Jak kupić na Allegro samochód i dom?

Zakupowy poradnikDom, ogród i hobby  |  Zakupy w Internecie 10. 11. 2021

Allegro to największa i najpopularniejsza polska platforma handlowa. Dawny nieduży serwis dla zapaleńców stał się gigantem biznesu! Ogromne nieruchomości, dobre auta - znajdziesz tu wszystko. Ale jak zyskać pewność, że kupujemy od uczciwego człowieka?

Gdy kupujesz pomniejsze przedmioty lub sprzedawane na Allegro zabawki, nie trzeba aż tak bardzo zważać na bezpieczeństwo transakcji. Ale przy kupowaniu domu lub samochodu jest sprawą kluczową! Jak się ustrzec przed oszustami?

Dlaczego kupować nieruchomości i samochody przez Allegro?

Po pierwsze - ogromny wybór. Oferowane na Allegro samochody (nowe i używane) oraz nieruchomości to wszystko, czego dusza może zapragnąć, a liczne zniżki bardzo uprzyjemniają zakupy.

Po drugie - bezpieczeństwo. Komentarze innych kupujących, ocena sprzedaży wystawiana automatycznie na podstawie zachowania sprzedawcy w ciągu ostatnich miesięcy i podobne, wyrabiane przez lata systemy wykrywania nieuczciwych ofert - to wszystko działa i pomaga. Jak z pomocą tych narzędzi możesz upewnić się, co do bezpieczeństwa danej oferty?

Rozważnie podejdź do oferty

Nawet najbardziej uczciwy sprzedawca chce dobrze pokazać oferowany produkt. Uważnie i kilka razy przeczytaj opis oferty i zdjęcia. Sprawdź ocenę sprzedaży, komentarze oraz dodatkowe oceny: czasu dostawy i zgodności towaru z opisem. Kupuj głową, nie oczami!

dobre samochody na Allegro

Allegro kusi bogactwem ofert. Znajdziesz tutaj samochody używane i nowe.

Wystawiane na Allegro samochody osobowe mogą być niezwykle tanie, ale Ty realistycznie podchodź do cen. Powiedzmy, że szukasz taniego Golfa V. Pośród innych ofert o podobnej cenie widzisz jeden egzemplarz tańszy o 25%. A i na zdjęciach i w opisie wszystko wydaje się być w porządku. To najlepsza oferta!

Ale jeśli coś wydaje się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, to często tak właśnie jest. Ukryte wady nieruchomości, hałaśliwi sąsiedzi, zgnite progi samochodu, wariująca elektronika - wszystko to poważne wady, które wpłyną na Twoją satysfakcję z zakupu, a mogą być ukrywane. Nie pozwól sobie na chciwość!

Zrób screena z aukcji, żeby mieć łatwy dostęp do tego, jak wyglądała. Jeśli masz wątpliwości, to pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj, a całą korespondencję przechowuj. Żądaj dodatkowych zdjęć, jeśli jakaś część nie jest według Ciebie należycie pokazana. Kupując samochody używane proś o zdjęcia progów, spodu, silnika itp.

Jak ocenić wiarygodność sprzedawcy?

Sprawdź, co sądzą o sprzedawcy jego dotychczasowi klienci. Kliknij w jego konto, a następnie w zakładkę "oceny i komentarze" i zobacz, jaką opinię na jego temat mają inni.

dobre oceny na Allegro

Taki sprzedawca przez lata wypracował sobie nienaganną opinię.

Zadzwoń do kupującego, żeby rozwiał Twoje wątpliwości oraz powtórzył szczegóły z opisu. Dlaczego? Ponieważ przez telefon trudniej jest mówić nieprawdę.

Uważaj na oferty sprzedaży "poza Allegro". Nie zgadzaj się na "dogadamy się poza Allegro". Ktoś sprzedaje i kontaktuje się z Tobą za pośrednictwem tego serwisu - dlaczego nie chce jej tutaj sfinalizować? Coś tu śmierdzi. Pamiętaj, że próbując dogadać się poza Allegro, nie zostaniesz objęty Programem Ochrony Kupujących.

Kupno na Allegro.pl samochodu lub nieruchomości to poważna sprawa i jeśli sprawdziłeś wszystko powyżej, w dalszym ciągu dobrze byłoby obejrzeć rzecz osobiście przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Program Ochrony Kupujących

Program ochrony kupujących to pomocna dłoń w razie problemów. Zapewnia Ci rekompensatę do 10 tysięcy złotych, gdy zapłacisz za towar, lecz go nie otrzymasz oraz gdy otrzymasz towar w sposób rażący niezgodny z opisem. Tak działa obsługa klienta na wysokim poziomie!

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak kupować na Allegro. Życzymy udanych zakupów!

Powiązane sklepy

Allegro

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się