Co ma ze sobą wspólnego FlixBus z PolskimBusem?

Zakupowy poradnikWakacje 10. 11. 2021

Chcesz zwiedzić największe Europejskie stolice? Zastanawiasz się: jak dojadę do najbliższego miasta? I gdzie jest PolskiBus? W artykule znajdziesz wszystkie informacje. Zapoznaj się z historią FlixBusa i jego możliwościami, oraz tym, co dla pasażerów najważniejsze: wygodą i ceną. Łatwe wyszukiwanie połączeń oraz bezproblemowy zakup biletu sprawią, że podróż będzie czystą przyjemnością.

Przedsiębiorstwo Flixbus oferuje wygodne autokary i niskie ceny przewozów w całej Europie. Z tą firmą nie musisz się zastanawiać jak gdzieś dojechać? Wystarczy, że włączysz aplikację mobilną lub wejdziesz na stronę internetową i podasz miejsce docelowe. Następnie wybierzesz trasę i kupisz bilet. Potem wystarczy tylko spakować walizkę i wsiąść do autobusu.

Od 2013 roku FlixBus przewiózł 60 milionów pasażerów. W 2017 roku FlixBus połączył swoje siły z marką PolskiBus, co ma przynieść pasażerom jeszcze więcej korzyści!

FlixBus – autobusy z pomysłem

Historia tego pomysłu na biznes zaczyna się w 2013 roku w Monachium. Trzech przyjaciół otwiera firmę, której trzonem ma być transport autobusowy, ale w nowym wydaniu.

Autobusy FlixBus

Autobusy FlixBus zawiozą Cię do wielu miast w Europie

Cóż nowego można dodać, do tak starego środka transportu jak autobus? Możliwości jest wiele: przyjaciele rozwijają platformę internetową, która ułatwia wyszukiwanie połączeń oraz rezerwację biletów. Zakładają, że transport autobusem ma być: tani, wygodny i bezpieczny. W autobusie pasażer ma mieć dużo miejsca na nogi, by było mu wygonie na dłuższych trasach. Wozy mają być wyposażone w WiFi oraz gniazdka elektryczne. Poza tym ma się tam znaleźć WC oraz bar z przekąskami.

Zalety aplikacji FlixBus:

  • Łatwa odprawę dzięki skanowaniu kodu QR
  • Lokalizacja przystanku i nawigacja do celu
  • Powiadamiania push/sms o ewentualnych opóźnieniach, zmianach w harmonogramie
  • Lokalizacja przystanków w trakcie jazdy
  • Odnajdywanie połączeń w siatce połączeń międzynarodowych i lokalnych

Międzynarodowe połączenia - FlixBus

W 2015 roku start-up rusza z ekspansją za granice Niemiec do: Francji, Holandii, Danii oraz Austrii. W 2016 roku przejmuje część spółki działającej w Anglii pod nazwą MegaBus.

W Polsce firma zaistniała już w 2015 roku na trasie Berlin-Szczecin. A w grudniu 2017 roku firma FlixBus integruje się z PolskimBusem. Dodaje nowe autobusy i nową jakość do połączeń polskich i międzynarodowych, podwyższając komfort podróży.

Dziś gęsta sieć połączeń autobusów FlixBus zapewni Ci dostęp do ponad 1700 miejsc w 28 krajach Europy! Można powiedzieć, że autobusy FlixBus nie znają granic.

Autobusy FlixBus zawiozą Cię do europejskich stolic

FlixBus - jedź do Europejskich stolic!

FlixBus=PolskiBus

PolskiBus zaistniał na naszych drogach w 2011. Jego oferta first minute podbiła serca Polaków. Od 2012 do 2016 roku z tą marką podróżowało już 16 milionów pasażerów. W 2017 roku PolskiBus dysponował 119 autobusami głównie marki Van Hool.

O integracji z FlixBusem zdecydowano w grudniu 2017 roku. W maju 2018 wymieniono już wszystkie wozy z logiem PolskiBus na nowe, wygodniejsze, bezpieczne autobusy z logiem FlixBus.

