Jak Bank Zachodni WBK stał się bankiem Santander?

Zakupowy poradnikFinanse 10. 11. 2021

Czy wiesz, że Bank Zachodni WBK zmienia się w Santander? Dowiedz się, co z tego wynika i ile możesz zyskać, jeżeli skorzystasz z nowo przygotowanej oferty. Poznaj jej szczegóły i wybierz usługi bankowe najwyższej jakości. Jeżeli szukasz instytucji finansowej z globalną marką oraz doskonałą znajomością polskiego rynku, wybierz Santander Bank Polska. Przeczytaj i dowiedz się, co możesz zyskać.

Bank Zachodni to jeden z najstarszych polskich banków. Powstał on już w 1988 roku we Wrocławiu. Instytucja od początku prężnie się rozwijała. W 2001 roku zmieniła nazwę na Bank Zachodni WBK, pod którą trwale zapisała się w pamięci Polaków. W 2013 roku BZ WBK połączył się z Kredyt Bankiem – innym dużym graczem polskiego rynku finansowego. Fuzja przyciągnęła rzeszę nowych klientów. Chcąca sprostać ich potrzebom, instytucja na bieżąco udoskonalała swoje usługi.

Santander Bank Polska

Już w 2011 roku większość akcji Banku Zachodniego WBK kupiła grupa Santander. Jest to największy bank w Hiszpanii, a jednocześnie wielka instytucja o zasięgu międzynarodowym. Już w 2006 roku Santander obsługiwał 66 mln klientów w 43 krajach. Spółki z grupy Santander działały w Polsce już wcześniej, oferując m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Chociaż przejęcie przez hiszpańskiego giganta nastąpiło już 7 lat temu, Bank Zachodni WBK dopiero teraz zdecydował się na zmianę nazwy. W połowie bieżącego roku instytucja przekształciła się w Santander Bank Polska S.A. Jednocześnie jej siedziba została przeniesiona z Wrocławia do Warszawy.

Byłeś klientem BZWBK? Nie musisz się niczym martwić – wszystkie Twoje produkty pozostają bez zmian. Musisz jedynie pamiętać, że nazwa serwisu internetowego jest już dzisiaj inna.

Dzisiaj Santander Bank pod względem aktywów jest trzecim bankiem w Polsce. W skład jego oferty wchodzą usługi dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji.

Santander – oferta

Doświadczenie zdobyte pod szyldem BZWBK i kapitał hiszpańskiego akcjonariusza to gwarancja najwyższej jakości usług. Santander Bank oferuje swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania bankowe na korzystnych warunkach.

Z kartą Santander oszczędzisz do 760 PLN rocznie

Potrzebujesz rachunku osobistego, który spełni Twoje oczekiwania? Wybierz Konto Jakie Chcę – to 0 PLN za obsługę i przelewy. Dzięki Automatycznemu oszczędzaniu z wyżej oprocentowanym Kontem systematycznym Twoje oszczędności szybko będą rosnąć. Dodatkowo zyskasz zwrot części pieniędzy wydanych na rachunki za prąd, gaz, Internet, telewizor lub telefon.

Posługujesz się obcymi walutami? W Santander Banku założysz Konto24 walutowe w Euro. Dzięki niemu nie poniesiesz kosztów przewalutowania za granicą. Co więcej, będziesz w stanie wygodnie wymieniać waluty w kantorze internetowym.

Czy wiesz, że klienci banku mogą dostosować swoją kartę płatniczą do indywidualnych potrzeb? Santander Karta Dopasowana daje Ci możliwość wyboru organizacji płatniczej (Mastercard lub Visa Santander) oraz sposobu jej rozliczania. Dodatkowo za wypłaty gotówki na terenie całego kraju nie zapłacisz ani złotówki.

Chcesz wydawać pieniądze, a jednocześnie oszczędzać? Trudno w to uwierzyć, lecz z Santander Bankiem to możliwe. Karta kredytowa 1|2|3 pozwoli Ci zarabiać na przeprowadzonych transakcjach. Za wszystkie wydatki w supermarketach otrzymasz 1% zwrotu, na stacjach paliw – 2%, natomiast we wszystkich restauracjach i fastfoodach 3%. Dzięki temu będziesz w stanie zaoszczędzić nawet do 760 PLN rocznie.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki na niezapowiedziane wydatki? Santander kredyt gotówkowy to minimum formalności, decyzja kredytowa w 10 minut i pożyczki od 1000 do 150 000 PLN. Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel, a spłatę pożyczki rozłożyć nawet na 120 miesięcy. Skorzystaj z oferty banku i zatroszcz się o swoje finanse już dziś.

Interesuje Cię kredyt konsolidacyjny na dogodnych warunkach? W ramach kredytu gotówkowego Lżejsza rata przeniesiesz swoje zobowiązania finansowe do Santander Banku, a przy okazji dobierzesz dowolną kwotę. 0% prowizji za udzielenie kredytu na spłatę innych pożyczek, Santander raty rozłożone na 120 miesięcy i wakacje kredytowe na atrakcyjnych warunkach – to oferta, z której trudno nie skorzystać.

Santander online

Skorzystaj z nowoczesnej bankowości mobilnej

Czy wiesz, że Bank Santander jest jednym z liderów nowoczesnych technologii bankowych? Jego klienci mogą korzystać z innowacyjnego portalu bankowego oraz z funkcjonalnej aplikacji mobilnej.

W obydwu usługach Santander logowanie jest intuicyjne i szybkie. Po zalogowaniu będziesz w stanie sprawdzać stan konta i historię transakcji, dokonywać płatności i przelewów oraz utrzymywać stały kontakt z bankiem – a to wszystko bez wychodzenia z domu.

Bank Santander – kontakt

Jeżeli chcesz poznać szczegóły danej oferty, wybierz się do najbliższego oddziału Santander Banku. Instytucja posiada 526 placówek na terenie całego kraju. Wybrane usługi oferują również lokale partnerskie, które współpracują z bankiem na zasadach umowy agencyjnej.

Musisz wpłacić lub wypłacić gotówkę? Gdziekolwiek jesteś, z Santander Bankiem nie stanowi to problemu. Do Twojej dyspozycji jest 1724 bankomatów i 798 na terenie całego kraju. Ich lokalizację łatwo sprawdzisz na stronie internetowej.

Masz dodatkowe pytania? Santander kontakt jest wygodny i szybki. Wyślij formularz kontaktowy na stronie www, a natychmiast wszystkiego się dowiesz. Skorzystaj z Santander Infolinia, która czynna jest przez całą dobę. Wykwalifikowani doradcy wszystko dokładnie Ci wyjaśnią.

Chcesz skontaktować się z ekspertami Santander Bank? Skorzystaj z poniższych danych:

  • Telefon komórkowy – 781 119 999
  • Telefon stacjonarny – 1 9999
  • Połączenie z zagranicy – +48 61 81 1 9999
  • Adres e-mail – kontakt@santander.pl
Zyskaj zniżki w Santander

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się