10 najlepszych gier 2019 roku

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie 5. 11. 2021

Jeszcze do niedawna gracze mogli się jedynie zastanawiać jak zdobyć wymarzona grę, przed którą chcieliby spędzić kilka najbliższych godzin ze swojego wolnego czasu. Teraz wydaje się, że największym problemem jest zdecydowanie się na jedną konkretną pozycję z listy. Przedstawiamy ranking 10 najpopularniejszych gier 2019 roku, który z pewnością ułatwi wybór wszystkim maniakom gier komputerowych!

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem stacjonarek czy konsoli - wszystkich graczy łączy wspólna pasja. Obecnie gry są jedną z kluczowych rozrywek - bez względu na płeć i wiek. Odpowiednio dobrana fabuła wciąga i sprawia, że gracz przeżywa przygody razem ze swoim bohaterem.

Pomimo tego, że dla niektórych wyda się to herezją - gry bywają niekiedy bardziej rozwijające niż oglądanie filmów czy nawet czytanie przeciętnej książki. Zapierająca dech w piersiach fabuła, piękna, wysokojakościowa grafika, bohaterowie, z którymi gracz utożsamia się i dorasta - to jest to, co czyni je niezwykłymi.

pad

Pozostaje pytanie, jak wybrać grę, która będzie na wciągająca i interesująca. Zdecydować się na niszowe nowinki czy zaufać klasykom? A może po prostu sprawdzić te najpopularniejsze wśród doświadczonych już graczy?

To właśnie te najbardziej grywalne pozycje znalazły się dzisiaj na naszej liście - niejako obowiązkowe dla lepszego poznania świata graczy. Te gry na pewno zachwycą swoją fabułą i dbałością o detale!

Przed zanurzeniem się w fantastycznym świecie gier stwórz własną strefę gracza z Allegro! Poradzimy, jaką konsolę wybrać i jak przy tym dodatkowo zaoszczędzić. Zainspiruj się z Tipli!

#1 Life Is Strange

Czas zacząć od najbardziej niepozornej gry na całej liście - jednak najbardziej wciągającej pod kątem fabuły. Life Is Strange to gra wydana w epizodach - można kupić cały pakiet lub konkretną sekwencję. Gra wyszła na konsolę PS3, PS4, XBoxOne, a także w wersji na PC. Kluczowym elementem tej gry jest fabuła, którą tworzy gracz. To właśnie jego wybory wpływają na dalszy rozwój akcji - opcji rozwinięcia historii jest wiele, sam gracz decyduje, co stanie się dalej - to tak zwana fikcja interaktywna.

Historia opowiadana jest z perspektywy Maxine "Max" Caulfield, która po kilku latach wraca do rodzinnego miasta. Dziewczyna ma ambicję zostania sławnym fotografem, dlatego też przez cały czas nosi przy sobie polaroida, który jest ważnym elementem w uzupełnianiu fabuły - grając w Life Is Strange nie zapominaj robić zdjęć! Max po chwili odkrywa, że może... cofać czas. Dzięki tej niezwykłej umiejętności stara się naprawić, a czasami nawet całkowicie zapobiec pewnym wydarzeniom, które nie powinny mieć miejsca w - jakby się wydawało - spokojnym miasteczku.

Life Is Strange

Life Is Strange na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena33,64 zł
Cena z cashbackiem32,96 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

#2 The Sims 4

To już czwarta odsłona kultowej gry, którą pokochały miliony graczy. Na pozór można byłoby powiedzieć, że to kolejna odsłona gry dla dziewczyn - oczywiście, nic bardziej mylnego. Teraz, jak nigdy dotąd, symulatory cieszą się ogromna popularnością, a The Sims 4 jeszcze bardziej wpisuje się w oczekiwania konsumentów.

Po włączeniu "czwórki", od razu rzuca się w oczy ładna, barwna - niemal komiksowa grafika. Wprowadzone zostały nowe animacje ruchu postaci i obiektów w przestrzeni, a szczególnie na rozbudowanej mimice postaci. W sterowaniu zauważyć można wiele nowych opcji dialogowych i rodzajów akcji, w tym także, wcześniej niezawartych, celów życiowych, czyli aspiracji.

The Sims 4 na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena69,53 zł
Cena z cashbackiem68,13 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »
The Sims 4

#3 Minecraft

Gra wywołuje niemałe sprzeczności w opinii społeczeństwa. Prawdopodobnie nie ma stałego bywalca internetowych przestrzeni, który nie słyszałby o niej - nawet nie będąc zapalonym graczem. Gra Minecraft swoją popularność zdobył głównie wśród dzieci i młodzieży. Dlaczego? Wiele osób uważa ją za brzydką i byle jaką. Nie dostrzegają oni jednak atrakcyjności, która ukryta jest za prostotą.

