Co to jest SPA, a co znaczy wellness?

SPA to skrót nazwy Sanitas Per Aqua, czyli centrum odnowy biologicznej. Dziś pod tym pojęciem skrywają się zabiegi pielęgnacyjne, ośrodki wypoczynkowe oraz uzdrowiska, które oferują regenerujący wypoczynek w przyjemnej i odprężającej atmosferze. Ukoją Twoje skołatane nerwy i pomogą wrócić do równowagi psychicznej i fizycznej.

Termin SPA bardzo często spotykamy w towarzystwie pojęcia "wellness", które oznacza styl życia nastawiony na zapewnienie równowagi między duchem, ciałem i umysłem człowieka. Wraz z wellness pojawiła się moda na zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną i troskę o środowisko. Jednym słowem na wszystko to, co ma wpływ na nasze zdrowie. Wellness stal się bodźcem do powstawania klubów fitness, ośrodków sportowych, spa, basenów, parków wodnych i salonów urody.

Poddaj się modzie na zdrowy styl życia i połącz wellness z pobytem w hotelu SPA! Poniżej zaprezentujemy miejsca w internecie, gdzie znajdziesz hotele, sauny i pobyty przygotowane zgodne z filozofią wellness. Zadbaj o siebie!

Leroy Merlin - gazetka, godziny otwarcia…

W Leroy Merlin znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by wybudować i wykończyć swój dom lub...
10.7.2018 PRZECZYTAJ

Moje ING - nowoczesny bank dla…

Czym charakteryzuje się dobry bank? Przede wszystkim doskonałą znajomością lokalnego rynku i...
12.10.2018 PRZECZYTAJ

5 TOP produktów na AliExpress #4

Jesteś ciekawy, jakie Bestsellery z AliExpress przygotowaliśmy w tym tygodniu? Zostań ciekawy i...
5.6.2017 PRZECZYTAJ

Pobyty w ośrodkach SPA z programami wellness

O swoją urodę i zdrowie powinniśmy dbać każdego dnia. Jeżeli jednak codzienne obowiązki powodują długotrwałe zmęczenie i stres, warto pomyśleć o odnowie fizycznej i biologicznej. Zapraszamy do przysłowiowego "naładowania baterii" w zgodzie z filozofią wellness, czyli do regenerującego pobytu w ośrodku czy hotelu SPA. Nie muszą to być długie wakacje. Czasem wystarczy przeżyć odprężający weekend, aby znów złapać wiatr w żagle!

Co znajdziesz w ośrodkach SPA

Wybierając pobyt SPA albo hotel SPA, weź pod uwagę nie tylko miejscowość, w której chcesz odpoczywać i cenę. Dokładnie sprawdź jaki pakiet usług SPA i wellness oferuje obiekt. Przeważnie są to zabiegi pielęgnacyjne, relaksacyjne, upiększające oraz rożne programy wellness połączone ze zdrową kuchnią. Najczęściej możesz wybierać spośród masaży, kąpieli w źródłach termalnych, hydromasaży czy zabiegów kosmetycznych. Niemal każdy ośrodek SPA oferuje basen, jacuzzi i saunę.

Polecamy sprawdzić ofertę serwisów noclegowych Okazje eHoliday lub Travelplanet.pl. Strony wyposażone są w filtry udogodnień, które pomogą Ci znaleźć ofertę szytą na miarę Twoich potrzeb.

Tym, którzy cenią sobie wysoką jakość w rozsądnej cenie, polecamy ofertę mulimedialnego klubu travelerowego Kuptravel.pl.

Na stronie innego klubu travelerowego TravelDay.pl znajdziesz oddzielną zakładkę SPA, która zaoszczędzi Twój czas. Wystarczy kliknąć i wybrać najciekawszą ofertę z listy.

Osoby z problemami zdrowotnymi powinny w bardziej staranny sposób wybierać hotel SPA. Polecamy ośrodki z wykwalifikowanym personelem medycznym i programami rehabilitacyjnymi oraz leczniczymi. Warto też zapoznać się ze SPA uzdrowiskami, które korzystają z naturalnych zasobów wód mineralnych, morskich czy termicznych źródeł.

SPA i wellness

Wśród obiektów SPA są i takie, których głównym celem jest ogólna poprawa samopoczucia gości. Twój organizm traktują w sposób holistyczny. Dbają o niego w zgodzie z filozofią wellness, która ma prowadzić do harmonii duszy, ciała i umysłu. W strefie SPA czekają na Ciebie różnorodne zabiegi. Natomiast strefa wellness to zdrowa kuchnia, koncerty, medytacja, wycieczki, sale sportowe, fitness, gimnastyka i przede wszystkim - relaksująca atmosfera. Takie oferty znajdziesz na przykład na stronie biura podróży České kormidlo.

Day SPA, czyli miejskie SPA

Jeżeli nie masz czasu na weekendowy odpoczynek, sprawdź czy w Twoim mieście znajdują się miejskie SPA, nazywane też day SPA, urban SPA i city SPA. Ich oferty często pojawiają się na portalu zniżkowym Groupon. Poza tym, że nie musisz nigdzie wyjeżdżać i możesz spać we własnym łóżku jest jeszcze jedna zaleta day SPA. Wybrane zabiegi możesz bez problemu powtarzać albo pod okiem specjalistów kontynuować dłuższe terapie.

Pamiętaj jednak, że pobyt w hotelu SPA i pakiety wellness nie zastąpią Ci zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, czyli uprawiania sportu.

Zwrot za zakupy juz nigdy Cię nie ominie

z wtyczką do przegladarki

  • Przejdź i zyskaj zwrot bezpośrednio ze strony sklepu internetowego.
  • Sprawdź aktualna ofertę zniżek i promocji
Zyskaj wtyczkę Dostępne dla przeglądarki Google Chrome i Firefox

Już uciekasz?

Dosłownie w kilka sekund możesz zyskać zwrot za swoje zakupy!

Załóż darmowe konto na Tipli. Otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich zniżek oraz zwrotów cashback. Aż 25% zwrotu za zakupy w 1356 sklepach.

Oferta jest ważna przy każdym zakupie, nie zapomnij o zniżkach oraz promocjach.

Rejestrując się na Tipli akceptujesz regulamin i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
lub