieniu się w codziennych i licznych obowiązkach. Dzięki odpowiedniej organizacji i sprawdzonym metodom zarządzania czasem każdy jest w stanie zapanować nad otaczającymi go sprawami. Nie ma planu na idealny dzień - każda osoba powinna wypracować go sobie sama tak, aby pasował do jej codziennych zadań i zwyczajów. Za to jest kilka sposobów, które z pewnością ułatwią stworzenie tej idealnej organizacji

Jak zarządzać czasem?

Choć każdy do wykorzystania ma codziennie po 24 godziny, nasze doby zdecydowanie różnią się od siebie. Dlatego poszukiwanie gotowego planu dnia w sieci może nie przynieść oczekiwanych rezultatów - należy taki plan stworzyć samemu. Od czego zacząć? Wystarczy kartka papieru i długopis lub nowy dokument na komputerze czy innym urządzeniu mobilnym. Tworzenie listy obowiązków i planów najlepiej rozpocząć z dniowym, a nawet tygodniowym wyprzedzeniem - dzięki temu taka lista daje poczucie spokoju, możliwość zapanowania nad przyszłymi wydarzeniami, ale też umożliwia to jej modyfikowanie i ponowne dostosowywanie w zależności od zmieniającej się sytuacji, przy ciągłym trzymaniu ręki na pulsie.

jak zarządzać czasem

Tipli dla Ciebie: Jedną z pierwszych rzeczy, jakiej dzieci uczą się w szkole jest czytanie. Z biegiem czasu umiejętność ta rozwija się, aż do momentu, w którym przyswojenie tekstu ze zrozumieniem nie sprawia już żadnej trudności. Właśnie wtedy ma się szansę na poznanie zupełnie innego świata - świata fantazji i bezgranicznej wyobraźni. Sprawdźmy, co warto przeczytać i jakie książki zasługują na swoje miejsce w naszych domach.

Pani Swojego Czasu - zarządzaj czasem z Tipli

Efektywne planowanie dnia spędza sen z powiek wielu osobom. Właśnie z myślą o nich został stworzony sklep Pani Swojego Czasu. Tam zaopatrzysz się przydatne planery, organizery oraz e-booki, które pomogą Ci zapanować nad swoim dniem. Dołącz do klubu Tipli i zyskaj nawet 5% zwrotu cashback na zakupy online.

Zadbaj o swój dzień ze zniżką»
organizer

Kiedy lista zadań do wykonania na najbliższe kilka dni jest już gotowa, warto sięgnąć po planer, organizer lub kalendarz. Dzięki konkretnie wyznaczonym datom łatwiej będzie zorientować się terminach, a co za tym idzie - w ich dotrzymaniu. Z pomocą przychodzą także liczne aplikacje mobilne, które zostały stworzone z myślą o organizacji czasu i automatycznym przypominaniu za pomocą powiadomień o kolejnych obowiązkach. Przy tym punkcie planowania dnia warto również zwrócić uwagę na priorytety i zadania, które wymagają więcej czasu na ich wykonanie - te powinny znaleźć się na samym początku.

Organizacja czasu - skuteczność w postanowieniach

Lista stworzona, organizer zapełniony i co teraz? Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto zaraz po nowym roku zapomniał o swoich postanowieniach. A przecież lenistwo to rzecz ludzka. Jednak w jaki sposób można wprowadzić do swojego życia potrzebną rutynę i organizację, kiedy do tej pory zaplanowanie zakupów sprawiało taką trudność? Odpowiedzią jest... nawyk! Zapewne niewiele osób zastanawia się, czemu codziennie myje zęby, a to dlatego, ze czynność ta wydaje się im naturalna i oczywista. Tak może być zarówno z ćwiczeniami, regularną pracą czy innymi obowiązkami, które zazwyczaj odkłada się w nieskończoność "na później". Należy wyrobić w sobie nawyk, aby ich wykonywanie przychodziło równie łatwo. Rutyna dnia codziennego wymaga czasu i cierpliwości - codzienne odhaczanie poszczególnych rzeczy z listy zadań pomoże w przyszłości wykonywać je "mimochodem". Dlatego właśnie jeśli w nowym planie dnia pojawia się sport czy zdrowsze nawyki żywieniowe, dostosowanie się do nich zajmie tylko kilka tygodni. Później organizowanie ich i pilnowanie nie będzie sprawiało już takich trudności.

