Alior Kantor - poznaj sposób na korzystne wymiany walutowe

Zakupowy poradnikFinanse 5. 11. 2021

Dla każdej osoby, która często podróżuje poza granice Polski, istotny jest szybki i bezproblemowy dostęp do obcej waluty. Do tej pory bardzo popularne były konta, które umożliwiały przechowywanie niepolskich pieniędzy. Co jednak, kiedy potrzebujemy więcej niż jednego rodzaju środku wymiany? Niezwykle dogodną alternatywą może okazać się internetowy kantor wymiany. Taką opcję proponuje Alior Bank.

Kantor Alior Banku to pierwszy bankowy kantor wymiany walut, który umożliwia szybki dostęp do taniej i bezpiecznej konwersji pieniędzy na inne waluty – i to wszystko przez internet. Dostępny jest nie tylko dla przedsiębiorców i biznesmenów, ale także dla klientów indywidualnych.

Czym jest Kantor Walutowy Alior Bank

Kantor walut w Alior Banku łączy w sobie opcje konta walutowego i zwykłego kantoru internetowego. W przeciwieństwie do konta walutowego, Kantor Walutowy Alior pozwala na utworzenie wielu rachunków w różnych walutach. Umożliwia także szybkie przelewy oraz udostępnia kartę walutową.

Alior Bank Konto Walutowe pozwala na prowadzenie rachunku w jednej z 4 dostępnych walut: EUR, USD, CHF, GBP. Kantor Walutowy Alior Banku to rachunki w aż 23 walutach oraz przewalutowanie w kolejnych 160.

Tipli dla Ciebie: Wybór odpowiedniego konta bankowego to sprawa dość problematyczna. Ty tego problemu nie musisz mieć. Sprawdź ranking kont osobistych 2019 stworzony przez Tipli specjalnie dla Ciebie.

Zarządzaj swoim bankiem razem z Tipli

Potrzebujesz nagłego zastrzyku gotówki? Zastanawiasz się, skąd wziąć pieniądze na remont? Koniecznie skorzystaj z usług Lendo Polska i weź szybką pożyczkę lub kredyt. Z nami zyskujesz dodatkowe pieniądzem - nawet 52,50 złotych w postaci zwrotu cashback. Nie zapomnij o Tipli!

Odbierz cashback od Tipli »

Dla klientów Kantora Alior Bank dostępne są rachunki w aż 23 walutach, a Karta pozwala na przewalutowanie z prawie 160 walut. Ponadto, przy dokonywaniu płatności, karta intuicyjnie rozpoznaje daną walutę i sama wybiera spośród dostępnych środków na koncie. Jeżeli dane ramię walutowe jest puste, wtedy sama przewalutuje pieniądze po jak najkorzystniejszym kursie. Korzystanie z karty walutowej Kantoru Bankowego Aliora jest szybkie i bezproblemowe - większość wskazanych akcji wykonuje automatycznie.

Dodatkowe korzyści z posiadania karty wielowalutowej Kantoru Walutowego Alior Banku:

 • Dostępne płatności Google Pay i Apple Pay.
 • Bezpieczne zakupy w sklepach internetowych.
 • Usługa Chargeback.
 • Gotówka dostępna od ręki.
 • Pełna swoboda płatności.
alior bank karta walutowa

Alior Kantor – kursy

Atrakcyjne kursy wymiany walut dostępne są cały czas. Wymiany można dokonać zawsze wtedy, kiedy się tego potrzebuje - przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Transakcje wymiany walut zawierane są po kursie, który ukazuje się po zalogowaniu do serwisu, Natomiast sama akcja jest bezpłatna – bank nie dolicza żadnej prowizji ani opłat manipulacyjnych. Aby przeanalizować korzystność proponowanego przez Kantor Alior Banku kursu, wystarczy porównać go z ofertami  innych kantorów w internecie.

Dodatkowo Kantor Walutowy umożliwia:

 • Zasilenie rachunku kartą debetową/kredytową.
 • Zawieranie transakcji z blokadą.
 • Prośbę o przelew.
 • Podział płatności.
 • Zlecenia walutowe.
 • Powiadomienie o zmianie kursów walut i realizacji zleceń.

Tipli dla Ciebie: Co zrobić w przypadku, kiedy prywatne długi rosną, a osoba zadłużona nie jest w stanie sobie z nim poradzić? Przeczytaj,  kiedy warto ubiegać się o upadłość konsumencką i bądź zawsze na wszystko przygotowany.

Zarządzaj swoim bankiem razem z Tipli

Potrzebny Ci szybki przypływ gotówki? Planujesz remont, zakup nowego sprzętu lub wypad do egzotycznych krajów? Sprawdź Solcredit i nie martw się o pieniądze. Dołącz do klubu Tipli i zyskaj jeszcze więcej - aż 40 złotych cashbacku.

Odbierz cashback od Tipli »
alior bank umowa rejestracja

Kantor Alior Bank – opłaty

Dostęp do usługi Kantor Walutowy Alior jest bezpłatny i nie wymaga zakładania konta osobistego w tym banku. Otwarcie konta i prowadzenie rachunku także jest całkowicie bezpłatne. Opłat za kartę nie ma, jeżeli w ciągu 6 miesięcy od je otrzymania będzie wykonana przynajmniej jedna transakcja – w przeciwnym razie, z konta zostanie ściągnięte 15 złotych.

