Oczyszczacz powietrza w domowej walce ze smogiem

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie 10. 11. 2021

Media coraz częściej alarmują o problemie smogowym w Polsce. W zimowym okresie stężenie zanieczyszczenia osiąga rekordowe wyniki. Zastanawiasz się jak walczyć ze smogiem we własnym domu? Przedstawiamy urządzenie, które może Ci w tym pomóc - oczyszczacz powietrza.

Czy wiesz, jak bardzo smog szkodzi Twojemu zdrowiu? Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem wyrządza tyle szkód, ile palenie kilku papierosów dziennie. Każdego dnia narażasz swoje zdrowie. Smog wywołuje nowotwory, problemy z sercem i układem krążenia, zawały, a także wiele chorób dróg oddechowych. Zadbaj o czyste powietrze w Twoim domu i kup oczyszczacz powietrza.

Niedawno pisaliśmy w artykule, jak skutecznie chronić się przed smogiem w mieście, nosząc maski antysmogowe. Teraz dowiesz się, jak uniknąć smogu we własnym domu, kupując oczyszczacz powietrza. Przygotowaliśmy dla Ciebie wybór najlepszych oczyszczaczy, które możesz kupić na Allegro.

czyste powietrze dziewczynka

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Podstawowym zadaniem urządzenia jest filtracja powietrza w mieszkaniu. Oczyszczacz powietrza pobiera zanieczyszczone powietrze, odfiltrowuje z niego wszystkie szkodliwe substancje i oddaje czyste powietrze, którym możesz cieszyć się Ty i Twoja rodzina.

Dwa typy oczyszczaczy powietrza

Do wyboru są dwa typy oczyszczaczy powietrza. Pierwsze z nich przeprowadzają filtrację dzięki mechanicznym filtrom HEPA. Drugie natomiast oczyszczają i jednocześnie nawilżają powietrze dzięki wodzie, która znajduje się w urządzeniu. Niestety małe zaniedbanie higieny oczyszczacza skutkuje rozwojem grzybów i drobnoustrojów. Na szczęście na Allegro znajdziesz szeroki wybór urządzeń.

Wybierz swój oczyszczacz na Allegro »

Wybór najlepszych oczyszczaczy powietrza na Allegro

Zastanawiasz się, jak wybrać najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb oczyszczacz powietrza? Trzeba mieć na uwadze, że moc urządzenia musi być współmierna z powierzchnią, którą ma objąć filtrowanie powietrza. W najtańszych urządzeniach filtr nie radzi sobie z większymi powierzchniami, a droższy dodatkowo można dłużej eksploatować.

Zwróć uwagę na kilka parametrów

  • Deklarowana powierzchnia - nie warto kupować małego urządzenia, jeśli ma oczyszczać dużą powierzchnię.
  • Klasa filtra - najlepiej, jeśli byłby to filtr HEPA o możliwie najwyższej wydajności.
  • Zlikwidowanie zapachu - jeśli chcesz, żeby urządzenie usuwało zapach z pomieszczenia, wybierz filtr węglowy.

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10

oczyszczacz powietrza philips

Zadbaj o powietrze w Twoim domu, kupując oczyszczacz powietrza Philips. Maksymalna powierzchnia pomieszczenia, które filtruje to 79 m kwadratowych. Posiada węglowy filtr HEPA, który zapewnia 3-stopniową filtrację. Filtr wstępny oczyści powietrze również z sierści zwierząt i kurzu.

Cena na Allegro
1 245,00 PLN
Kup na Allegro »

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-930EU

Mniejszy oczyszczacz powietrza Sharp ma zasięg 21 m kwadratowych. Również posiada trzystopniową filtrację HEPA oraz wstępną. Urządzenie posiada dodatkową funkcję nawilżania powietrza, dzięki której będziesz mógł swobodnie oddychać, nawet w osuszonym ogrzewaniem pomieszczeniu.

Cena na Allegro
969,00 PLN
oczyszczacz powietrza sharp
Kup na Allegro »

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S

oczyszczacz powietrza xiaomi

Urządzenie charakteryzuje się dużą wydajnością czyszczenia powietrza. Zaopatrzony w filtr HEPA, sprawia, że filtracja obejmuje całe pomieszczenie. Dodatkowo poziomem czystości powietrza i obszarem objętym filtracją możesz sterować za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home gdziekolwiek jesteś.

Cena na Allegro
747,00 PLN
Kup na Allegro »

Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450

Zasięg pięciostropniowej filtracji, jaką ma oczyszczacz powietrza Electrolux jest naprawdę spory, obejmuje aż 103 m kwadratowe. Urządzenie posiada filtr węglowy, który zapewni świeżość powietrza, a także filtr HEPA. Dodatkowo jest zaopatrzony w higrometr, humidistat, a także termometr. Skorzystaj z wielofunkcyjności urządzenia.

Cena na Allegro
1 289,00 PLN
oczyszczacz powietrza electrolux
Kup na Allegro »

Przygotowałeś się już na ferie?

Zbliża się sezon zimowych urlopów i wyjazdów w góry. Zadbałeś już o ubezpieczenie turystyczne? Nie możesz o tym zapomnieć! W trosce o Twoje zdrowie przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę Aviva Ubezpieczenia. Ruszaj na zakupy i przygotuj się na ferie z Tipli.

Kup taniej na Allegro

Na Allegro znajdziesz szeroki wybór urządzeń filtrujących powietrze - o różnej mocy i innym zasięgu działaniu. Wybierz najlepszy oczyszczacz i skorzystaj ze zwrotu cashback. Często robisz zakupy na Allegro? Płać mniej za dostawy dzięki pakietowi bezpłatnych dostaw - Allegro Smart. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych informacji na temat Allegro Smart. Dowiedz się, jak oszczędzać.

Czeka na Ciebie rabat!Zarejestruj się, aby dowiedzieć się więcej.Zarejestruj sięZaloguj się przez Facebook

Powiązane sklepy

Allegro, Avans

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się