Mamy tu do czynienia ze światem otwartym i nieograniczonym w eksploatowaniu, typu sandbox. Gra nie ma z góry założonych celów czy kulminacji fabularnej, do której dążyłoby się w przebiegu rozgrywki. Ideą jest tworzenie i niszczenie konstrukcji oraz rozbudowa świata. Ten z kolei stworzony jest z sześcianów, które wyglądają jak wielkie piksele. Minecraft stał się hitem i podbija szczyty popularności wśród gamerów.

Minecraft

Minecraft na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena18,56 zł
Cena z cashbackiem18,18 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

#4 Grand Theft Auto V

GTA 5 to kolejna odsłona słynnej serii gangsterskich gier wyprodukowanych przez studio Rockstar North. Wielkie, otwarte miasto, w którym akcja się toczy, czyli San Andreas, wzorowane jest na Kalifornijskich ulicach.

Były kryminalista Michael, po nakryciu żony z kochankiem i zdemolowaniu willi, musi wrócić do swojego dawnego fachu, bo, jak się następnie okazuje, dom należał do jednego z baronów narkotykowych. Po włamaniu do jubilera, uwagę na Michaela zwraca jego dawny przyjaciel - Trevor Philis. Ten nakłania dawnego partnera na wspólne interesy. Do dwójki bohaterów dołącza Franklin, chłopak pragnący szybko zarobić pieniądze. Podczas gry steruje się wszystkimi trzema postaciami - przełączać się pomiędzy nimi można w dowolnej chwili.

GTA V na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena58,39 zł
Cena z cashbackiem57,22 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »
GTAV

#5 Human: Fall Flat

To dosłownie gra o człowieku... który upada płasko. W Human: Fall Flat steruje się bohaterem, który wyglądem przypomina szmaciana lalkę - tak też się zachowuje. Gra oparta jest na prawach fizyki - łączy ze sobą aspekty zręcznościowe i logiczne. Zadaniem gracza jest rozwiązywanie różnych zagadek sterując małym ludzikiem.

Trudność tej gry polega na wymagającym sterowaniu postaci - mamy przyciski do wyciągania rąk i łapania przedmiotów, a postać porusza się akurat w tym kierunku, w który patrzymy. Jednocześnie steruje się perspektywą oraz bohaterem. Sama rozgrywka polega na przemieszczaniu przedmiotów i lalki na wielorakie sposoby- wszystko opiera się na prawach fizyki.

Human: Fall Flat

Human: Fall Flat na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena26,53 zł
Cena z cashbackiem25,99 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

#6 World of Warcraft

Wielu recenzentów twierdzi, że Blizzard dokonał rzeczy praktycznie niemożliwej - stworzył grę dla wszystkich, niezależnie od zaawansowania. WoW to gra typu MMORPG, czyli coś doskonałego dla miłośników gry online, w której gracze kooperują ze sobą w otwartym świecie. Świat ten tworzą dwa, ogromne kontynenty: Kalimdor i Wschodnie Królestwa. Te z kolei podzielone są na wiele krain.

Obie nacje są odwiecznymi nemesis. Łączy ich jednak przymierze, które jest niezbędne do pokonania wspólnego wroga. W przebiegu gry zbiera się sojuszników i walczy z pomniejszymi bossami. Cała akcja dąży jednak do ostatecznej potyczki z Wielkim Złym. W najnowszym dodatku położono ogromny nacisk na fabułę.

WoW na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena54,45 zł
Cena z cashbackiem53,36 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »
world of warcraft

#7 The Crew 2

Wydawałoby się, że to kolejna, zwykła gra samochodowa, która niczym nie wyróżnia się wśród pozostałych. Co więc odróżnia ją od innych? W The Crew 2 torem jazdy są całe Stany Zjednoczone, a szczególnie ciekawe wydają się być ich charakterystyczne lokalizacje. Nie przeskakuje się jednak bezpośrednio między nimi - do dyspozycji pozostają jeszcze ogromne obszary pomiędzy, które bez oporów można eksplorować. Zachwycić może skala całej mapy.

W grze przeplatają się nowe pomysły, świetny model jazdy i imponujące lokalizacje. Przemieszczać się można nie tylko samochodami, ale i terenówkami, motorówkami, motocyklami, a nawet poduszkowcami czy małymi samolotami. Pomiędzy tymi wszystkimi pojazdami gracz przełączy się nawet w samym środku trasy.

