5 sposobów jak bezpiecznie płacić w sieci

Finanse 16. 8. 2018

Podstawą udanych zakupów w sieci jest poczucie, że nasze pieniądze są bezpieczne. Poznaj systemy płatności online takie jak: PayU, Dotpay, Przelewy24, czy PayPal. Wygodny sposób płacenia umożliwiają także serwisy bankowości elektronicznej iPKO serwis lub eSKOK. Wybierz swój ulubiony i płać bez obaw!

Internet dał nam wiele możliwości. Oprócz szybkiej komunikacji i dostępu do ogromu informacji, wiedzy i innych zasobów otrzymaliśmy szansę szybkiego i prostego załatwiania codziennych spraw. Jednym z największych udogodnień dla użytkowników sieci jest możliwość robienia e-zakupów, płacenia rachunków i planowania podróży bez wychodzenia z domu.

By usprawnić przesyłanie pieniędzy w sieci, powstały liczne serwisy, z którymi płatności online to bułka z masłem. Dowiedz się, komu zawdzięczamy idee płacenia przez Internet. Sprawdź, jak działają portale takie jak: Dotpay, czy PayU i ruszaj na zakupy!

Początki płatności online

Wraz z końcem XX wieku, kiedy Internet zaczął wkradać się do naszych domów, rozpoczęto prace nad wprowadzeniem elektronicznej gotówki. Pierwsze przygotowane do tego celu systemy były jednak trudne w obsłudze, niewygodne i często wymagały korzystania z dodatkowych urządzeń oraz posiadania specjalistycznej wiedzy.

Sytuacja zmieniła się po roku 2000, kiedy to stworzone zostały systemy płatności drugiej generacji umożliwiające dokonywanie płatności przy pomocy urządzenia podłączonego do Internetu. Takie transakcje oparto na protokole https i dzięki temu były one bezpieczne.

PayU

Płatności online

Elektroniczne przelewy są w istocie odbiciem lustrzanym tradycyjnych przelewów, które wykonywaliśmy i nadal jeszcze wykonujemy w banku. Okienko, w którym dokonywaliśmy płatności zostało jedynie zastąpione oknem naszej przeglądarki.

Kolejne lata przyniosły rozwój elektronicznych płatności i rozwój takich systemów jak PayPal, za którego założenie odpowiada Elon Musk i o którym przygotowaliśmy oddzielny artykuł. Obecnie mamy do wyboru wiele różnych systemów. Zatem przyjrzyjmy się im bliżej.

Dowiedz się, czym są płatności mobilne i jak z nich korzystać. Przeczytaj nasz poradnik i odkryj zalety nowej technologii!

Popularne systemy płatności elektronicznych

PayU

System PayU

PayU

Ten system działa od 2006 roku. Od tego czasu nieustannie podbija polski i światowy rynek transakcji online działając już w 17 krajach na 4 kontynentach. Oferuje ponad 300 metod płatności w tym kratą, elektronicznym przelewem, czy zapłatą jednym kliknięciem. Czy wiesz, że możesz także odroczyć swoją płatność lub podzielić ją na raty? Zajrzyj na PayU i dowiedz się więcej! Z PayU masz pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne. Sprawdź, jakie to proste i wygodne. Tutaj to Ty jesteś najważniejszy.

Dotpay

To spółka, która należy do MCI EuroVentures. Od 2001 roku dostarcza nam nowoczesnych usług oraz rozwiązań w zakresie e-płatności. Z Dotpay możesz wykonywać szybkie przelewy, płacić za pomocą karty płatniczej, korzystać z Masterpass, czy BLIK. Czy wiesz, że w ofercie Dotpay znajdziesz także płatności walutowe, mobilne, raty online oraz e-portfele? To bogaty wybór usług bezpiecznych i wygodnych, dla każdego. Płać z Dotpay i ciesz się udanymi zakupami już dziś!

Dotpay

System Dotpay

Przelewy24

System Przelewy24

Przelewy24

Serwis Przelewy24 należy do poznańskiej Grupy DialCom24, która specjalizuje się w tworzeniu i użytkowaniu oprogramowania dla klientów biznesowych i indywidualnych. System Przelewy24 powstał przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. To produkt, który w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza procedurę płatności elektronicznych. Wybierając Przelewy24 stawiasz na szybkość, prostotę, oszczędność i bezpieczeństwo.

iPKO

Serwis iPKO to usługi bankowości elektronicznej, które bank PKO oferuje swoim klientom. Dzięki niemu możesz łatwo i przyjemnie obsługiwać swoje rachunki przy pomocy urządzenia z dostępem do Internetu. Zarządzanie środkami może się odbywać w dowolnym miejscu na świecie, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Z iPKO pl mogą korzystać zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. Przelewaj pieniądze, płać i rozporządzaj swoimi rachunkami prosto, szybko i bezpiecznie.

iPKO pl

Serwis iPKO

e SKOK

Serwis eSKOK

eSKOK

Postaw na nowoczesną bankowość – wybierz eSKOK i kontroluj swoje finanse zawsze i wszędzie. Przelewaj pieniądze, otwieraj lokaty, ustanawiaj płatności cykliczne i ciesz się wygodą, na jaką zasługujesz. Z e SKOK może korzystać każdy klient Kasy Stefczyka, który posiada w niej rachunek. Dowiedz się więcej, sprawdź, jakie innowacyjne rozwiązania czekają na Ciebie. Płać online szybko, łatwo i bezpiecznie.

Płatności online, na co zwrócić uwagę?

1. Należy sprawdzić, czy dany serwis oferuje łatwy i całodobowy kontakt z obsługą klienta. Jest to niezwykle ważne w nagłych przypadkach, problemach z płatnościami itp.

2. Istotne jest także spełnianie światowych standardów bezpieczeństwa. Certyfikat PCI DSS, szyfrowanie transakcji SSL oraz autoryzacja 3D-Secure to gwarancja bezpieczeństwa płatności.

3. Pamiętajmy, że za opłaty naliczane przez dostawców są obciążani sprzedawcy, a nie kupujący.

4. Warto sprawdzić, czy rodzaj naszej karty jest obsługiwany przez dany system.

5. Sprawdzamy także, z jakimi bankami dany serwis współpracuje.

6. O jakości oferowanych usług świadczy także liczba zadowolonych klientów oraz portfolio firmy.

Finanse w magazynie Tipli.pl

Chcesz wiedzieć więcej o finansach, ubezpieczeniach i ofertach polskich banków? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź rubrykę Finanse w naszym magazynie. Czeka na Ciebie wiele cennych informacji, rad i wskazówek!

Zadbaj o swoje finanse

Polecane artykuły

Polecane sklepy

Polecane artykuły

Podatek VAT i cło na AliExpress - nowe zasady

Podatek VAT i cło na AliExpress - nowe zasady

Od 1 lipca 2021 roku wszystkie produkty dostępne na popularnej stronie handlowej AliExpress.com...
23.7.2021PRZECZYTAJ
Kaufino - gazetki promocyjne w jednym miejscu

Kaufino - gazetki promocyjne w jednym miejscu

Nie od dziś wiadomo, że gazetki promocyjne potrafią pomóc nie tylko w zaplanowaniu zakupów, ale...
7.4.2021PRZECZYTAJ
Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole - tradycyjne…

Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole - tradycyjne…

Poprawa pogody? Check! Soczyście zielona trawa? Check! Pierwsze pąki na drzewach? Check! Wszystko...
22.3.2021PRZECZYTAJ

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

+ dodatkowo 30 zł za rejestrację

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.