Google play - wszystko, co musisz wiedzieć

Zakupowy poradnikDom, ogród i hobby 25. 3. 2021

Dzięki licznym aplikacjom jeden telefon może zastąpić portfel, notatnik, odtwarzacz muzyki czy nawigację GPS – a to tylko kilka z wielu opcji do wyboru. Odpowiednie programy potrafią uprościć życie i umilić czas. Osobom, które korzystają z systemu operacyjnego Android, z pomocą w odpowiednim wyposażeniu smartfona przychodzi Google Play.

Korzystając ze sklepu Google Play z łatwością można zapełnić pamięć swojego telefonu przydatnymi aplikacjami, grami, książkami czy filmami. W dużej mierze da się to zrobić nawet za darmo. Jak działa Google Play i na czym polegają jego usługi?

Sklep Google Play to miejsce przewodnie po wszystkich dostępnych dla właścicieli smartfonów aplikacjach. Powstał on w procesie złączenia dwóch innych programów - Google Music oraz Android Market. W jego usłudze udostępniono miliony plików, z których można korzystać już po kilku kliknięciach.  

google play telefon

Tipli dla Ciebie: Szukasz taniego, ale niezawodnego telefonu? Koniecznie sprawdź ranking telefonów z Chin. Poznaj najlepsze modele ze zniżką.

Google Play - jak to działa?

Pierwszym krokiem do korzystania z Play Google jest utworzenie konta. W tym celu należy znaleźć w ustawieniach swojego telefonu zakładkę konta Google i dodać nowy profil użytkownika. Jeżeli już posiadamy konto, wystarczy się na nie zalogować za pomocą adresu email oraz wcześniej ustalonego hasła.

Telefony tańsze o cashback

Elektronika w niskich cenach dostępna na wyciągniecie ręki? Kupuj z Tipli i nie martw się o wydatki! Dołącz do klubu i oszczędzaj nawet 25% na zakupach. Z nami nie musisz odmawiać sobie przyjemności!

Sama aplikacja sklepu Google powinna być domyślnie zainstalowana na telefonie. Jeżeli nie - można ją pobrać przez przeglądarkę, np. wyszukując Google Play APK (Android Package Kit). Kiedy widget aplikacji pojawi się już na ekranie telefonu, wystarczy w niego kliknąć.

#GooglePlay - aktualizacja aplikacji

Pobrane aplikacje niekiedy wymagają aktualizacji. Można to zrobić ręcznie bądź ustawić opcję automatyczną. Aktualizacja pozwala na korzystanie z najnowszej wersji programu oraz poprawia stabilność i bezpieczeństwo działania.

Tipli dla Ciebie: Dla osób, które nie lubią nosić ze sobą portfela, mamy świetną wiadomość! Na zakupach wystarczy Ci jedynie smartfon! Zobacz, jak płacić telefonem przez Internet i nie tylko.

Pobieranie aplikacji z Google Play

Za pośrednictwem sklepu Google Play można pobierać treści cyfrowe i aplikacje na telefon. Aby to zrobić, należy uruchomić sklep Google, a następnie wyszukać dany program po jego nazwie lub przejrzeć listę proponowanych pozycji. Po kliknięciu na ikonkę aplikacji, na jej profilu wystarczy nacisnąć przycisk "Zainstaluj". Jeżeli aplikacja jest darmowa, zostaje jedynie zaczekać na zakończenie procesu pobierania.

google play aplikacje

Tipli dla Ciebie: Jesteś fanem Apple? Uwielbiasz nowoczesne gadżety? Zobacz nasze 7 sposobów na utrzymanie Macbooka w idealnym stanie przez lata.