Zarządzaj swoim bankiem razem z Tipli

Szukasz funduszu na miarę swoich potrzeb? Zadbaj o swoją przyszłość z NN Investment partners. We współpracy z ekspertami zacznij oszczędzać już dziś, aby nie martwić się jutro. Skorzystaj z ich usług przez Tipli i zyskaj dodatkowe oszczędności - czeka na Ciebie nawet 77,50 złotych zwrotu cashback do odebrania.

Odbierz cashback od Tipli »

Tipli dla Ciebie: Odpowiednie programy potrafią uprościć życie i umilić czas. Osobom, które korzystają z sytemu operacyjnego Android, z pomocą w odpowiednim wyposażeniu smartfona przychodzi Google Play.

alior bank kantor wymiana walut

Zasady dotyczące opłat za bankomaty i operacje także są bardzo przejrzyste. Klient banku nie musi płacić za korzystanie z bankomatów w Polsce - jednak wtedy możliwe jest jedynie wypłacenie gotówki w PLN - oraz za pierwszą wypłatę pieniędzy z bankomatu za granicą. Każda kolejna taka wypłata kosztuje 9 złotych. Tej opłaty także można uniknąć – wystarczy dokonać wypłaty gotówki w oddziale banku.

W przypadku opłat za przelewy, zależą one najczęściej od jego rodzaju i licznika:

Zwykłe przelewy:

 • Przelew Krajowy za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej - 0 zł,
 • Przelew europejski - 0 zł w ramach Licznika/ 5 zł powyżej Licznika.

Przelewy walutowe:

 • Przelew walutowy realizowany za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej w opcji kosztowej BEN i SHA: normalny - 0 zł w ramach Licznika/ 30 zł powyżej Licznika; pilny - 0 zł w ramach Licznika/ 45 zł powyżej Licznika; express - 0 zł w ramach Licznika/ 50 zł powyżej Licznika,
 • Przelew walutowy realizowany za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej w opcji kosztowej OUR: normalny - 100 ; pilny - 115 ; express - 120 .

Opcja SHA oznacza, że koszty związane z realizacją przelewu dzielone są pomiędzy zleceniodawcę i beneficjenta przelewu.

Opcja OUR oznacza, że koszty związane z realizacją przelewu pokrywa zleceniodawca przelewu.

Opcja BEN oznacza, że wszystkie koszty związane z realizacją przelewu pokrywa beneficjent przelewu.

Alior bank logowanie kantor

Kantor walutowy Alior Banku dostępny jest dla osób pełnoletnich. Przy rejestracji konta konieczne jest podanie m.in. numeru telefonu czy adresu e-mail. Wymagane jest również posiadanie rachunku bankowego w PLN. Dla obecnych już klientów Alior Banku istnieje opcja uproszczonej rejestracji, w którym umowę można zawrzeć jedynie potwierdzając ją kodem SMS. Nowi klienci banku musza wypełnić formularz i potwierdzić swoja tożsamość, np. poprzez: przelew weryfikacyjny, wideoweryfikacją lub procesem kurierskim.

Szybki i łatwy dostęp do Twojego Kantora Walutowego umożliwi Ci aplikacja mobilna Alior Banku. Dzięki niej zyskujesz pełną funkcjonalność Kantoru na swoim telefonie i tablecie. Aplikacja pozwala na wszystkie akcje, które dostępne są z konta Klienta - a nawet jeszcze więcej. To wygodna forma bankowości, którą możesz mieć zawsze pod ręką.

Zarejestrowani już klienci mogą zalogować się do systemu poprzez swój identyfikator Klienta lub adres e-mail. Przy pierwszym logowaniu automatycznie wysyłane jest hasło startowe na numer telefonu komórkowego podany przy rejestracji. W następnych krokach należy zmienić hasło i wybrać obrazek bezpieczeństwa.

Bankowość z Tipli

Nie taki bankier straszny, jak go malują! Powierz specjalistom pieniądze ze skarbonki i obserwuj, jak się rozmnażają! Swoją bankowość planuj z Tipli. Pomożemy Ci wybrać kredyt, konto i zorientować się w świecie finansów. Zobacz oferty naszych innych banków i wybierz swój:

 • Skorzystaj z usług Banku Santander razem z Tipli, a zyskasz nawet 20 złotych zwrotu cashback.
 • Gdy chodzi o finansowe bezpieczeństwo Ciebie i Twojej rodziny, nie ma miejsca na ryzyko. Wypróbuj usługi Nest Banku i odbierz aż 25 złotych cashbacku.
 • Co jest najważniejsze dla dzisiejszego klienta banku? Bezpieczeństwo jego oszczędności i wygoda w prowadzeniu rachunku. To wszystko zapewni Ci PKO Bank Polski. Skorzystaj z przekierowania Tipli i zaoszczędź nawet 44 złotych w postaci zwrotu cashback.

Powiązane sklepy

Alior Bank, Nest Bank, Santander

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się