Jak znaleźć swoją destynację?

Wejdź na stronę internetową przewoźnika Flixbus. Kliknij na przycisk Mapa w górnym, lewym rogu ekranu. Pojawi się mapa oferująca ponad 250 000 połączeń! Wybierz przystanek, z którego chcesz odjechać i następnie miejsce, gdzie chcesz wysiąść. Teraz wystarczy tylko zarezerwować bilet i ruszyć w drogę po nowe doświadczenia!

Mapa połączeń - FlixBus

Mapa połączeń FlixBus.

Wakacje z Flixbus

Siedzenie w miejscu jest nudne? Lubisz podróżować? Prezentujemy nasz poradnik Wakacje, w którym poradzimy Ci jak zorganizować podróż marzeń, a potem kup bilet na wygodny autobusem Flixbus!

Portal Tipli pomoże Ci znaleźć nie tylko wymarzone miejsce, ale też oferuje zakwaterowanie i zabawę z cashbackiem!

Również FlixBus służy radą. Na stronie internetowej przewoźnika, w zakładce Gdzie na wakacje? znajdziesz wiele atrakcyjnych destynacji na wczasy, gdzie bez problemu dotrzesz autobusem. Z FlixBusem odkryjesz najbardziej romantyczne zakątki Europy, najlepsze plaże, czy miasta, które słyną ze sklepów.

Z FlixBus odkryjesz najpiękniejsze plaże Europy

Z FlixBus odkryjesz najpiękniejsze plaże Europy.

FlixBus – promocje

Masz już upatrzony cel podróży? Lizbona, Wenecja, a może Kraków? Poza internetową stroną FlixBus, promocje znajdziesz również na stronie E-podróżnik lub Tipli w zakładce Zniżki i promocje, gdzie publikujemy nie tylko rabaty dostępne w firmie FlixBus ale i pozostałych sklepach partnerskich naszego portalu.

Niewątpliwie bilety kupować warto przez Tipli. Korzystając z naszego przekierowania masz możliwość zyskać zwrot cashback , czyli zwrot części kwoty wydanej na zakup biletu. Promocyjne przejazdy znajdziesz też w aplikacji mobilnej.

Dla podróżujących w grupie powyżej trzech osób Filxbus przygotował ofertę specjalną. Świetne oferty znajdziesz też dla dzieci oraz dla niepełnosprawnych podróżujących z towarzyszem.

FlixBus – opinie

94 procent podróżujących poleca podróże z FlixBus. To, co cenią podróżujący to punktualność, wygoda, bezpieczeństwo. Na wysokim poziomie jest poziom obsługi klienta przez przyjaznych pracowników i kierowców. Zachęcająco brzmi też gwarancja miejsca siedzącego i bezpieczny autobus. Przekąski i napoje zawsze mogą urozmaicić Twoją podróż!

FlixBus – kontakt

Z operatorem autobusów można się skontaktować pod całodobowym numerem telefonu+48 22 307 93 34, lub korzystając z formularza na stronie internetowej. Tam też znajdziesz pomocne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ oraz formularze dla rzeczy znalezionych i informacje o panującym na drogach ruchu.

Zachęcamy do podróży zielonym autobusem FlixBus!

Planujesz wakacje?

Zaplanuj je z Tipli! Znajdź najlepsze oferty w solidnych firmach i zyskaj zwrot cashback:

  • TUI – jakość i oferty promocyjne na miarę wakacji marzeń
  • Grupon Travel – uznane miejsce poszukiwań wypoczynku i dobrej zabawy w atrakcyjnych cenach
  • Neckerman – rodzinne wakacje? Wypad z przyjaciółmi? Znajdź wymarzone wczasy w biurze podróży z tradycją
  • Travelplanet – oferty wszystkich operatorów w jednym miejscu
  • Booking.com – wybierz hotel marzeń i przeżyj niezapomniane przygody

Powiązane sklepy

Travelplanet.pl, Groupon, Flixbus, TUI, Neckermann

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się