Czy opłaci Ci się brać kredyt? Kalkulator hipoteczny podpowie!

Zakupowy poradnikFinanse 8. 4. 2022

Przychodzi taki moment w życiu, kiedy musimy podjąć ważną decyzję. Jedną z nich jest budowa domu, czy zakup nieruchomości. Na takie inwestycje potrzeba sporych sum pieniędzy. Często okazuje się, że musimy wziąć kredyt hipoteczny, by zrealizować swoje marzenia. Tylko, czy aby na pewno nam się to opłaci?

Od tego, czy zdecydujemy się wziąć kredyt, zależy czasami nasza przyszłość. Z jednej strony pragniemy realizacji naszych planów, a z drugiej pojawia się też wiele wątpliwości. Nie należy podejmować takich decyzji zbyt pochopnie.

Dowiedz się, jaki powinien być najlepszy kredyt hipoteczny. Skorzystaj z ciekawego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytowy i podejmij słuszną decyzję!

Kredyt hipoteczny – co to jest?

Jest to rodzaj długoterminowego kredytu bankowego, na który decydujemy się zazwyczaj, gdy planujemy budowę lub zakup domu, czy innej nieruchomości. Możemy się o niego starać także, gdy mamy w planach przebudowę domu, czy spłatę innego kredytu hipotecznego. Dowiedz się więcej i zadbaj o swoje finanse już dziś.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny, co to jest?

W przypadku kredytu hipotecznego zabezpieczeniem jest najczęściej nieruchomość, którą nim finansujemy. Hipoteka jest wówczas zabezpieczeniem podstawowym, ale nie jedynym. Osoba decydująca się na ten rodzaj kredytu hipotecznego ręczy także swoim majątkiem zarówno obecnym, jak i przyszłym, a także swoimi obecnymi i przyszłymi dochodami.

Z kredytem hipotecznym często mylony jest kredyt mieszkaniowy. Ten kredyt możemy przeznaczyć wyłącznie na cele mieszkaniowe, czyli zakup mieszkania, domu lub garażu. Zabezpieczeniem jest w tym przypadku hipoteka ze wpisem w księdze wieczystej.

Kredyt hipoteczny – warunki

To, na jakich warunkach uzyskamy kredyt, zależy przede wszystkim od banku, w którym zdecydujemy się go zaciągnąć. Istotna jest również wysokość naszych zarobków oraz historia kredytowa. W najlepszej sytuacji są oczywiście osoby, które nie są zadłużone i które terminowo spłaciły swoje ewentualne poprzednie pożyczki. Pod uwagę brane są także koszty utrzymania oraz rodzaj umowy o pracę.

Kredyt hipoteczny

Dowiedz się, jakie warunki musisz spełniać, by dostać kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny dla młodych osób

W specyficznej sytuacji są zazwyczaj młode osoby, które mają problem ze znalezieniem stałej pracy. Wiele banków posiada specjalną ofertę dla takich osób. Mogą ona także liczyć na pomoc państwa. Od 2014 roku w Polsce działa program Mieszkanie dla młodych, który ma na celu ułatwić młodym osobom zakup własnego mieszkania.

Kiedy taka osoba ubiega się o kredyt hipoteczny może otrzymać dofinansowanie wkładu własnego od państwa. By skorzystać z takiej pomocy, należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest wiek – górna granica to 35 lat. Jeżeli o pomoc ubiega się małżeństwo to tylko jedna z osób musi spełniać ten warunek.

Ponadto mieszkanie, jakie planujemy kupić musi być nowe, a jego powierzchnia nie może przekraczać 75 metrów kwadratowych. Ważna jest także waluta, w jakiej bierzemy kredyt – muszą to być złotówki, a okres kredytowania nie może być krótszy niż 15 lat.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny dla młodych osób

Warto pamiętać także, że zdolność kredytową młodych osób mogą poprawić osoby trzecie np. rodzice, dziadkowie lub rodzeństwo.

Czym jest kalkulator kredytowy?

To specjalna aplikacja internetowa, z którą obliczymy wysokość raty kredytu lub pożyczki. Już nie musimy w tym celu za każdym razem wybierać się do banku. Są one dostępne na stronach internetowych banków oraz firm pożyczkowych.

Obecnie mamy także możliwość porównywania ofert z kilku banków na specjalnych stronach. Kalkulatory kredytowe są proste w obsłudze, wygodne i co najważniejsze ogólnodostępne. Dzięki nim możemy zaoszczędzić czas, który kiedyś musieliśmy poświęcić na wizytę w banku.

Kredyt hipoteczny

Czy kredyt hipoteczny się opłaca?

Kredyt hipoteczny – oferty w wybranych bankach

PKO kredyt hipoteczny posiada kilka wariantów. Możemy skorzystać z opcji Kredyt Własny Kąt Hipoteczny z okresem kredytowania 35 lat. Ciekawie prezentuje się także Kredyt Hipoteczny Mix oraz Pożyczka Hipoteczna. Zajrzyj na stronę internetową PKO lub do jednego z oddziałów banku i dowiedz się więcej.

W Alior Bank możesz wybierać pomiędzy Kredytem Hipotecznym Megahipoteka lub Kredytem w ramach programu Mdm, z którym możesz otrzymać nawet 30% dofinansowania wkładu własnego.

Koniecznie sprawdź także ofertę ING kredyt hipoteczny. Do wyboru masz: Kredyt Standard, Mieszkaj Bez Kompromisów oraz EKO kredyt hipoteczny. Brzmi ciekawie, prawda?

Kredyt hipoteczny Bank Pekao to również doskonały wyóbr, jeśli chcesz wybudować lub wyremontować dom. 

Sprawdź wszystkie opcje i wybierz tę, która Ci najbardziej odpowiada! Zacznij spełniać swoje marzenia o własnym kącie.

Korzystaj z usług na Tipli.pl

Powiązane sklepy

GENERALI

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się