Co warto przeczytać? TOP książki na Twojej półce

Zakupowy poradnikDom, ogród i hobby  |  Zakupy w Internecie 13. 5. 2022

Jedną z pierwszych rzeczy, jakiej dzieci uczą się w szkole jest czytanie. Z biegiem czasu umiejętność ta rozwija się, aż do momentu, w którym przyswojenie tekstu ze zrozumieniem nie sprawia już żadnej trudności. Właśnie wtedy ma się szansę na poznanie zupełnie innego świata - świata fantazji i bezgranicznej wyobraźni. Sprawdźmy, co warto przeczytać i jakie książki zasługują na swoje miejsce w naszych domach.

Książki potrafią być wsparciem w trudnych chwilach, rozrywką na długie, zimowe wieczory, a nawet przyjacielem, z którym chce się spędzać każdą wolną chwilę. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób marzy o domowej biblioteczce, pełnej najlepszych lektur. Kiedy jednak przychodzi czas na wybranie kolejnej, może to być nie lada wyzwaniem - bo przecież dobrych książek jest tak wiele.

Jakie książki czytać?

Wybór odpowiedniej lektury - choć może wydawać się błahy - poniekąd jest zobowiązujący. To przecież tej konkretnej książce człowiek decyduje się poświęcić kilka najbliższych wolnych godzin ze swojego życia, a zaangażowanie w fabułę oznacza przeżywanie losów bohaterów razem z nimi. Choć zakupioną książkę zawsze można odłożyć, to będzie ona zajmować miejsce na półce. Dlatego warto jest przemyśleć wcześniej swoje zakupy, aby później nie żałować źle wydanych pieniędzy.

Na Ravelo.pl kupuj taniej z Tipli

Internetowa księgarnia Ravelo.pl to centrum tanich książek, w którym znajdziesz najlepsze pozycje wśród bestsellerów i nie tylko. Poznaj nieznany Ci dotąd świat fantazji i wzruszeń. Odwiedź sklep i zyskaj dodatkową zniżkę na aż 4% zwrotu za zakupy online dzięki Tipli.

Kup z cashbackiem »

Kupując książkę warto zwrócić uwagę na jej tematykę. W zależności od swoich zainteresowań czy gustu literackiego, tak powinna być wybrana lektura. Rodzaj czytelnika też nie jest obojętny - szczególnie kiedy książka ta ma być prezentem dla bliskiej osoby. W wyborze okazują się przydatne być opisy i streszczenia np. od wydawcy, które pokrótce przedstawiają zarys fabuły.

co warto przeczytać

Klasyka literatury

W księgarniach i bibliotekach pełno jest pozycji, które każdy powinien przeczytać choć raz w swoim życiu. Jednym z takich tytułów niewątpliwie jest Buszujący w zbożu autorstwa J.D. Salingera. Książka ta została wydana w 1951 roku i pomimo swojego wieku - nadal porusza aktualne tematy. Opowiada o różnicach pomiędzy rzeczywistością świata dorosłych a dziecięcymi oczekiwaniami co do niego oraz o odrębności jednostki od społeczeństwa, a także przedstawia obraz upadku amerykańskiego społeczeństwa i kultury masowej. Choć początkowo Buszujący w zbożu wzbudził niemałe kontrowersje, dziś stał się obowiązkową lekturą szkolną w krajach anglojęzycznych. A tę książkę możesz kupić w sklepie czytam.pl

klasyka literatury

Książka na jeden wieczór

Często spotykanym noworocznym postanowieniem wielu osób jest "czytać więcej". Nie zawsze jest to proste z powodu natłoku obowiązków. Niewielka ilość wolnego czasu wbrew pozorom jest czasami trudniej zagospodarować, niż całe wolne dni. Jednak dla osób zdeterminowanych swoim postanowieniem także znajdzie się sposób, aby móc cieszyć się dobrą lekturą. Wkroczenie do świata literatury warto rozpocząć od sięgnięcia po krótkie, choć pełne przekazu książki. Jedną z nich może być tytuł Mam na imię Lucy autorstwa Elizabeth Strout. Jest to niedługa, bo niewiele ponad 200 stronicowa powieść, która swoją treścią opowiada o losach pisarki wychowującej samotnie dwójkę dzieci. Niespodziewana wizyta i rozmowa z matką wyciąga dawno zapomniane traumy z dzieciństwa. Rodzinne tajemnice nie zostają przedstawione czytelnikowi w sposób oczywisty, co wymaga indywidualnego zagłębienia się w umysł bohaterki i samodzielne ich odkrycie. Książka ta to zlepek psychologicznych zmartwień z ukrytym cierpieniem, które doświadczone dawno temu odbijają się na dorosłym życiu.

Książka na jeden wieczór

Książka dla dzieci

Zachęcanie najmłodszych do czytania to nieodłączna część bycia rodzicem. Dzięki temu pociecha rozwija swoją wyobraźnię oraz abstrakcyjne myślenie. Odpowiednie książki mogą nie tylko rozbawić dzieci, ale także odpowiedzieć na wiele nurtujących je pytań. Jedna z takich lektur zdecydowanie jest Tato, a dlaczego? Wojciecha Mikołuszki. Książka ta odpowiada na 50 pytań, a odpowiedzi te pozwalają dzieciom na zrozumienie otaczającego ich świata, a nawet zaszczepiają w nich ciekawość odkrywcy. Z tekstu tego najmłodsi czytelnicy dowiedzą się m.in. skąd się bierze deszcz, jak działa szczepionka, czy co jedzą mrówki.

