Kierowco, przygotuj swój samochód na zimę

Zakupowy poradnikZakupy w Internecie 10. 11. 2021

Rozsądny kierowco! Wymiana opon na zimowe nie jest w Polsce obowiązkowa. Czy to oznacza, że nie ma takiej potrzeby? Dlaczego wielu ekspertów doradza taką wymianę? Na co należy zwracać uwagę, wybierając się do mechanika i gdzie kupić opony zimowe taniej?

Każdego roku wielu Polaków ma wątpliwości, czy należy wymienić opony na zimowe. Każdego roku wielu z tych, którzy tego nie czynią, wpada w poślizg i ulega wypadkowi. Sporo jednak wciąż ma wątpliwości co do potrzeby zakupu takich opon. Zbadajmy temat.

Wymiana opon na zimę - czy naprawdę trzeba?

Owszem, trzeba. Wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa w większości krajów Europy. Są po temu dobre powody. Pomimo coraz sprawniejszej służby drogowej, pogoda to żywioł, którego nie sposób lekceważyć. A opony letnie i całoroczne nie zapewniają bezpieczeństwa nawet przy drobnym śniegu. Czym się różnią?

Opona zimowa mniej przylega do asfaltu niż opona letnia oraz jest bardziej plastyczna przy niskich temperaturach. Najbardziej wyróżnia się jednak lamelami i nacięciami, które wgryzają się w biały puch i stabilizują tor jazdy.

Jak wybrać dobre opony zimowe

Opony zimowe to najlepsza opcja na niskie temperatury, bez względu na to, czy drogę pokrywa śnieg jest, czy też nie. Jak rozpoznać prawdziwą oponę zimową?

Opony zimowe zawierają dodatkowe oznaczenie w postaci grafiki z trzema szczytami i śnieżynką (3PMSF). Tylko takie oznaczenie określa, że to opona zimowa, spełniająca odpowiednie, rygorystyczne wymagania. Najważniejszym oznaczeniem, jakim należy kierować się przy wyborze opon zimowych jest symbol M+S (mud+snow, czyli na błoto i śnieg), który oznacza, że opony spełniają wymogi konieczne do jazdy w warunkach zimowych.

Rada Tipli: ogromny wybór opon zimowych online znajdziesz w sklepie Tirendo.

Wymiana opon Groupon

Jedź odpowiedzialnie z odpowiednimi oponami!

Odpowiednie wyważenie kół - dlaczego istotne?

Wielu wymienia opony samodzielnie, w garażu. Jest to możliwe przy użyciu tanich narzędzi. Jednak bez profesjonalnego sprzętu nie da się wyważyć kół, co czynią mechanicy przy okazji wymiany opon. Dlaczego jest to ważne?

Wyważone koło równomiernie rozkłada masę felgi i opony tak, że nacisk koła na oś pojazdu rozkłada się dokładnie wokół środka obrotu.

Kupujesz samochód? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych samochodów używanych w Polsce i dowiedz się, na co zwócić uwagę, aby zakupione auto służyło Ci przez lata.

Negatywne skutki nieodpowiedniego wyważenia to między innymi:

  • drgania kół
  • wibracje karoserii
  • szybsze zużycie elementów zawieszenia

To wszystko wpływa ujemnie na komfort jazdy i stanowi dodatkowy argument za wymianą opon w profesjonalnym zakładzie. Jak kupić lub wymienić opony taniej?

Wymiana opon Groupon

Zatrudnij fachowca do wymiany opon

Gdzie tanio kupić opony zimowe?

Doskonałą opcją jest skorzystanie z serwisu Groupon. To słynny portal zniżkowy, dzięki któremu łatwo znajdziesz tanie artykuły i usługi w swoim mieście, a często też kupisz je po niższych cenach.

Dzięki zwrotowi cashback od Tipli ze ofert proponowanych przez Groupon skorzystasz jeszcze taniej! Sprawdź poniższe porównanie, by na własne oczy zobaczyć, że wymiana opon z Tipli i Groupon się opłaca!

RADA TIPLI: Nie mieszkasz w wielkim mieście? Zamów opony przez Internet! Polecamy najpopularniejszy serwis w Polsce - Allegro. Tutaj każdy ma blisko...

Kup opony na Allegro »

Opony zimowe - Wrocław

JMF CARS, wymiana kół z wyważeniem, max rozmiar: opony zimowe 17"

Cena normalna
Cena ze zniżką Groupon
Cena - zwrot od Tipli
Cena normalna70 PLN
Cena ze zniżką Groupon35,99 PLN
Cena - zwrot od Tiplinawet mniej niż 32 PLN!

Opony zimowe - Poznań

VIP TYRE, wymiana kół na feldze stalowej z wyważeniem, max rozmiar: opony zimowe 16"

Cena normalna
Cena Groupon
Cena - zwrot od Tipli
Cena normalna49,99 PLN
Cena Groupon49,99 PLN
Cena - zwrot od Tiplinawet mniej niż 45 PLN!

Opony zimowe - Kraków

Auto Serwis Zawiła, wymiana kół na feldze stalowej z wyważeniem, rozmiary: opony zimowe 15, 14, 16"

Cena normalna
Cena ze zniżką Groupon
Cena - zwrot od Tipli
Cena normalna100 PLN
Cena ze zniżką Groupon49,99 PLN
Cena - zwrot od Tiplinawet mniej niż 45 PLN!

Opony zimowe - Warszawa

GumoCar, wymiana kół na felgach stalowych lub aluminiowych; max rozmiar: opony zimowe 17"

Cena normalna
Cena ze zniżką Groupon
Cena - zwrot od Tipli
Cena normalna110 PLN
Cena ze zniżką Groupon49,99 PLN
Cena - zwrot od Tiplinawet mniej niż 45 PLN!
Wymień opony z Groupon!

Rada: Wiele akcesoriów, takich jak felgi, narzędzia lub kosmetyki samochodowe możesz kupić taniej w znanych sieciach supermarketów. Atrakcyjne oferty regularnie prezentuje gazetka Lidl - zajrzyj tam i sprawdź, czy nie czekają na Ciebie produkty motoryzacyjne w jeszcze niższych cenach. Zadbaj o swój samochód bez obaw o domowy budżet.

Chcesz kupić i wymienić opony jeszcze taniej? Odbierz aż do 25% zwrotu cashback!Zarejestruj się i zobacz resztę tekstu.Zarejestruj sięZaloguj się przez Facebook

Powiązane sklepy

Groupon, iParts, Inter Cars, Samochodowekosmetyki.pl, Tirendo

Nie chcesz otrzymać do 15 % zwrotu za wszystkie zakupy w Internecie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za darmo, a żadne zwroty Cię nie ominą.

Teraz do nowego konta aż do 30 zł za Twoje zakupy. Przy każdym zwrocie za zakupy zyskasz również bonus w tej samej wysokości. W sumie w bonusach możesz zyskać do 30 zł.

- lub -
Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Masz już konto? Zaloguj się