The Crew 2

The Crew 2 na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena95,86 zł
Cena z cashbackiem93,94 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

#8 Overwatch

Kolejna świetna produkcja zespołu Blizzarda. Dopracowana mechanika rozgrywki i animacja rodem z bajki sprawiają, że Overwatch uważany jest za jedną z najlepszych produkcji sieciowych FPS-ów. Oparty jest na wyrazistych postaciach z unikalnymi, określonymi zdolnościami. Mówi się, że to właśnie różnorodność postaci w tej grze jest jej siłą i przebiciem.

Każdy może znaleźć postać, która będzie odpowiadała mu w zakresie umiejętności, ale także charakteru. Wszystkie postaci mają w ekwipunku po kilka rodzajów dość nieprzeciętnej broni. Ich zdolności odpowiadają danej roli w zespole, a także posiadają jedną nadzdolność, która może zaważyć na losach graczy.

Overwatch na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena79,49 zł
Cena z cashbackiem77,90 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »
Overwatch

#9 Final Fantasy VII

Final Fantasy VII nie jest najnowszą grą. Ba, nie jest nawet najnowszą wersją w swojej serii. Jednak coś sprawia, że gracze szczególnie upodobali sobie właśnie tę część. Gra jest skromna graficznie, nawet trochę kwadratowa - jednak ma swój urok. Siódma część serii fabularnie odbiega nieco od pozostałych. Tutaj znany nam z poprzednich części świat fantasy przeplata się z tym futurystycznym - cyberpunkowym światem gier.

Otoczenie i świat w Final Fantasy są niezwykle skomplikowane i rozbudowane. Główny bohater Cloud Strife, członek ruchu oporu, próbuje zapobiec całkowitemu wyeksploatowaniu planety przez organizację należącą do jej prezydenta Shinra. Decyduje się na wysadzenie w powietrze jednego z reaktorów Mako w nadziei, że ktoś w końcu zwróci uwagę na problem zagrażający wszystkim.

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena69,72 zł
Cena z cashbackiem68,32 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

#10 Counter Strike

Nikogo nie powinna dziwić obecność tego tytułu na liście najpopularniejszych gier - może nawet zaskoczyć, że tak późno. Bo przecież są rozgrywane ogólnoświatowe mistrzostwa w CS-a. Słowami wstępu, jest to wieloosobowa strzelanka, w której rywalizują dwie drużyny - terrorystów i antyterrorystów. Wygrywa ta, która jako pierwsza wyeliminuje przeciwników.

Wszytko opiera się na rywalizacji w określonych zadaniach - podkłada się lub detonuje bomby, a także chroni lub odbija zakładników. W wyposażeniu znajduje się lekkie, jak i ciężkie uzbrojenie. Są także różnorodne tryby, które, w zależności od nastroju, można wybrać przed rozpoczęciem całej rozgrywki - ale sama gra koncentruje się głównie na trybie turniejowym.

CS-GO na G2A.pl

Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena63,72 zł
Cena z cashbackiem62,44 zł

Kupując na G2A z Tipli zyskujesz aż 2% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »
CSGO

Wygoda gry z akcesoriami gamerskimi

Każdy gracz powinien zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt - wiadomo, że gra czasami zatrzymuje na wiele godzin przed ekranem. Niekiedy akcesoria czy gadżety wiele zmieniają - i o wiele bardziej umilają grę. Mamy też dobrą wiadomość! Z Tipli kupisz je jeszcze taniej - zniżka w formie cashbacku pozwoli cieszyć się wysokim komfortem gry za niższą cenę.

Klawiatura MAD DOG na MediaExpert.pl

Klawiatura MAD DOG GK900 RGB
Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena199,99 zł
Cena z cashbackiem193,99 zł

Kupując na Media Expert z Tipli zyskujesz aż 3% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

Kontroler przewodowy PDP na Sferis.pl

Kontroler przewodowy pdp
Zwykła cena
Cena z cashbackiem
Zwykła cena128,15 zł
Cena z cashbackiem124,30 zł

Kupując na Sferis.pl z Tipli zyskujesz aż 3% zwrotu za zakupy

Kup z cashbackiem »

Takie i inne akcesoria...

Znajdziesz również w pozostałych sklepach z elektroniką. Kupując w nich razem z Tipli zyskujesz zwrot za zakupy w postaci cashbacku!

Przejrzyj sklepy elektro »

Powiązane sklepy

OleOle!, Sferis, Electro.pl, Media Expert, Allegro, Media Markt, G2A

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się