Bankowość internetowa

Bankowość internetowa umożliwia właścicielom Rachunku bankowego dokonywanie operacji bankowych za pośrednictwem Internetu. Aby korzystać z bankowości internetowej, klient musi posiadać komputer z przeglądarką oraz dostęp do Internetu. Dzięki temu właściciele rachunków mogą realizować większość standardowych operacji bankowych on-line (zdalnie), bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdują.

Bankowość internetowa umożliwia, między innymi kontrolę stanu konta i historii operacji, dokonanie przelewów, uzyskiwanie informacji o bankowych produktach, inwestycje oraz zakładanie lokat.

Transakcje przez Internet zostały przeprowadzone po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku w LA Jolla Bank FSB. W Polsce bankowość internetową wprowadził Powszechny Bank Gospodarczy S.A. w 1998 roku.

Bankowość internetowa to jedna z wielu form bankowości elektronicznej, która umożliwia dostęp do banku za pomocą urządzeń elektronicznych i linii telekomunikacyjnych. To na przykład: służby dostępne w bankomatach, bankowość mobilna, telefoniczna czy home banking.

Już uciekasz?

Dosłownie w kilka sekund możesz zyskać zwrot za swoje zakupy!

Załóż darmowe konto na Tipli. Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich zniżek oraz zwrotów cashback. Aż 25% zwrotu za zakupy w 1635 sklepach.

Oferta jest ważna przy każdym zakupie, nie zapomnij o zniżkach oraz promocjach.

Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
lub