5 dobrych rad jak kupować na eBay

Zakupy w Internecie 28. 7. 2018

Na eBay.com możesz znaleźć wszystko - od markowych produktów, przez elektronikę aż po kolekcjonerskie perełki. Na co uważać podczas zakupów? Poznaj nasze rady i sprawdź kiedy możesz liczyć na darmową dostawę, jak śledzić wysyłkę lub jak reklamować zakupy na eBay.com.

Interesują cię zakupy na eBay.com? Nic dziwnego - eBay to największa sieć aukcyjna na świecie, w której znajdziesz praktycznie wszystko - od markowych produktów, przez elektronikę aż po kolekcjonerskie perełki. Chcesz wiedzieć jak zamawiać na eBay? Teraz to żaden problem!

5 porad jak robić zakupy na eBay

W poprzednim artykule podpowiedzieliśmy jak zacząć kupować na eBay. Są tam najważniejsze informacje ale to nie wszystko. Dziś przygotowaliśmy kilka dodatkowych rad, które pomogą w sprawnym kupowaniu na eBay.

1. Darmowa dostawa eBay

Tak jak w innych zagranicznych portalach, również tutaj znajdziesz wiele produktów z Free International Shipping (międzynarodową darmowa dostawą). Jeżeli zależy ci na tym aby nie płacić za wysyłkę, możesz podczas zakupów zaznaczyć opcję filtrowania ofert.

darmowa dostawa na eBay.com

Darmową dostawę na eBay.com możesz w łatwy sposób wyfiltrować za pomocą pola Free International Shipping.

UWAGA: Bądź uważny - duża grupa sprzedających podwyższa cenę produktu o koszty dostawy. Produkt z darmową dostawą może niekiedy kosztować tyle samo co inny po wliczeniu kosztów wysyłki. Dlatego warto porównywać oferty eBay nawet w przypadku kiedy na pierwszy rzut oka różnica w cenie jest wyraźna.

Ile kosztuje dostawa na eBay?

W większości przypadków za dostawę na eBay zapłacisz około 45 zł (wszystko zależy od konkretnego sklepu, u niektórych produktów cena jest wyraźnie niższa).

2. Reklamacje eBay

Jeżeli produkt nie został dostarczony, lub dotarł uszkodzony, ważny jest proces reklamacji i użycie opcji ochrony zakupów eBay. Reklamacja na eBay nie jest skomplikowana, postępując zgodnie ze wskazówkami w kilka chwil możesz zacząć cały proces.

Przy produkcie, który chcesz reklamować, szukaj informacji Guarantee: eBay money back guarantee – dzięki temu eBay poręcza, że w przypadku problemów zwróci pieniądze (uwaga, takiego poręczenia nie znajdziesz u wszystkich produktów).

Jak złożyć reklamację na eBay.com

Reklamacja nie musi być problemem. Wystarczy dopilnować tego aby przy zakupionym produkcie widniała opcja gwarancji zwrotu pieniędzy eBay.

Jak otworzyć spór na eBay?

Spór możesz otworzyć do 30 dni od odebrania wysyłki (ewentualnie w terminie, w którym zamówienie miało do ciebie dotrzeć a nie dotarło). Do tego czasu musisz zgłosić problem eBay, inaczej twoje zamówienie automatycznie zostanie zamknięte. Możliwość otworzenia sporu znajdziesz na swoim profilu przy zamówionych produktach.

PayPal spór - Jeżeli płaciłeś na eBay przy pomocy PayPal, masz 180 dni na otworzenie sporu, czas liczy się od daty wykonania płatności – taką możliwość również znajdziesz na swoim profilu.

UWAGA: Obecnie nie ma możliwości otworzenia w jednym czasie obu typów sporu. Dlatego w pierwszej kolejności skorzystaj z reklamacji eBay, a dopiero później z reklamacji przez PayPal (która ma dłuższy czas ważności).