Tania książka - zarządzaj czasem z Tipli

Tradycyjność ma swoje zalety - również w planowaniu czasem. Jeśli nie jesteś fanem elektronicznych planerów, koniecznie zaopatrz się w książkowy kalendarz z księgarni Tania książka i oszczędzaj z rabatem Tipli3% na swoim zamówieniu.

Zadbaj o swój dzień ze zniżką»
zarządzanie czasem

Tipli dla Ciebie: Planowanie wakacji z wyprzedzeniem pomaga w pełni cieszyć się urlopem, kiedy ten w końcu nadejdzie. Długo wyczekiwany odpoczynek może być jeszcze efektywniejszy, gdy na zapas nie trzeba martwić się o nocleg, jedzenie czy przydatny podczas wakacji ekwipunek. Sprawdźmy, jak przygotować plan podróży na najbliższe wakacje.

Zarządzanie czasem pracy w domu

Coraz powszechniejsza staje się praca zdalna wykonywana w domowym zaciszu. Organizacja czasu pracy w takim przypadku jest niezwykle istotna. We własnym mieszkaniu czyha wiele rozpraszaczy, przez które trudno skupić się na powierzonych zadaniach. Ważne jest, aby oddzielić czas przeznaczony na pracę od obowiązków domowych. Przecież idąc do biura nikt nie zabiera ze sobą brudnych naczyń czy odkurzacza, dlatego warto pozostawić obowiązki domowe z dala od zasięgu wzroku i myśli. Tutaj przyda się specjalnie odseparowane miejsce, w którym można skupić się jedynie na pracy. Wyznaczenie odpowiednich godzin na przerwę obiadową czy kawę również pomaga w trzymaniu się własnego planu. Czyste, niezastawione kubkami i talerzami biurko również ułatwi sprawę. Włączanie telewizora w tle także nie sprzyja efektywnemu działaniu, podobnie jak telefon leżący w zasięgu ręki, który tylko kusi, aby sprawdzić najświeższe powiadomienia z social mediów. 

Ubierz swoje ściany - zarządzaj czasem z Tipli

Lubisz mieć wszystko rozpisane w wyraźny sposób? Jeśli stały widok planu dnia nad Twoim biurkiem również motywuje Cię do działania, sprawdź ofertę planerów ściennych i tablic kredowych w sklepie Ubierz Swoje Ściany. Swoje zakupy zaplanuj z Tipli i odbierz nawet 3% zwrotu za zakupy online.

Zadbaj o swój dzień ze zniżką»
organizacja czasu

Tipli dla Ciebie: Nadmiar czasu wolnego podczas niezaplanowanego urlopu lub długich wakacji potrafi przytłoczyć. Kiedy wszystkie dni zlewają się w jeden, warto rozejrzeć się za nowym hobby lub pasją, które mogłyby te chwile urozmaicić. Rozwiązaniem tego problemu może być... kreatywność! Sprawdźmy, jak spędzać wolny czas produktywnie, a przy tym bawić się w najlepsze.

Efektywne zarządzanie czasem - cierpliwość przede wszystkim

Nie od razu Rzym zbudowano - droga do zbilansowanego i harmonijnego planu dnia oraz zorganizowanego optymalnie czasu nie jest prosta. Jednak warto podjąć się tego trudu, aby w przyszłości móc zredukować stres związany z nadmiarem obowiązków oraz móc znaleźć czas również na przyjemności. Za kilka miesięcy te "męczące" zadania będą przychodziły naturalnie, co znacząco może poprawić jakość życia.

Efektywne zarządzaj czasem i... wydatkami z Tipli

Nie lubisz przepłacać? Szukasz oszczędności na każdym kroku? Zarządzaj nie tylko swoim czasem, ale i wydatkami! Dołącz do Tipli i zyskaj nawet 25% zwrotu cashback na zakupy. Wybierz dowolny sklep z ponad 700 naszych partnerów i już zawsze ciesz się tanimi produktami i usługami.

Sklepy tańsze o cashback »

Powiązane sklepy

Tania książka, Ubierz Swoje Ściany, Pani Swojego Czasu

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się