Książka dla dzieci

Sklep Tania Książka jeszcze tańszy

Chcesz wkroczyć do magicznego świata fantazji? Może twardo stąpasz po ziemi i zainteresuje Cię literatura faktu? Bez względu na to, co wybierzesz, Tania Książka zaskoczy Cię swoją ofertą. Poznaj najlepsze pozycje książkowe i odbierz rabat od Tipli na nawet 3% w postaci zwrotu cashback.

Kup z cashbackiem »

Jak widzisz, warto korzystać z naszego portalu, chociażby dlatego, żeby płacić mniej w sklepie Tania Książka. Kod zniżkowy od Tipli to dobry wybór, jeśli chcesz szybko obniżyć wartość swojego zamówienia. 

Książka dla młodzieży

Osoby w wieku nastoletnim często borykają się z trudnościami otaczającej ich rzeczywistości. Okres dorastania niewątpliwie jest trudnym czasem dla wielu ludzi, gdyż wiąże się on z kształtowaniem własnej osobowości. Dla wszystkich zagubionych w świecie osób - nie tylko dla młodzieży - powstała właśnie książka Justyny Suchanek Jak się nie zabić i nie zwariować. Opowiada ona o przeżyciach, które doświadczyła autorka w związku z problemem alkoholowym w swojej rodzinie, ze zmaganiami z depresją czy kilkoma próbami samobójczymi i pobytami w szpitalu psychiatrycznym. Autorka chce przekonać swoich czytelników, że pomimo wielu przeciwności losu i niesprzyjającym warunkom mogą oni - i mają prawo - być szczęśliwi. Książka powstała w duchu zrozumienia i pocieszenia wszystkich tych, którzy zwątpili w siebie i w sens swojego pobytu na ziemi.

Książka dla młodzieży

Książka na podstawie filmu

Adaptacji filmowych i kinowych najznakomitszych książek jest wiele - od lektur szkolnych po światowe bestsellery. Nieczęsto spotykana jednak jest odwrotna praktyka, kiedy to autor postanawia napisać powieść bazując na obejrzanym wcześniej filmie. Jednym z tak nielicznych przykładów jest książka pt. Stowarzyszenie Umarłych Poetów autorstwa Nancy H. Kleinbaum. Każdy szanujący się kinomaniak z pewnością widział już film o tym samym tytule, w którym to grany przez Robina Williamsa nauczyciel języka angielskiego pragnie wpoić swoim uczniom głębsze zrozumienie i miłość do poezji, a także nauczyć ich nie bać się podążać za swoimi marzeniami. Choć oba twory przedstawiają tę samą historię, warto zapoznać się z interpretacją tej opowieści przez Kleinbaum, a już zdecydowanie warto poświęcić takiemu klasykowi miejsce na swojej półce.

Książka na podstawie filmu

Książka na prezent

Książka zawsze jest dobrym pomysłem na prezent - nie tylko dla zapalonych czytelników. Czy jednak istnieje taka, z którą można się również bawić? Ależ oczywiście! Jedną z interaktywnych lektur, które ostatnio podbijają świat, jest Strona po stronie Adama J. Kurtza. Książka ta ma formę dziennika pełnego różnych zadań, list czy miejsc do wypełnienia, które niosą za sobą nie tylko ciekawą rozrywkę, ale także pomagają w odkryciu samego siebie. Bo jak mówi okładka - to nie jest zwykły dziennik. Ta książka pozwala swojemu odbiorcy na stanie się jej własnym autorem - tylko od niego zależy, co znajdzie się w jej zawartości. A znajdziesz ją na portalu niePrzeczytane

Książka na prezent

Tipli dla Ciebie: Urlopy, długie weekendy czy świąteczne przerwy w pracy to idealne okazje do relaksu i poznawania nowych rzeczy. W takich chwilach najlepiej czas spędzać z dobrą powieścią. Lektura przegoni nudę, przeniesie nas w inny świat i sprawi, że czas szybciej minie. Sprawdź, jakie pozycje dostępne na urządzenie Kindle czekają na Ciebie w księgarniach internetowych - zapewnij sobie dawkę pełnowartościowej rozrywki.

Zniżka w Nexto.pl od Tipli

Uwielbiasz czytać i być na bieżąco z tym, co się dzieje wokół Ciebie? Sprawdź sklep Nexto.pl, a następne czytaj, słuchaj i poznawaj w najwygodniejszy dla Ciebie sposób! Dołącz do klubu Tipli i zgarnij dodatkowe oszczędności - nawet 4% zwrotu online. Nie czekaj i zaplanuj swoje zakupy jeszcze taniej.

Kup z cashbackiem »

Powiązane sklepy

Nexto.pl, Virtualo, Tania książka

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się