3. eBay - śledzenie wysyłki

Jeżeli chcesz śledzić swoją paczkę, zobaczysz różne czasy oczekiwania na doręczenie pod hasłem Delivery (Dostawa). Powod różnic jest prosty - zależy od od tego z jakiego kraju produkt jest do ciebie wysyłany

eBay śledzenie wysyłki

O tym kiedy produkt z eBay trafi w twoje ręce, dowiesz się w prosty sposób dzięki numerowi wysyłki.

Podobnie jak na AliExpress.com, również na eBay śledzenie wysyłki działa świetnie! Jak tylko złożysz zamówienie, a sprzedawca je odeśle, możesz śledzić stan wysyłki na swoim profilu, gdzie paczka jest ewidowana przy pomocy numeru śledzenia wysyłki.

4. Jak skrócić czas wysyłki produktów z eBay?

Myślisz o tym kiedy dotrze do ciebie zamówienie z ebay.com? eBay działa na całym świecie – to oznacza, że nie musisz zamawiać produktów z drugiego końca świata, ale z Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

W takim wypadku możesz cieszyć się ze swojego zamówienia do tygodnia! Możliwość zakupów jedynie z Europy, możesz wyfiltrować po lewej stronie.

czas dostawy zamówienia z ebay

Dostawę zamówienia z eBay możesz przyspieszyć dzięki zakupom w obrębie Europy. Dzięki Temu twoja paczka dotrze w ciągu tygodnia.

5. eBay - aukcje

Jeszcze nie spróbowałeś możliwości licytacji? Najwyższy czas, właśnie w aukcjach tkwi największa zaleta eBay! Oprócz zwykłych zakupów, doświadczysz lekkiego dreszczyku, w dodatku możesz zyskać prawdziwe perełki w absurdalnie niskiej cenie. To się opłaca!

ebay aukcja

Dzięki aukcjom eBay kupisz prawdziwe perełki w niezwykle niskiej cenie.

UWAGA: aukcje eBay zazwyczaj trwają jedynie kilka dni. Jeżeli masz szczęście uda ci się dokonać zakupu bez wielkiej pracy, w niskiej cenie. Jednym z najnowszych trendów jest kupowanie sportowej odzieży. Dzięki zakupom na eBay możesz być pewien, że oszczędzasz!

3x eBay - eBay.com, eBay.co, eBay.de

Zakupy na eBay zrobiło już ponad milion ludzi na całym świecie. Ebay polska, ebay niemcy, a może ebay anglia? Jakie wersje eBay aktualnie działają?

  • eBay.com - Jedna z największych galerii handlowych świata i prawdziwy aukcyjny gigant w jednym.
  • eBay.de - Niemiecka wersja jednego z największych portali zakupowych.
  • eBay.uk - Angielska wersja jednego z największych portali zakupowych na świecie.

Polecane artykuły

Polecane artykuły

Moja Biedronka - jak zarejestrować kartę i co można zyskać?

Karty lojalnościowe sklepów często upoważniają klientów do lepszych ofert i dodatkowych korzyści....
16.10.2019PRZECZYTAJ

Wynajem apartamentu na Airbnb - wszystko, co musisz wiedzieć

Częste podróże, służbowe czy prywatne, wiążą się z koniecznością znalezienia noclegu - najlepiej...
14.10.2019PRZECZYTAJ

Andrzejki - najlepsze pomysły na udaną imprezę

Andrzejki - tradycja, która wiąże się z wróżbami i przepowiedniami. Ciekawi swojego losu...
11.10.2019PRZECZYTAJ

Już uciekasz?

Dosłownie w kilka sekund możesz zyskać zwrot za swoje zakupy!

Załóż darmowe konto na Tipli. Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich zniżek oraz zwrotów cashback. Aż 25% zwrotu za zakupy w 1811 sklepach.

Oferta jest ważna przy każdym zakupie, nie zapomnij o zniżkach oraz promocjach.

Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
lub