Usługi Google Play i formy płatności

Niektóre aplikacje i treści są odpłatne - aby móc z nich skorzystać, należałoby za nie zapłacić. Przed pierwszym zakupem aplikacji trzeba skonfigurować formę płatności ze swoim kontem. Opcji jest kilka. Wybrać można m.in. spośród: karty kredytowej lub debetowej, płatności przez operatora komórkowego lub my paysafecard. Dobrze jest też upewnić się, czy opłata za aplikację jest jednorazowa czy działa na zasadzie abonamentu

Opcję płatności wystarczy ustawić raz - później zawsze można ją zmienić. Wybranej formy płatności można używać także do zakupów przez pobrane już aplikacje, co znacząco usprawnia korzystanie ze sklepów internetowych.

#GooglePlay - lista życzeń

Google Play udostępnia swoim użytkownikom opcję utworzenia listy życzeń. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można śledzić interesujące nas aplikacje. Jednak dodanie takiej pozycji do listy życzeń nie oznacza automatycznego jej pobrania.

Tipli dla Ciebie: Dobra nawigacja to podstawa każdej podróży - małej czy dużej. Zobacz 10 najlepszych urządzeń GPS do samochodu i nie bój się nieznanych dróg.

Lokalizacja telefonu - Google konto

Założenie konta Google nie tylko umożliwia korzystanie ze sklepu, ale także pozwala na zlokalizowanie telefonu w przypadku zguby lub kradzieży. Jeżeli Lokalizacja telefonu Google jest aktywna, wtedy znalezienie smartfona nie sprawi właścicielowi żadnego problemu. Poszukiwanie urządzenia należy zacząć od wejścia na stronę "Znajdź swój telefon" przez to samo konto Google, które ustawione jest na telefonie. Po zalogowaniu pojawi się lista urządzeń, na której wystarczy znaleźć właściwe. 

google play mapa

Tipli dla Ciebie: Dobry smartfon do 600 złotych? To możliwe! Poznaj CUBOT X19 i odkryj nową jakość technologii.

Obok wybranego z listy urządzenia pojawią się dwie podstawowe funkcje: zadzwoń i znajdź. Klikając przycisk "zadzwoń", telefon odezwie się swoim sygnałem połączeń przychodzących. Wybierając opcję "znajdź", otwiera się mapa, na której widać, gdzie znajduje się urządzenie. Obok niej widnieją trzy kolejne opcje, z których możemy skorzystać: 

  1. Odtwórz dźwięk - w telefonie uruchomi się dzwonek, który będzie grał przez 5 minut - nawet jeżeli urządzenie było wcześniej wyciszone.
  2. Zabezpiecz urządzenie - ta opcja pozwala na całkowite zablokowanie telefonu i automatyczne wylogowanie się z konta Google. Umożliwia także wyświetlenie wiadomości (np. dla znalazcy) na ekranie blokady. 
  3. Wymaż urządzenie - następuje wykasowanie wszystkich danych z urządzenia, w tym np. hasła konta bankowego. Po uruchomieniu tej opcji nie będzie można już zlokalizować telefonu.

Google Play dla wszystkich

Google Play nie tylko pozwala na pobranie różnych, ciekawych aplikacji, ale także umożliwia łatwe zarządzanie nimi. Samo posiadanie konta Google również zapewnia wygodny dostęp do wielu programów oraz pozwala na sparowanie kilku urządzeń ze sobą. Usługi Google zdecydowanie sprawiają, że korzystanie z telefonu czy komputera jest intuicyjne i proste.

Elektronikę kupuj z Tipli

PC, laptopy, telefony - to wszystko kupisz w cenach niższych o cashback! Przed wejściem na stronę sklepu, nie zapomnij o Tipli:

  • Na sklepowych półkach Media Expert znajdziesz najnowsze technologie. Kupuj je razem z Tipli i oszczędzaj nawet 3% na zamówieniu.
  • W sklepie eMag znajdziesz wszystko - od telefonów komórkowych po duże AGD. Złóż zamówienie z Tipli i zyskaj aż 4,5% cashbacku.
  • OleOle! to jeden z największych sklepów internetowych w Polsce. Swoje zakupy rób z Tipli, zapłacisz nawet o 1% mniej.

Powiązane sklepy

OleOle!,

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się